Komitet rewitalizacji. Ratusz zaprasza do współpracy

Ulica Królowej Jadwigi czeka na rewitalizację (fot. tcz.pl)
Tczew - Komitet rewitalizacji. Ratusz zaprasza do współpracy
Prezydent Tczewa ogłasza nabór na członków Komitetu Rewitalizacji miasta Tczewa. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25. września.

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji w Tczewie.

- Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami miasta Tczewa oraz pełni funkcję opiniodawczo-doradczą prezydenta miasta w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny działań w procesie rewitalizacji. Jest uprawniony do wyrażania opinii i stanowisk oraz podejmowania inicjatyw i rekomendowania rozwiązań w sprawach dotyczących prowadzenia procesu rewitalizacji na obszarze miasta Tczewa, opiniowania raportów z realizacji "Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Tczewa na lata 2016-2030". - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Komitet uczestniczy w przygotowaniu oraz opiniowaniu projektów zarządzeń Prezydenta Miasta Tczewa, uchwał Rady Miejskiej w Tczewie i aktów prawa miejscowego związanych z rewitalizacją.

I. Komitet Rewitalizacji w mieście Tczewie, zwany dalej Komitetem, stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami miasta Tczewa oraz pełni funkcję opiniodawczo-doradczą Prezydenta Miasta Tczewa w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny działań w procesie rewitalizacji.

II. Zasady wyznaczania składu oraz zasady działania Komitetu Rewitalizacji określone zostały w Regulaminie Komitetu Rewitalizacji przyjętym Uchwałą nr XXXI/266/2017 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 29 czerwca 2017 r.

III. Nabór na członków Komitetu Rewitalizacji przeprowadzony zostanie w dniach od 04 do 25 września 2017 r. do godz. 10.00

IV. Zasady wyznaczania składu Komitetu

Komitet liczy nie więcej niż 24 członków, w tym:

1) 5 przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Tczewie, miejskich jednostek organizacyjnych/spółek miejskich (np. Wydział Spraw Społecznych, Wydział Rozwoju Miasta, Dom Przedsiębiorcy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego);
2) 1 przedstawiciel Rady Miejskiej w Tczewie;
3) 2 przedstawicieli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji;
4) 3 przedstawicieli prowadzących na obszarze miasta działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych;
5) 2 przedstawicieli Policji;
6) 1 przedstawiciel Tczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego;
7) 1 przedstawiciel reprezentacji przedsiębiorców działających na terenie miasta;
8) 2 przedstawicieli oświaty (np. nauczyciele nauczania przedszkolnego i szkolnego, przedstawiciel rady rodziców) z obszaru rewitalizowanego;
9) 3 przedstawicieli podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych;
10) 4 mieszkańców obszaru rewitalizowanego, innych niż wymienienie w pkt. 1-7.
Członkowie Komitetu, o których mowa w ust. 1 pkt. 1) - 8) oraz 10) winni być mieszkańcami miasta Tczewa.

V. Wymagane załączniku do formularza zgłoszeniowego na członka Komitetu

Kandydat na członka Komitetu może złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy i tylko, jako przedstawiciel jednej kategorii podmiotów wskazanych w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 3-10, co potwierdzone zostanie listą poparcia podpisaną przez co najmniej:

1) 15 mieszkańców obszaru rewitalizacji, w przypadku przedstawiciela, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 10;
2) 5 organizacji pozarządowych w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w przypadku przedstawiciela, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 4;
3) 5 przedsiębiorców w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 3;
4) 5 przedstawicieli różnych podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, w przypadku przedstawiciela o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 9;

W przypadku kandydata na członka Komitetu, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 4 wymagane jest złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności społecznej lub o członkostwie w organizacji pozarządowej działającej albo grupie nieformalnej działającej na terenie miasta Tczewa.
W przypadku kandydata na członka Komitetu, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 3 wymagane jest złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej lub zasiadaniu w organach podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, działających na terenie miasta.
W przypadku kandydata na członka Komitetu, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt 9 wymagane jest złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej polegającej na zarządzaniu nieruchomościami lub byciu członkiem spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej posiadającej budynki na obszarze rewitalizacji miasta Tczewa.
W przypadku kandydata na członka Komitetu, o którym mowa w części IV ogłoszenia ust. 1 pkt od 5 do 8 wymagane jest złożenie dokumentu potwierdzającego zgodę na reprezentowanie danego organu / podmiotu.
W przypadku dostarczenia niekompletnych dokumentów, do kandydata na członka Komitetu zostanie skierowana prośba o ich uzupełnienie poprzez powiadomienie drogą mailową lub telefoniczną (zgodnie z danymi kandydata zawartymi w formularzu zgłoszeniowym). W przypadku, gdy kandydat na członka Komitetu nie uzupełni dokumentacji w terminie do 3 dni od otrzymania stosownej informacji - jego zgłoszenie pozostanie nierozpatrzone.
Dokumenty złożone przez kandydatów w ramach naboru kandydatów na członków Komitetu nie podlegają zwrotowi.
Za udział w posiedzeniach i pracach Komitetu członkom Komitetu nie przysługuje wynagrodzenie ani dieta.
VI. Termin, sposób i miejsce składania formularzy na członka Komitetu

Formularz zgłoszeniowy, rekomendacja oraz lista poparcia stanowią załącznik do niniejszego zarządzenia. Dokumenty te są dostępne na stronie rewitalizacja.tczew.pl, w zakładce Komitet Rewitalizacji i w Biurze Obsługi Klienta Urzędu, pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1 oraz ul. 30 Stycznia 1.
Formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami obowiązującymi kandydatów, należy złożyć w formie papierowej do dnia 25 września 2017 r. do godz. 10.00:

1) na adres: Urząd Miejski w Tczewie, 83-110 Tczew, Plac Marszałka J. Piłsudskiego 1;
lub
2) osobiście do Biura Obsługi Klienta Urzędu, pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1 lub 30 Stycznia 1, 83-110 Tczew, w godzinach funkcjonowania urzędu.
Za datę doręczenia uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Tczewie. Formularze zgłoszeniowe złożone w innej formie niż na wzorze załączonym poniżej lub po upływie wyznaczonego powyżej terminu pozostaną bez rozpatrzenia.
Ewentualne pytania dotyczące naboru należy kierować na adres: rewitalizacja@um.tczew.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 58 7759 428 (Wydział Rozwoju Miasta).

Archiwum:Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  .._gość

  12.09.2017, 08:17

  ..

  Ludzie, społecznicy działajcie bo znowu będzie ręka w nocniku, że coś budują a ludziom się to nie podoba.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
 • +5

  _gość

  12.09.2017, 10:16

  Komitet rewitalizacji

  Proponowałbym przejechać się do pobliskich miast i zobaczyć jak wygląda z dbałością mam na myśli z czystością starówki, miasta. W Tczewie bardzo mocno od lat kuleje ten temat, papierki, mnóstwo niedopałek nie sprzyja to by spacerować, usiąść w tych miejscach. Odnoszę wrażenie, że nikt z UM w tym radni nie goszczą na starówce i ten temat dla nich jest obcy. Ostatnio zatrzymałem się w Kwidzynie (po godz. 6 rano) zbierano papiery, niedopałki, spłukiwano nieczystości po gołębiach. Podobne czynności widziałem na starówkach będąc w Toruniu czy idąc w Łodzi ul. Piotrkowską. U nas wydaje się pieniążki i koniec, dalej nic, nie myśli się o zachowaniu czystości tego terenu. Proszę nie mówić, że ludzie nie dbają, tacy sami ludzie plus tysiące turystów w innych miastach i można.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx3.xx5 
 • +6

  mieszkanka_gość

  12.09.2017, 11:14

  W pełni zgadzam się z powyższą wypowiedzią ! Urzędnicy innych miast prężnie działają na Starówkach! Polecam odpowiedzialnym za rewitalizację Starego Miasta , pojechać chociażby do Płocka. Miasteczko nad Wisłą jak nasza. A zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad Wisłą i przygotowanie Starówki do odwiedzania i spędzania tam czasu--PERFEKCYJNE. Polecam jako wzorzec do inspiracji.

  Cytuj
  IP: 83.20.xx1.xx9 
 • +2

  kik_gość

  12.09.2017, 13:04

  To się nazywa listek figowy, kto i na jakich zasadach wybiera z pośród zgłoszeń? Najuczciwsze byłoby publiczne losowanie, ale na to nie ma co liczyć

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  Uuu_gość

  12.09.2017, 14:41

  Czyli na 24 tylko 4 zwyklych obywateli ? (Nie z um, rm, policji, oswiatr) lepiej chyba gdyby bylo; minimum 10 mieszkancow obszaru rewit. 4 z po za tego obszaru no a reszta elity

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx2 
 • +4

  jerry_gość_gość_gość

  12.09.2017, 19:00

  trzeba ożywić życie kulturalno-rozrywkowe na starym mieście,władze powinny zachęcać inwestorów poprzez ulgi w wynajmu lokali,samo malowanie domów, sieć lumpeksów i fontanna nie ożywi tego miejsca.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • LOL_gość

  12.09.2017, 20:50

  Mam pomysła

  Na SM nie ma teraz poco iść.proponuje postawić KFC,to ktoś tam przyjdzie.Będzie ruch,powstaną inwestycje.Proste.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.