Gratka dla filatelistów na 160-lecie Mostu Tczewskiego

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Gratka dla filatelistów na 160-lecie Mostu Tczewskiego
12 października, w 160. rocznice oddania Mostu Tczewskiego do użytku, Poczta Polska wypuści rocznicową całostkę (kartkę pocztową z nadrukowanym znaczkiem) upamiętniającą to wydarzenie.

W informacji na stronie poczty możemy przeczytać:

"Dnia 12 października 2017 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Zabytkowy most w Tczewie". Tło kartki stanowi fotografia przedstawiająca most w Tczewie, pochodząca ze zbiorów - Dawny Tczew - Wirtualne Muzeum Miasta. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono widok mostu w Tczewie pod koniec XIX wieku. Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm. Autor projektu kartki: R. Stefaniak."
Dodatkowo Urząd Pocztowy nr 1 w Tczewie przy ul. J. Dąbrowskiego 7 będzie tego dnia stemplował przesyłki specjalnym, rocznicowym datownikiem przedstawiającym fragment przęsła wraz z wieżyczką. Na życzenie będzie można nim podpić przesyłkę jeszcze przez 28 dni.

- Dotychczas Poczt Polska uhonorowała nasze miasto w podobny sposób zaledwie trzy razy: znaczkiem w 1961 oraz znaczkiem, całostką z mostem w 2007 oraz znaczkiem na 750 lecie miasta w 2010 roku. - podkreśla Wojciech Giełdon z Dawnego Tczewa.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej