Grand Prix dla chóru

Występ chóru porwał tczewską publiczność (fot. tcz.pl)
Tczew - Grand Prix dla chóru

zobacz galerię zdjęć: 6
Za nami piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego "In Memoriam". Grand Prix imprezy zdobył chór Viribus Unitis z Turku, który wykonał piosenki "Biała flaga" oraz "Tak, tak to ja". Występ chóru Viribus Unitis był wydarzeniem imprezy nie tylko dlatego, że po raz pierwszy na festiwalu wykonano ten rodzaj muzyki, ale chórzyści podczas występu wykorzystali również elementy języka migowego. W konkursie nie zabrakło również tczewskich akcentów - nagrodzono projekt - Bert/Matej/DJ Ace.

Już po raz dziewiąty odbyła się w rodzinnym mieście Grzegorza Ciechowskiego impreza upamiętniająca tego artystę. In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego nie tylko popularyzuje, upowszechnia twórczość Grzegorza Ciechowskiego, ale także promuje młodych muzyków i wokalistów. W tym roku odbyła się piąta edycja konkursu piosenek lidera Republiki. Grand Prix imprezy zdobył chór Viribus Unitis z Turku. Muzycy zaprezentowali własne aranżacje piosenek "Biała flaga" oraz "Tak, tak to ja". Grupa wykorzystała podczas występu elementy języka migowego. Taka aranżacja wpisuje się w projekt "Śpiewające Dłonie", nad którym pracuje chór, zawierający w sobie elementy języka migowego, teatru i pantomimy oraz wizualizacji. Pierwsza nagroda tegorocznego festiwalu powędrowała do grupy Living on Venus - młodego zespołu skupiającego miłośników twórczości Grzegorza Ciechowskiego, Brygady Kryzys, Dezertera i Klausa Mitfocha. Muzycy wygrali już kilka znaczących przeglądów, w tym toruński "Sprawdzian z muzą". Na swoim koncie mają już EP'kę z singlem "Wirusy grypy".

Nagroda specjalna prezydenta Gdańska przypadła zespołowi Janek Samołyk (wrocławski zespół, który nazywa się tak jak jego lider "Janek Samołyk". Do najważniejszych swoich sukcesów zaliczył występ na Off Festiwalu w 2009 r., Jarocinie 2010 r. i na imprezach w hołdzie B. Dylanowi. Janek Samołyk ma na swoim koncie album "Don't think too much" i teledysk do tytułowego utworu). Prezydent Sopotu nagrodził Daturę z Gniewa (Grupa została zwycięzcą w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Alternatywnych w Tczewie, odbywającego się pod hasłem: Sztuka Przeciwko Przemocy . Wystapiła również na festiwalu w Jarocinie), a starosta tczewski - projekt Bert/Matej/DJ Ace - tczewsko-szczeciński skład, który ma na koncie podziemną płytę wyróżnioną w cenionym w środowisku hip hopowym rankingu Axun Arts (41. miejsce w rankingu 100 najważniejszych płyt 2009 roku według Axun Arts). Osiem grup, które zaprezentowały się na tczewskiej scenie, oceniało jury w składzie: Sławomir Ciesielski - perkusista, kompozytor, członek Republiki, Adam Wendt - czołowy polski saksofonista, współpracował z Grzegorzem Ciechowskim przy nagraniu jego solowej płyty "Tak, tak to ja", Tomasz Ryłko - członek fanklubu "Republika Marzeń" oraz Adam Przybyłowski - gitarzysta, dyrygent, animator kultury, który współpracował z Grzegorzem Ciechowskim w tak zwanym tczewskim okresie kariery lidera zespołu Republika.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  ??????_gość

  01.09.2010, 09:14

  Ostatni zespół mimo, iż również nie wzbił się na wyżyny sztuki przebijał całą resztę - w tym ten naprawdę przeciętny wystep chóry - o głowę. Nie rozumię decyzji jury. Przynajmniej Muchy fajnie zagrały.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -1

  karola_gość

  01.09.2010, 10:44

  muchy

  ma ktoś jakieś fotki z koncertu much?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx8 
 • -1

  marta_gość

  01.09.2010, 12:00

  galeria zdjec

  kiedy tcz.pl zamiesci galerie ze zdjeciami calego festiwalu?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx6.xx7 
 • cola_gość

  01.09.2010, 22:00

  galeria

  no właśnie kiedy galeria?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia