11 pożarów w świąteczno-noworocznym okresie

Pożar na Jana z Kolna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 11 pożarów w świąteczno-noworocznym okresie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25.12.2017 roku do 31.12.2017 roku zanotowano łącznie 20 zdarzenia, z czego 11 to pożary, 12 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

25.12.2017 r. - Skarszewska- wypadek
Do niebezpiecznego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Skarszewskiej z Jagiellońską. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe marki VW i Fiat. W wyniku wypadku została ranna jedna osoba. Działania polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, odłączeniu akumulatorów i sprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG Tczew.

26.12.2017 r. - Tczew, ul. Okrętowa - pożar w mieszkaniu
Dzięki zachowaniu zimnej krwi mieszkańców nie doszło do tragedii. W budynku wielorodzinnym doszło do pożaru stołu wraz z krzesłem, lokatorzy błyskawicznie zareagowali i ugasili pożar przed przybyciem strażaków. Po przyjeździe sprawdzono budynek kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym, po czym pomieszczenia przewietrzono. W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Tczew.

26.12.2017 r. - Janiszewo - pożar mieszkania

Mniej szczęścia mieli mieszkańcy w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Do pożaru doszło w mieszkaniu na parterze, w którym podano dwa prądy wody w natarciu oraz ewakuowano 7 osób. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. W działaniach brało udział siedem zastępów po jednym z OSP Kulice, OSP Janiszewko, oraz dwa z OSP Pelplin i trzy z JRG Tczew.

27.12.2017 r. - Tczew, ul. Jagiellońska - pożar garażu
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar garażu. Na palący się garaż podano jeden prąd wody, oraz wyniesiono butlę z gazem propan-butan. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W zdarzeniu brały udział dwa zasępy z JRG Tczew.

28.12.2017 r. - Tczew, ul. Aleja solidarności- kolizja drogowa
Do wyglądającej bardzo niebezpiecznie kolizji doszło na drodze krajowej 91. Do najechania doszło przez trzy auta osobowe i dwa ciężarowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wsparciu psychicznym osób uczestniczącym w zdarzeniu oraz odłączeniu akumulatorów i sprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brały udział cztery zastępy JRG Tczew.

Zdjęcie dodane do tekstu jest poglądowe

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA