Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Policja (fot. Tcz.pl)
Tczew - Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego
Jesień to okres, w którym szczególnie często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Wcześniej zapadający zmrok i niesprzyjająca aura znacznie wpływają na ograniczenie widoczności na drogach oraz na opóźnienie czasu reakcji kierujących, na nagłe zdarzenia na drodze.

W związku z tym policjanci zwracają uwagę na wzmożenie ostrożności podczas kierowania pojazdami, dostosowanie prędkości uwzględniającej warunki drogowe i przestrzeganie oznakowania dróg, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych.

Apel ten dotyczy również pieszych, których obowiązkiem jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Newralgicznym miejscem w Gniewie, w którym nieustannie piesi łamią te przepisy jest przejście przez jezdnię przy sklepie Rossmann. Choć w niedalekiej odległości znajdują się dwa przejścia na pieszych - przy skrzyżowaniu z ul. Gdańską i Kościuszki oraz przy alejce, piesi skracają sobie drogę, często w pośpiechu wbiegając na dość ruchliwą ulicę 27 Stycznia. A jako że w tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych, piesi przechodzą wbrew obowiązującym przepisom, narażając siebie i kierowców na niebezpieczeństwo.


Gwoli przypomnienia, regulacje prawne w tym zakresie określa rozdział II art. 13 i 14 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym. Za niestosowanie się do tych przepisów grozi grzywna w wysokości od 50 do 100 zł.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  gwajer_gość

  09.10.2017, 08:38

  Niestety, wraz z założeniem świateł do jazdy dziennej, niektórym kierowcom odebrało rozum. Notoryczne nieużywanie lub nieprawidłowe używanie kierunkowskazów, zepsute światła stop i pozycyjne z tyłu, brak świateł mijania (jednookie samochody), jazda na światłach dziennych w deszczu i po zmroku - oto główne grzechy kierowców "dziennych". Do osobnej kategorii można zaliczyć tych, którym urwała się dźwignia kierunkowskazów, to kierowcy audi, vw, bmw, kierowcy samochodów służbowych (z logami firm, w tym dostawcy jedzenia) i taksówkarze. Częściej są to samochody na tablicach GST, co jest niezrozumiałe. Może by się policjanci tym zajęli? Żniwa zapewnione.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • +4

  Nick_gość

  09.10.2017, 13:48

  Światła to nie problem, problem to spanie i brak umiejętności takich podstawowych. I nie mówię o drifcie a o ruszaniu na zielonym, suwak, tryb na rondach, włączanie się do ruchu, trzymanie stabilne prędkości, dynamika w ruchu - nie za.pier.da.lan.ie tylko bezsensowne hamowanie zamiast puszczanie gazu i milion innych drobiazgów które blokują miasto. Kamera Telkabu z pl. Piłsudskiego pokazuje poziom, jest kiepski, co 15 auto jedzie jako tako reszta to dramat. Ruszanie na zielonym? Na Malinowskiej w szczycie gdy kończy Flex, mogłoby zjechać 30 aut bez problemu, jak ruszy w miarę dobrze to 15 a standardowo max 10... a.każdy widzi sygnalizator spod zapór przy torach. Wstyd...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx6 
 • +3

  QQ13_gość

  09.10.2017, 09:20

  Kierowcy apelują do policjantów.

  Kierowcy apelują do policjantów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Nie zatrzymuje się samochodu na skrzyżowaniu, trawniku, przystanku w celu kontrolowania innych. Zapinanie pasów tak samo obowiązuje policjantów, co innych uczestników. A do przedmówcy dodam: Ludzie, kierunkowskazy służą do sygnalizowania zamiaru skrętu i włącza się je odpowiednio wcześniej, aby inny kierowca mógł wiedzieć, że zamierzacie skręcać i się do tego przygotować a nie, jak zauważam w większości przypadków, że o ile delikwent ma "sprawne kierunkowskazy", to dojeżdża do skrzyżowania, nagle z nieznanych przyczyn zaczyna hamować i nagle - j**, kierunek w momencie wykonywania manewru! Wtedy to już sobie można darować ten kierunkowskaz, bo nic on nie daje i nie spełnia swojej roli. Kierunkowskaz służy do sygnalizowania a nie do skręcania. Jak mnie kiedyś uczono, kierunkowskazy i światła pozycyjne są dla innych a nie dla Ciebie! Informuję, że technika takiego manewru prawidłowo wygląda tak: kierunkowskaz - hamulec - skręcamy. Proste? Zawsze kierunek przed hamulcem, nie na odwrót!!!

  Odpowiedz
  IP: 62.87.xx2.xx0 
 • johnny_gość_gość_gość

  09.10.2017, 10:56

  xxx

  jak łamią przepisy,skoro nie ma przejścia? Te policjanty to coraz wieksze głaby, doszkolić się gdzie można przechodzić a gdzie nie można a później siać propagandę że nie ma przejścia- nie można!

  Odpowiedz
  IP: 212.244.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.