Komisja Rewitalizacji po pierwszy obradach

(fot. mat. prasowe)
Komisja Rewitalizacji po pierwszy obradach
Komisja Rewitalizacji jest już po pierwszym posiedzeniu. Kolejne spotkania grupy obradującej o rozwoju tczewskich obszarów zdegradowanych ma odbyć się w lutym.

- Zatorze i Stare Miasto - to obszary na których trwają prace związane z przygotowaniem inwestycji przewidzianych w projektach rewitalizacji. Ich zakres w dużej mierze został określony w wyniku konsultacji, którzy od początku włączali się do opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji. Przejawem zaangażowania interesariuszy reprezentujących różne grupy w procesy rewitalizacyjne jest ich udział w Komitecie Rewitalizacji. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.


18 stycznia w sali konferencyjnej Domu Przedsiębiorcy w Tczewie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji. Członkowie tego ciała będą opiniować wszystkie działania związane z rewitalizacją. Komitet uprawiony jest do wyrażania opinii i stanowisk oraz podejmowania inicjatyw i rekomendowania rozwiązań w sprawach dotyczących prowadzenia procesu rewitalizacji na obszarze miasta Tczewa, opiniowania raportów z realizacji "Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Tczewa na lata 2016-2030". Komitet uczestniczy w przygotowaniu oraz opiniowaniu projektów zarządzeń Prezydenta Miasta Tczewa, uchwał Rady Miejskiej w Tczewie i aktów prawa miejscowego związanych z rewitalizacją. Posiedzenia Komitetu są jawne, a protokoły upubliczniane na stronie rewitalizacja.tczew.pl. Kadencja Komitetu rozpoczyna się w dniu pierwszego posiedzenia i trwa 3 lata.

Na inauguracyjnym spotkaniu członkowie wybrali Prezydium. Przewodniczącym został Krzysztof Misiewicz, wiceprzewodniczącym Rafał Dietrich a sekretarzem Brygida Giełdon.


- Komitet nie ma żadnych kompetencji władczych, jednak może wydawać opinie i doradzać w sprawach związanych z procesem rewitalizacji. Ustawa o rewitalizacji określa tylko minimalne zadania Komitetu, więc może on być włączany w proces przygotowania, realizacji i oceny GPR w szerszym stopniu. - dodaje Mykowska.

Zasady działania Komitetu Rewitalizacji, jego zadania i cele określa Regulamin Komitetu Rewitalizacji miasta Tczewa uchwalony uchwałą Nr XXXI/266/2017 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 29 czerwca 2017 r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji w mieście Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • No comment_gość

    24.01.2018, 10:06

    Komitet

    Komitet, nie Komisja ...

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx4.xx9 
  • mieszkaniec_gość

    24.01.2018, 10:49

    Farsa nie wybory

    Ponownie widzimy jak to urzędnicy i ludzie prezydenta bezkrytycznie popierają "swojego" kandydata, który dał się ostatnio poznać jako radny, który nie wie jak głosować w sprawie kontrowersyjnej zabudowy na bulwarze nadwiślańskim. To nie żaden przewodniczący tylko człowiek prezydenta. Mam nadzieję, że wyborcy jego postawę będą długo pamiętać i w najbliższych wyborach wystawią mu za to rachunek.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx3.xx8 
  • tcz_gość

    24.01.2018, 11:33

    tczewska komedia

    hmmm po prostu tczewski "misiewicz"

    Cytuj
    IP: 193.200.xx1.xx7 
  • kik_gość

    24.01.2018, 13:37

    Taaa a wystarczyło znieść w tych rejonach wszelkie miejskie podatki. I przedsiębiorcy by się zabijali by tam mieć biznes, a siła rzeczy te rejony by odżyły. Trzeba być idiotą by uwąząć, ze zmiana przystanków, kostki na bruk czy latarni zmieni sytuację. Jedyną sytuacją, którą zmieni to w której będzie firma, która wygra przetarg na te usługi. Widocznie po to jest cały ten cyrk

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.