Pożar w "okiennej wiosce". Ponad stu pracowników ewakuowanych

Państwowa Straż Pożarna (fot. ImpactCam.pl dla PSP w Tczewie)
Tczew - Pożar w "okiennej wiosce". Ponad stu pracowników ewakuowanych
Ponad stu pracowników jednej z firm produkujących stolarkę okienną w miejscowości Wędkowy musiało opuścić zakład, po tym jak na terenie jednej z hal pojawiło się zadymienie. Na szczęście sytuację udało się szybko opanować.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, około godziny 19.30. Na terenie jednej z hal pojawiło się zadymienie, włączył się alarm przeciwpożarowy. Około stu osób ewakuowano z miejsca zdarzenia. Pozostali na miejscu pracownicy z zakładowej ekipy ratowniczej rozpoczęli akcję gaśniczą. Ze względu na miejsce zdarzenia i charakter wykonywanych tam robót - na miejsce ściągnięto aż 9 jednostek straży pożarnej.

- Zgłoszenie wpłynęło do nas przez system sygnalizacji pożaru - zapaliła się obrabiarka do drewna. Dzięki sprawnej akcji starty są niewielkie. Nasze działania ograniczyły się do sprawdzenia, czy w budynku nie pojawiły się inne źródła ognia - mówi st. kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik prasowy tczewskiej straży pożarnej.


Poniedziałkowy wieczór był pracowity dla tczewskich strażaków - najpierw pojawił się pożar w Pelplinie , potem interweniowali w Wędkowach, a stamtąd wezwani zostali do Tczewa, gdzie na działkach przy ulicy Malinowskiej spłonęła altana.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  szpieg szoguna

  10.10.2017, 07:58

  No to w końcu doczekali się pożaru.

  Ciężko zliczyć ilość akcji gdy straż była wzywana bo czujka niezatrybiła.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  Piotr_gość_gość

  10.10.2017, 10:54

  Dobrze że "starty" są niewielkie :D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx0 
 • +1

  Asia_gość

  10.10.2017, 20:44

  Ogień

  Brawa dla Panów którzy ugasili pozar

  Odpowiedz
  IP: 95.160.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.