ZUS uruchamia dodatkowe linie telefoniczne

Telefon (fot. mat. prasowe)
Tczew - ZUS uruchamia dodatkowe linie telefoniczne
Aby ułatwić klientom kontakt, ZUS uruchomił dodatkowe linie telefoniczne, gdzie będzie można zasięgnąć informacji w najważniejszych obecnie sprawach. Dodatkowe, osobne linie będą dla obsługi świadczeń i zasiłków opiekuńczych, wsparcia przedsiębiorców oraz odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

Osoby, które będą się chciały dowiedzieć więcej na temat świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji bądź zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły mogą dzwonić pod numer 22 290 87 01.

Przedsiębiorcy natomiast, którzy chcą skorzystać ze wsparcia ZUS w tym czasie pomoc znajdą pod nr 22 290 87 02.

Dla tych z kolei, którzy mają pytania lub wątpliwości dotyczące odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej udostępniliśmy nr 22 290 87 03.


Konsultanci ZUS są do Państwa dyspozycji w dni robocze (pn.- pt.) w godzinach 7:00 - 15:00.

Nadal można korzystać z ogólnopolskiej linii pod numerem 22 560 16 00 w dni robocze w godzinach 7:00-18:00.

Dodatkowo w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców można skorzystać z pomocy doradców ds. ulg i umorzeń pod bezpośrednimi numerami telefonów, które można znaleźć na stronie www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Przedsiębiorca_gość

  18.03.2020, 15:40

  Oszuści i złodzieje

  A co z osobami, które zmuszono do zamknięcia interesu? Jeśli państwo potrafi dać darmozjadom i dzieciorobom pieniądze to niech mi umorzy składki ZUS na czas trwania zakazu i żądnej kasy od nich nie chcę! Odroczenie to śmiech i splunięcie Nam przedsiębiorcom w twarz, bo oprócz zusu mamy jeszcze koszty stałe, które muszę w zębach dać kolejnemu łańcuchowi.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx4 
 • gibon0308_gość_gość_gość

  21.03.2020, 09:44

  Oszuszci i złodzieje.

  WY przedsiębiorcy zatrudniacie ludzi na tzw. śmieciówkach , oszukując swoich pracowników , ZUS i US , a teraz nastała chwila prawdy.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.