Walka trwa - już ponad 1500 tczewian nie chce stacji bazowych

Sprawą tczewskich stacji bazowych zajmowało się już m. in. Radio Gdańsk (fot. tcz.pl)
Tczew - Walka trwa - już ponad 1500 tczewian nie chce stacji bazowych
Tczewska batalia przeciwko powstaniu kolejnych stacji bazowych na terenie grodu Sambora trwa i przybiera na sile. Osobom zaangażowanym w akcję udało się już zebrać ok. 1,5 tysiąca podpisów tczewian, którzy nie chcą nadajników w swoim sąsiedztwie. Większość pochodzi z Czyżykowa, gdzie mieszkańcy wciąż domagają się demontażu przekaźników, które stanęły na dachu bloku przy ulicy Czyżykowskiej 66. Ale broni nie składają również osoby zaangażowane w protest przeciwko budowie stacji na bloku przy ul. Wyzwolenia 1. Coraz głośniej mówi się również o planach budowy nowych anten, m. in. w sąsiedztwie os. Bajkowego i Prątnicy. Ostatnio propagatorzy akcji odwiedzili tczewskich radnych.

Inicjatywa obywatelska, która ma na celu zablokowanie niektórych inwestycji związanych z budową stacji bazowych telefonii komórkowej, nie schodzi z forum Rady Miejskiej. Ostatnio sygnatariusze akcji przedstawiali swój problem rajcom - zgodnie z uchwałą mają do tego prawo grupy, które pod swoim pomysłem uzbierają co najmniej 200 podpisów.

- Z tym tematem wiąże się udział dwóch grup interesu - mieszkańców gmachu przy ul. Wyzwolenia 1, którzy z tytułu instalacji stacji na dachu ich budynku dostawać będą pieniądze oraz mieszkańców zabudowań okolicznych, którzy w wyniku instalacji anten mogą ponieść szkody. I to właśnie ta druga grupa wystąpiła z inicjatywą obywatelską. Zgodnie z treścią uchwały o inicjatywie obywatelskiej, Rada ma dwa miesiące na podjęcie w tej sprawie decyzji. A ponieważ inicjatywa została złożona 30 grudnia, termin na jej rozpatrzenie mamy do końca lutego. - tłumaczył kolegom z Rady, Zbigniew Urban, rzecznik wspomnianej inicjatywy.

Radny uważa, że najwyższy czas zablokować planową budowę - dopóki nadajniki nie stanęły na dachu bloku, koszty wynikające z niedopuszczenia inwestycji, zdaniem rajcy, nie będą duże. Swoje racje przedstawili radnym również mieszkańcy, którzy mają żyć w sąsiedztwie planowanej stacji:

- Gdy okazało się, że tuż obok nas ma powstać stacja bazowa, zrobiliśmy odwołanie - jedno, drugie… Wojewoda wstrzymał pozwolenie starosty na instalację anten i polecił nałożyć na inwestora obowiązek usunięcia nieprawidłowości oraz zweryfikować jej zgodność z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego miasta Tczewa. Kiedy w starostwie wydano orzeczenie o zgodności planowanej inwestycji z planem, napisaliśmy do wojewody, że my się z tym stanowiskiem nie zgadzamy. I to z kilku powodów. Po pierwsze - MPZP podaje definicję obiektu obniżającego standard warunków mieszkaniowych - "do tej kategorii należy zaliczyć: obiekt emitujący nieprzyjemny zapach lub w sposób oczywisty pogarszający warunki życia sąsiadów (np. obiekt emitujący widoczny dym, opary itp.)". Uznaliśmy, że do tych uciążliwości możemy zaliczyć również emitowane przez stację bazową pole elektromagnetyczne. - wyjaśniał radnym w imieniu mieszkańców, Kajetan Wojciechowski. - Wydana przez starostę decyzja niezgodna jest też z MPZP w paragrafie 6 pkt. 4: "zasada tworzenia zdrowych warunków życia i pracy mieszkańców miasta". Emisja fal z budynku przy ul. Wyzwolenia pogorszy przecież warunki zdrowego życia i pracy mieszkańców tej części miasta.

Zdaniem mieszkańców pole emitowane przez stację będzie swoim zasięgiem sięgać mieszkań lokatorów z trzech okolicznych wieżowców, bloków, a nawet kamienic z ul. Sobieskiego.

- Zostaniemy poddani eksperymentowi biologicznemu. Norma polska mówi o tym, że natężenie pól elektromagnetycznych nie może przekroczyć 0,1 W/metr kw. Norma ta nie mówi z kolei nic o czasie, w którym organizm ludzki jest naświetlany. A przecież kiedy stacja bazowa już powstanie, emitowała będzie ona w sposób ciągły, latami. Zgodzę się przejść przez wiązkę fali elektromagnetycznej o wyższym natężeniu, ponieważ za chwilę będę już poza jej zasięgiem i organizm się zregeneruje. Ale mieszkający w pobliżu stacji będą wystawieni na działanie pola przez cały czas! - podkreślał Wojciechowski.

Niezależnie od akcji prowadzonej przez mieszkańców Nowego Miasta swoje podpisy zbierają również tczewianie z Czyżykowa - pod inicjatywą zmierzającą do usunięcia anten z bloku przy ulicy Czyżykowskiej, ale także zmierzającą do uniemożliwienia budowy kolejnych stacji bazowych na terenie osiedli mieszkaniowych, zabrano już ponad 1000 podpisów.

- Dlaczego nikt nie poinformował mieszkańców Czyżykowa, że w obrębie ich domów powstanie taka stacja?! Tu nie chodzi przecież o wymianę rynny, czy papy na dachu, ale o budowę stacji bazowej! Tymczasem w Tczewie mamy precedens chyba na skalę ogólnopolską. Anteny znikają z wież kościołów, czy z wieżowców, a montuje się je na budynkach 3-kondygnacyjnych. Niedługo zejdą do parteru! Wciąż napływają nowe wnioski o budowę stacji, a Tczew chyba przestanie już być miastem kolejarzy, a stanie się miastem stacji bazowych. - zwracał uwagę radny Mirosław Kaffka, reprezentant interesów przeciwników powstania anten z tczewskiego Czyżykowa.

Radni muszą teraz dokładnie zapoznać się z tematem i inicjatywą, która ma skłonić prezydenta i Radę do "podjęcia wszelkich możliwych działań zmierzających do zakazu budowy stacji bazowych telefonii komórkowych na osiedlach mieszkaniowych w kontekście rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie obaw dotyczących wpływu pół elektromagnetycznych na zdrowie i życie mieszkańców". Rozwiązaniom przyjętym w innych miasta przygląda się już Włodzimierz Mroczkowski, przewodniczący RM:

- W moim rodzinnym mieście, Brodnicy, sytuacja wygląda podobnie. Osobiście byłem u pana burmistrza, przywiozłem dokumenty, decyzje sądowe. Jest to zatem temat nie tylko ul. Wyzwolenia, Czyżykowa czy Tczewa, ale również wielu innych miast w Polsce. - Z kolei Zbigniew Urban dodaje - Myślę, że w rozpoczęcie procedur zmiany Planu Zagospodarowania i w składanie w tej sprawie odpowiednich wniosków zaangażują się wszyscy radni. Zróbmy wszystko, aby zapobiec kolejnym przypadkom jak ten na ul. Wyzwolenia 1 czy Czyżykowskiej 66.

Powrotu tematu możemy spodziewać również podczas lutowych obrad miejskiego gremium. W kolejce do rozpatrzenia czekają już dwa kolejne wnioski o budowę nowych stacji - tym razem na budynku dawnego Polmozbytu przy Alei Solidarności oraz u zbiegu krajowej "jedynki" i Kazimierza Wielkiego. Pojawiają się głosy, że stacje mogą obniżyć standard życia i negatywnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców Prątnicy, osiedla "Kolejarz", Bajkowego i bloków przy ul. Jedności Narodu. W kuluarach mówi się, że już trwa zbiórka podpisów zmierzających do zablokowania budowy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (67)
dodaj komentarz

 • +5

  Miszczu_gość

  17.02.2010, 00:06

  hahahh no pięknie : ) ciekawe jak będziecie chcieli korzystać z komórek po usunięciu tych stacji bazowych ;p a zapewne, każdy kto jest przeciw.... takowe posiada ;pp

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx8 
 • +9

  niedzielny_gość

  17.02.2010, 00:14

  `

  Jak na Górkach ksiądz na wieży kościelnej nadajniki zamontował to nikt nie protestował - zagrożeń brak

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx1.xx4 
 • -2

  ok_gość

  18.02.2010, 21:57

  ksiądz Dunajski też ma na swojej wieży na parafii na Nowym Mieście--i zobaczcie ilu ludzi w pobliżu choruje z tego powodu--nawet klerycy na ludzkim zdrowiu bazują i zarabiają

  Cytuj
  IP: 89.200.xx9.xx6 
 • +6

  Grabus_gość

  17.02.2010, 00:33

  Muszą być nowe stacje jeśli chcecie używać komórek

  Porąbany protest. Nie chcę mieć stacji bazowych w swoim pobliżu, ale komórek na pewno używają i dobry zasięg chcą mieć. Ciekawe jak operatorzy mają zapewnić dobry zasięg telefonii komórkowej nie stawiając w mieście stacji bazowych. Paranoja. Ja uważam, że nowe stacje powstawać muszą. U siebie w domu mam właśnie słaby zasięg i nie mogę się doczekać kiedy w mojej okolicy stanie jakaś porządna stacja bazowa.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx9 
 • -1

  Eryka_gość

  18.02.2010, 16:20

  Nie muszą

  Człowieku jeśli chcesz mieć stację bazową to przeprowadź się za miasto i postaw ją na swoim budynku, a może najlepiej na przeciwko swoich okien. Stacji bazowych nie było i zasięg był. Jeśli zasięgu nie miałeś to zmień aparat telefoniczny! Jeśli ktoś kupił mieszkanie i zapłacił kupę siana za mieszkanie nie może być zmuszany by mieszkać w "uzdrowisku", które napromieniowuje ludzi.

  Cytuj
  IP: 88.199.xx6.xx3 

  Grabus_gość

  24.02.2010, 00:12

  Gdzie masz dowody na to, że działanie takiej anteny jest szkodliwe? Przytaczacie mity jako argumenty.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx9 
 • ktos całkiem obcy_gość

  17.02.2010, 00:59

  WALKA Z WIATRAKAMI darujcie sobie za duża kasa tam idzie byście coś zdziałali

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx8 
 • +5

  CineQ_gość

  17.02.2010, 01:52

  Brak zasięgu

  A jak będzie brak zasięgu to będzie marudzenie na siec a to nie będzie wina sieci za brak anten tylko mieszkańców. I wtedy za brak dostępu do sieci czy słaby zasięg będzie można podziękować tym osobom co to utrudniają. pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx2 
 • -13

  Malkontent_gość

  17.02.2010, 07:22

  Skoro 1500 nie chce

  Dla wszystkich, którzy narzekają na tym forum, że stacje muszą być by mieć zasięg... PODAJCIE SWOJE ADRESY!!!! operatorowi komórkowemu - chętnie założy stacje na Waszym dachu... ale nie narzekajcie na tych których tej stacji nie chcą! Dla DOBRA OGÓŁU zgłoście się wolontaryjnie oferując miejsce na bazę i niech sieć się rozrasta dla lepszego zasięgu i największej potrzeby ludzkości - telefonu komórkowego. A skoro nie potraficie zrozumieć niezadowolenia innych to trzeba się zastanowić iloma komórkami wy operujecie ;).

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx2 
 • -9

  hehehe

  17.02.2010, 08:34

  :)

  popieram, polecam lekturę : http://www.eioba.pl/a78283/szkodliwe_skutki_promieniowania_elektromagnetycznego

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  mamaj_gość

  17.02.2010, 08:37

  Dobrze powiedzianie

  Zapominiałeś dodać iloma s z a r y m i komórkami operują:)

  Cytuj
  IP: 83.25.xx2.xx5 
  +1

  Wieśmin_gość

  17.02.2010, 15:41

  Proszę o autorytety

  http://eioba.wordpress.com/2008/05/14/nasi-uzytkownicy-janusz-dabrowski/ No rzeczywiście specjalista od promieniowania EM jakich mało, facet który sprzedawał filtry do wody. A jakie tytuły przed nazwiskiem...

  Cytuj
  IP: 83.13.xxx.xx2 
 • pimpuś_gość

  17.02.2010, 08:56

  znata sie na tym jak sznur na wrotkach

  toż to nie jest wcale złe promieniowanie zabija zarazki i choroby kolan wiec same plusy pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx0 
 • +9

  Dżordż_gość

  17.02.2010, 09:33

  A najlepszy jest w tym ...

  Oglądałem na Tetce zebranie, tragedia.... Ludzie powinni najpierw dowiedzieć się jak działa sieć komórkowa... jednak największym specjalistą w tej dziedzinie wydaje się być Pan Radny Kaffka, stając w obronie społeczności murem, przed zbliżającymi się wyborami. Coś pięknego. Dodatkowo przypomnę, że korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie wybierania numeru jest najbardziej szkodliwe, ZAKAZAĆ wszystkim korzystania, z tych co protestują. Dodatkowo pole elektromagnetyczne, które działa przy takich nadajnikach nie zostało nigdzie udowodnione, aby szkodziło zdrowi, jeżeli ktoś przedstawi taki dokument, że przez owe pole lekarz stwierdził uszkodzenia w jego organizmie to jestem za tym aby ta stacja nie powstawała. Powiem jeszcze więcej w pewnym mieście w Polsce mieszkańcy w większości ludzie powyżej 40 roku życia walczą podobnie od 10 lat i nie mają argumentów. Przedstwiając jakieś badania podpisane prze doktorów, którzy nie istnieją. Paranoja. Aby doprowadzić do uszkodzenia lub uszczerbku zdrowia musielibyście podgrzać organizm bo na takiej zasadzie to działa do takiej temperatury aby zaczęło mieć to wpływ na komórki, rzecz jasna organizmu. Co nigdy nie będzie miało miejsca, gdyż w takim wypadku odpowiednie organy momentalnie zakazayłby działania takiej wieży. Dodatkowo powiem chcecie nadajnika poza miastem ? OK ale abyście mieli ZASIĘG będzie musiał działać z większą mocą ;) BASTA

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx0 
 • -1

  maxio_gość

  18.02.2010, 14:02

  kurza ślepota

  jakakolwiek polemika z tobą to tak samo jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Wejdź na dach i postój godzinkę przy antenie może wtedy cię oświeci i będziesz widział świat z góry w rózowych kolorach

  Cytuj
  IP: 77.253.xxx.xxx 
 • +8

  mio_gość

  17.02.2010, 09:33

  WYRZUĆ TELEFON POTEM PROTESTUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jeśli zakładać że fale emitowane przez te stacje są szkodliwe, to jeśli założymy je np. na nowym bydynku starostwa szkodliwe działanie fal nie dotrze do bydynku Wyzwolenia 1? Wszystkim przeciwnikom proponuję zacząć protest od WYRZUCENIA TEL. KOMÓRKOWYCH I INTERNETU BEZPRZEWODOWEGO. Tym samym udowodnicie wszystkim że macie rację!!!! Jeśli używacie telefonii komórkowej to ZAPRZECZACIE samym sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Założę się że pan radny który zapoczątkował całą aferę nie może żyć bez komórki, a robi to z troski o swój polityczny tyłek, wciskając ciemnotę ludziom starszym i wykrzystuje ich niewiedze?!

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx6.xx6 
 • +8

  joł_gość

  17.02.2010, 09:43

  Nie tędy droga

  CZy radni nie mają innych problemów? Starówka, most i inne zabyki się sypią - to są prawdziwe problemy. Każdy nosi przy "dupie" telefon komórkowy, ogląda telewizję, słucha radia, spożywa kilogramy Tablicy Mendelejeva i nie zastanawia się czy jest to szkodliwe. Przykłady można wymieniać godzinami. Nie tędy droga szanowni radni na utrzymanie stołków. Albo idziemy na przód albo cofamy się do średniowiecza.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx6.xx6 
 • +3

  Domanos

  17.02.2010, 09:46

  !!!UWAGA!!!

  PROSZĘ ZAUWAŻYĆ, ŻE OSOBY KTÓRE TAK MOCNO NIE CHCĄ PRZEKAŹNIKÓW TO OSOBY STARSZE NIE MŁODE. SKORO SĄ TACY MĄDRZY TO NIECH NAM ZAPEWNIĄ BARDZO DOBRY ZASIĘG NP INTERNETOWY. TO JEST ŚMIESZNE, ŻEBY PLUS CZY ORANGE MIAŁY W CENTRUM MIASTA EDGE. PRZEZ TE NADAJNIKI ZASIĘG BĘDZIE JUŻ HSPA CO DAJE NAM W MIARĘ SZYBKI INTERNET. PANOWIE RADNI TACY JAK PAN KAFKA CZY PAN URBAN TEŻ CHODZĄ DO PLUSA I ORANGE BO MAJĄ SŁABY ZASIĘG I CHCĄ DOBRY SAM BYŁEM TEGO ŚWIADKIEM A TERAZ TAK MOCNO POPIERAJĄ ICH DEMONTAŻ. TAK SAMO CI LUDZIE CHCĄ MIEĆ WY REMONTOWANE MIESZKANIA, ELEWACJE A NIE DADZĄ SOBIE POSTAWIĆ NADAJNIKA KTÓRY BY DAWAŁ CO MIESIĄC PRZYCHÓD DLA SPÓŁDZIELNI I MIASTA. POWINNO MIASTO JASNO POSTAWIĆ SPRAWĘ. DOBRZE WSTRZYMAMY BUDOWĘ, ALE NIKT Z TYCH LUDZI KTÓRZY BYLI PRZECIW NIE DOSTAWIE ANI GROSZA NA REMONT MIESZKANIA CZY INNYCH POTRZEBNYCH RZECZY.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  mio_gość

  17.02.2010, 09:47

  PIENIĄDZ ZMIENIA MYŚLENIE?!

  ps.: Gdyby każdemu przeciwnikowi zaproponowano profity finansowe podpisów byłoby nie 1500 a 150. Czyż nie?????????????????

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx6.xx6 
 • +6

  JA_gość

  17.02.2010, 09:56

  RADNY ZAPRZECZA SAM SOBIE

  ZGADZAM SIĘ Z DOMANOSEM. tEŻ BYŁEM ŚWIADKIEM JAK JEDEN Z RADNYCH - PRZECIWNIKÓW -(chodzi zapewne o tego samego)REKLAMOWAŁ W SALONIE PLUSA SŁABY ZASIĘG . PANIE RADNY TAK SIĘ NIE ROBI - PROSZĘ ZAPROPONOWAĆ ROZWIĄZANIE ALTERNATYWNE MOŻE BĘDZIE LEPSZE?!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx6.xx6 
 • +4

  AL_gość

  17.02.2010, 10:39

  Tak racja wszyscy chcą telefonów ,internetu niech nie korzystają . Pan radny nawet w sklepie nie potrafi się obyć bez telefonu sam słyszałem jak opowiadał jakie będzie meni jak przyjedzie prezydent do Tczewa kiedyś tam ( jak tam dobra była ta kaczka ?). Radni nie ośmieszajcie się panowie, przez całe 4 lata nic nie robicie teraz się budzą . Jeden walczy o maszty drugi o pociągi trzecia pustaki nosi a jeszcze inny z łopatą snieg odgarnia na parkingu ,wszystko ok tylko czemy teraz jak wam się d..a .pali przed wyborami.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx9 
 • +2

  lukee

  17.02.2010, 11:11

  No ale o co chodzi ? Przecież napisane jest, że już 1500 podpisów mają - a to przecież jest 1500 prawdopodobnych wyborców głosujących na tych najgłośniejszych radnych. Wystarczą hasła: "szkodliwe fale", "promieniowanie","zuuuuooooo", a już tabuny starszych osób mają wyobrażenie czegoś okropnego nie mając o tym zielonego pojęcia. A ciekawe kto myśli o rozwoju miasta, udostępnianiu nowych technologii mieszkańcom...Ale co tam, aby tylko zdobyć elektorat...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Malkontent_gość

  17.02.2010, 17:57

  Załóż na swoim domu!

  Skoro 1500 osób niezadowolonych niewiele dla Ciebie znaczy, to już Twój problem z poszanowaniem odrębnego zdania. Polecam Ci zainstalowanie stacji na Twoim bloku... jest wysoki, w centrum miasta - same superlatywy - tylko szanuj zdanie innych!

  Cytuj
  IP: 88.199.xx7.xx2 
 • +6

  Domanos

  17.02.2010, 11:20

  PANIE KAFFKA I PANIE URBAN OPAMIĘTAJCIE SIĘ APEL

  Przestańcie wkońcu mieszkać w głowach osoba starszym, zróbmy w miesicie referendum i niech każdy obywatel uda się zagłosować czy owa stacja ma powstać czy nie i nie będzie problemu. Czemu nie pytacie Panowie radni młodych?? Czy osoby starsze, które nie mają zielonego pojęcia jak bardzo potrzebne są nowe technologie. !!! NAM TO JEST POTRZEBNE !!!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Kinia_gość

  17.02.2010, 11:42

  TVN UWAGA

  SPRAWA PRZEKAZANA DZIŚ DO REDAKCJI TVN UWAGA NIECH ONI SIĘ TYM ZAJMĄ Dziękujemy Twoja wiadomość została pomyślnie przesłana do redakcji TVN Uwaga

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx7 
 • +4

  Domanos

  17.02.2010, 13:13

  POPRACIE

  I BARDZO DOBRZE

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  czyzykowianin_gość

  17.02.2010, 11:54

  proszę wystąpić o opinię do WHO o to czy ten rodzaj promieniowania przy takim natężeniu jest szkodliwy dla zdrowia, bo te "rewelacje" niezależnych ekspertów prezentowane przez Pana Kaffkę mnie nie przekonują. poza tym chce wskazać na jeszcze jedną rzecz na czyżykowie szkodliwą dla zdrowia (w szczególności psychicznego) - chodzi o stan jezdni na ul. Nowowiejskiej.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx2 
 • +2

  _gość

  17.02.2010, 12:53

  tak zamiast rozwoju cofnijmy się do średniowiecza. pojeździmy konno i znowu będziemy pisali listy do siebie, a po lekarza będzie się biegało. o ile się zdąży. co za dziwny naród tylko narzeka i patrzec aby inny miał gorzej...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx1 
 • -6

  kawo_gość

  17.02.2010, 13:32

  walka trwa już ponad 1500 tczewian nie chce stacji

  Do zwolenników budowy stacji bazowych na dachach budynkow mieszkalnych.Polecam do przeczytania w internecie nstp.artykułów;1.Apel freiburdzki 2.Telefonia komórkowa masowy eksperyment na ludziach.3.Aby Polska była zdrowa aby ludzie byli zdrowi.4.ustawa z dn.28 lipca 2005 o lecznictwie uzdrowiskowym art.38,1 p j art.38,2 p.c Nowe usługi w telefonii komórkowej ;przesyłanie zdjęc,dostęp do internetu oraz spowodowane promocjami wydłuzanie czasu połączeń-powodują gwaltowny rozwój anten nadawczych,często na osiedlach mieszkaniowych.Podstawowe dokumenty będące podstawą wydawania zezwoleń-raporty oddziaływania na srodowisko-nie uwzględniają nowych wyników badań świadczącym o szkodliwym ,wykraczającym poza zjawiska termiczne,wpływie negatywnym tego typu urządzeń na ludzkie zdrowie.Zycie w bezpiecznym środowisku jest podstawowym prawem czlowieka.W naszych mieszkaniach mamy prawo do miejsc bez smogu elektromagnetycznego.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx8.xx2 
 • +4

  mio_gość

  17.02.2010, 14:31

  ZASTANÓW SIĘ

  SKORO TAK PISZESZ TO NAPEWNO NIE UŻYWASZ KOMÓRY. gDYBY NIE STACJE TO NIE MÓGŁBYŚ NAPISAĆ NAWET TEGO KOMENTARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 77.112.xx9.xx7 
  -1

  Grabus_gość

  24.02.2010, 00:21

  "Smog elektromagnetyczny" ?! Nie no, co wy jeszcze za bzdury wymyślicie?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx9 
 • +5

  mr. X_gość

  17.02.2010, 14:27

  Rynek tylko 2 razy w tygodniu wiec co maja robic staruchy?:P musza sobie szukac rozrywki...

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xxx.xxx 
 • +5

  MIO_gość

  17.02.2010, 14:50

  sREDNIOWIECZE

  a MOŻE ELEKTROWNIE ATOMOWE TEŻ SĄ SZKODLIWE? zACOFANE SPOŁECZEŃSTWO JAKIEŚ MAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a CZEMU PAN RADNY NIE PROTESTUJE PRZECIWKO SPRZEDAŻY ZUPEK cHIŃSKICH ITP. tO JEST 100X BARDZIEJ SZKODLIWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx9.xx7 
 • +3

  Franca_gość

  17.02.2010, 18:46

  Albo śmierdzących niesamowicie butów i papci na rynku przez Rumunów---to jest dopiero szkodliwe!!!--

  Cytuj
  IP: 87.205.xx7.xx3 
 • +5

  kl_gość

  17.02.2010, 14:50

  policzcie sobie...

  Każdy telefon jest nadajnikiem. Każdy musi mieć dwukierunkową komunikację ze stacją bazową. Ile macie takich telefonów wokół siebie, w odległości mniejszej niż taka stacja? Kilkaset? Może i tysięcy? I teraz wyobraźcie sobie, że jeżeli stacji bazowej nie ma blisko, tylko daleko, to każdy z nich "promieniuje" dwa razy mocniej... Paradoksalnie (zakładając, że fale na tym poziomie szkodzą, czego nikt nie udowodnił!), to im więcej stacji, tym niejszą moc muszą mieć. I to co nadaje stacja, to nic w porównaniu z telefonami, które są dookoła.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx6 
 • -5

  inka _gość

  17.02.2010, 15:22

  stacje bazowe

  staruchem to ty też będziesz jestem przeciwna stawianiu anten na dachach niech postawia na polach ale to kosztuje

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • +5

  mio_gość

  17.02.2010, 19:46

  co zmieni pole?

  Uważasz że jeśli postawi się stację na polu to fale do ciebie nie dojdą. Przecież cały sens jest wtym żeby dochodziły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 77.112.xx5.xx7 

  CHODZI O POLE MAGNETYCZNE _gość

  18.02.2010, 15:50

  Chodzi o pole magnetyczne wytwarzane przez stacje, a nie o fale, które do Ciebie dochodzą... czemu tutaj jest tyle laikó nakreconych pewnie przez firmy, które chcą zarobić na stawianiu tych stacji....

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xx5 
 • +4

  Wieśmin_gość

  17.02.2010, 15:33

  Czas na gołębie

  No to Starosta powinien przewidzieć w budżecie środki na gołębie pocztowe, skoro dwóch jego pracowników przestanie korzystać z telefonów komórkowych.

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xxx.xx2 
 • +4

  emzel_gość

  17.02.2010, 15:35

  taa... anten nie chcemy, pieniadze chcemy, zasieg to ma byc 3G, i najlepiej niech jeszcze czynsz obniza i wakacje w egipcie wykupia, hehehe

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx4 
 • +2

  zorientowany_gość

  17.02.2010, 17:10

  Śmieszny jest udział w całym zamieszaniu radnych Kaffki i Urbana. To przecież ich partyjny kolega, starosta wydał pozwolenie na umieszczenie anten. Chcą na całej aferze zbić kapitał wyborczy i odwrócić uwage od winnego.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx5 
 • +1

  brodi_gość

  17.02.2010, 20:09

  oj

  jesli masz choś troszkę pojecia to powinienes wiedziec, że starosta nie może NIE wydać pozwolenia jesli jest to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego(notabene uchwalonego przez radnych miejskich...)

  Cytuj
  IP: 77.254.xx9.xx5 
 • -3

  TCZEWIAK_gość

  17.02.2010, 17:23

  Do Wszystkich Mądrali

  Pozakładajcie sobie te stacje na WASZYCh domach! Mam wrazenie, że na tym chorym forum wypowiadają sie sami laicy nie znający tematu. SKORO TO TAKIE NIESZKODLIWE TO POWIEDZDZIE DLACZEGO FIRMY UBEZPIECZENIOWE WPROWADZAJĄ OGRANICZENIA W POLISACH DLA OSÓB MIESZKAJĄCYCH W POBLIŻU STACJI BAZOWYCH??????????????????????????????????????? DLAC ZEGO W EUROPIE NIKT JUŻ NIE STAWIA STACJI BAZOWYCH W OKOLICACH SIEDLISK LUDZKICH?????????????????????????????????????????????????????????????? SKĄD SIE WZIĄŁ APEL FREIBURDZKI????????????????????????????????????????????????? DO IDIOTÓW piszacych o działaniu komórek!!!! Twoje komórka w chwili obecnej działa pomimo, ze tych stacji jeszcze nie ma!!!!!!! JEŻELI STACJE SĄ NIESZKODLIWE TO DLACZEGO NIE POSTAWICIE ICH NA NOWYM GMACHU RAJCÓW NA Ul. PIASKOWEJ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????? PRZYPOMNE JESZCZE O KOLEJNEJ ZABLOKOWANEJ INWESTYCJI NA BUDYNKU KOŁO SHELA - kolejnych ponad 500 podpisów.....

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx4.xx6 
 • +1

  mio_gość

  17.02.2010, 19:56

  Absurd

  Skoro tak piszesz to chyba poza Tczew nosa nie wystawiłeś! Wieża Eifla, Big Ben, Nadajnik w centrum Berlina to jedne wielkie przekażniki. A przekażnik koło ZKM Veolia? Stoi od 15 lat i nikt nie zwrócił uwagi.

  Cytuj
  IP: 77.112.xx5.xx7 
  +1

  DO ABSURD_gość

  18.02.2010, 15:44

  Przekaźnik to nie to samo co stacja bazowa telefonii komórkowej, a apel FREIBURDZKI wyszedł włąśnie z niemiec. Skoro to nie jest szkodliwe i nikt nie powinien zwaracać na to uwagi to może zgłosisz się ososbiście i postawisz sobie bazę na swoim domu. Będziesz miał lepszy odbiór G3

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xx5 

  _gość

  21.02.2010, 12:02

  3G to gówno cała sprawa rozgrywa się o HSDPA, ale ty chyba nie wiesz o co chodzi skoro stanąłeś na etapie 3G!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 77.112.xx8.xx6 
 • +3

  sds_gość

  17.02.2010, 19:50

  TVN24 !

  Wkrótce temat z Tczewa w TVN24 ! Mają przyjechać jutro i kręcić reportaż.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx2 
 • -1

  Dżordż _gość

  17.02.2010, 21:54

  Niech nie zabraknie Pana Radnego

  Oj jak to trafi do TVN24 chocby na stronę netową ;) to będzie czad ;) Pan Radny Kaffka będzie politykiem roku TCZEWA, za co będzie kochany i ubustwiany przez społeczeństwo BRAWO PANIE KAFFKA 1500 podpisów i głosów już pan w wyborach ma, tylko dlaczego przez całą kadencję nic Pan nie zrobiłeś, a teraz udajesz eksperta od sprawy, o której tak naprawdę nic nie wiesz... Pan Kaffka nie skończył studiów fizycznych, więc na jakiej podstawi może interpretowac wyniki, opinie i itp. ... nie wiem ale na pewno się dowiemy od Pana Radnego ;)

  Cytuj
  IP: 88.199.xx7.xx9 
 • ja_gość

  17.02.2010, 23:12

  nadaj

  kasa kasa i kasa zrobi swoje,załóż babciu beret MOHEROWY,to jest szlak bojowy.No i telewizja TRWAM ma zakłócenia,dlatego takie dymy,o sieci kom. pana ojca R. nie wspomnę,no bo oni to w chinach maja zasięg,zacofany ludu tczewski

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx2 
 • +3

  baniak_gość

  18.02.2010, 08:56

  Młoda gorąca krew

  W dyskusji widać że zwolennikami stacji są ludzie młodzi a przeciwnikami dojrzali. Ci sami młodzi ludzie, którzy w mróz chodzą z gołymi tyłkami i gdy ich poważnie przewieje to za 5-10 lat narzekają na głupotę gorącej młodej krwi. Najlepsze co młodzież powinna robić ze swoją gorącą krwią to chyba spuszczać ją sobie regularnie jak się za bardzo zbuzuje po meczach czy dyskotekach. Wracając do komórek - nie tych szarych, których brakuje młodzieży, ale telefonów. W Polsce jest 4 operatorów. Każdy nasyca powierzchnię kraju swoimi stacjami bazowymi, które mogą stać w dużych odległościach poza miastem i co kilkaset, kilkadziesiąt metrów wewnątrz ścisłej zabudowy. Każda stacja spełnia normy emisji promieniowania. (PROMIENIOWANIA - tak to nazywa się naukowo i tak w pismach nazywają to przedstawiciele sieci komórkowych). Jednak w przypadku koncentracji tych stacji robi się "kocioł". Same stacje promieniują tak mocno, że są wyłączane na czas konserwacji bo inaczej żaden monter na nią nie wejdzie. Może dojść do omdlenia - natychmiast. Za to każe się pod nią mieszkać ludziom. Sieci komórkowe porównują promieniowanie stacji bazowych do promieniowania linii SN i WN. Jednak pod liniami energetycznymi nie można stawiać domów ani budować linii nad nimi. Sam mam komórkę i z niej nie zrezygnuje, jednak wszędzie mam zasięg - dalsza ekspansja jest więc dla mnie niezrozumiała. Promieniowanie mikrofalowe o 100 krotnie większej częstotliwości jest używane przez wojsko do rozpędzania tłumów (Silent Guardian). Jeśli u nas standardowo przekraczane są normy to jesteśmy właśnie na poligonie wojskowym - jako cele...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx1 
 • +6

  MW_gość

  18.02.2010, 09:06

  Macie "wyprane" mózgi

  Szanowni goście! Oglądajcie więcej Dody i słuchajcie więcej RMFFM itd, oglądajcie reklamy IPlusa i BlueConnectu - pamiętajcie że przeciętny Operator ma kilka milonów abonentów, a to oznacza że nie wcześnie i niechętnie przyzna się do szkodliwości działania PEM, pomnóżcie to chociaż razy 50zł (a dobrze wiecie że rachunki są znacznie większe). Proponuję przeczytać najpierw publikacje naukowców a następnie pieniacko zabierać głos (ile czasu wam zabrało rozpoznanie tematu?). Jesteście anonimowi to raz, a dwa - najpradopodobniej sami macie maszty daleko od siebie, albo (ignoranci) sami nie wiecie gdzie w ogóle one stoją. Krótko mówiąc wasze idiotyczne i płytkie oceny opłacają się prominentom, którzy oczywiście liczą na Wasze wsparcie. Tak się składa że wprowadzane technologie w Polsce (szanowni znawcy tematu), już są powoli wypierane przez nowsze (zdrowsze) osiągnięcia, ale dla Was ważne jest to, co mówi reklama o godz 20.00 i kilka tanich witryn z netu, (to jest prawda i tylko prawda - gratulacje!). Pamiętajcie, że na Czyżykowie i w innych okolicach WCALE nie było problemu z zasięgiem. Operator chce za wszelką cenę zawalczyć na rynku internetowym, w tym celu postawi wszędzie gdzie się da nadajnik z technologią 3G. Położyć światłowody to jest zbyt ambitny i drogi dla Niego plan. Wytłumaczcie mi tylko dlaczego przedstawiciel Operatora wspominał w rozmowach chcąc podpisać umowę z zarządem (niejednego) wierzowca, że: "Jeśli stacja bazowa zostanie umieszczona na Państwa dachu, to ewentualnymi (zdrowotnie) poszkodowanymi będą mieszkańcy bloków wokół inwestycji" - to jest jeden z ostatecznych argumentów w retoryce ich "targów". Sami dobrze wiedzą o szkodliwości, gdyż ich technicy pracujący na tzw. "żywych" antenach pomimo wielkich zarobków rezygnują z pracy z "zobowiązaniem" do milczenia na temat spraw "techniczo-zdrowotnych". Także zachowajcie odrobinę przyzwoitości i nie oceniajcie ludzi, którzy nie bronią się przed technologią, tylko przed SZKODLIWYM działaniem technologii, a to że sam posiadam telefon komórkowy, to już inna sprawa - szkodzę sobie na własne żądanie. Jak masz maszt 30m od okna niestety wybór Ci odebrano. Jesteście NOWOCZEŚNIE niedoinformowani i internetowo BUTNI. (Przeczytajcie: Stacje bazowe na dachach budynków mieszkalnych... na http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php zwróćcie uwagę na naukowe teksty źródłowe pod publikacją (i.....zadajcie sobie trochę czasu). Z wyrazami szacunku MW.

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx9.xx7 
 • +3

  :)_gość

  18.02.2010, 13:09

  popieram, z resztą jak już wyżej pisałem, szkoda tylko, że niektórzy nie myślą ...

  Cytuj
  IP: 81.190.xx4.xx1 
  -5

  _gość

  18.02.2010, 14:31

  3G to przeszłość

  Kolego napisałeś trochę głupot. Zasięg 3G jest już dawno i bez tych nadajników. Worowadza Się HSDPA. Ale chyba nie wiesz co to jest.? 3G to już zapomniana przeszłość. I lepiej nie przyznawaj się że u ciebie niem HSDPA bo to jest obciach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 77.114.xx4.xxx 
  +1

  MW_gość

  18.02.2010, 19:26

  do komentarza powyżej

  Coż drogi fachowcu, nie douczyłeś się niestety, że HSDPA jest ściśle sprzętowo powiązana z 3G. Nie będę Ci prawił kazań o terminalach transmisyjnych, szerokości ich pasm, ortogonalnej charakterystyce częstotliwościowej czy zasad przydzielania równoległych kanałów w HSDPA w oparciu o nowy soft wspomagający 3G, dzięki któremu można było podnieść 10-cio krotnie transfer danych tworząc wspomniany standard HS.... Jednak z braku elementarnej wrażliwości nawet nie sięgnąłeś do sedna sprawy (widocznie to zbyt trudne dla Ciebie), a próbujesz się wymądrzać hasłem z jak reklamy. Stań proszę przy działającej antenie przez 8h. Tak Ci (i tak skromne) szare komórki nastawi, że uwierz, zrozumiesz że dla żywych organizmów nie liczy się nazwa systemu a istotny jest nośnik fizyczny (mikrofala), który uszkadza komórki, mutuje DNA itd. Zaoferuj się proszę Operatorowi, że dobrowolnie zamieszkasz na dachu, w ramach udowodnienia braku szkodliwości. Ubezpieczyciel i tak nie wypłaci Ci pieniędzy za uszczerbek, bo już na PEM zaczyna się wprowadzać na zachodzie klauzule. Ludzie - LITOŚCI - zacznijcie myśleć!!!...

  Cytuj
  IP: 88.199.xx6.xx3 
 • +1

  maxio_gość

  18.02.2010, 12:17

  jak nie wiadomo o co chodzi...???

  mam dopiero 18 a może aż 18 lat i mam wrażenie jak czytam niektóre wpisy , że piszą je cyrkowe małpy albo ślepi klakierzy z urzędu. Wierzę w to że panowie prezydenci Odya, Pobłocki i Drewa staną na wysokości zadania i razem z całą Radą Miasta wezmą sobie do serca te 1500 podpisów. Chodzi przecież o ludzkie zdrowie , a tego nieda się przeliczyć na żadne pieniądze. Pozdrowienia od chcącego dożyć w szczęściu i zdrowiu emerytury młodego tczewianina, P. S. podczas jesiennych wyborów po raz pierwszy będę miał zaszczyt wrzucić kartkę z zakreślonym nazwiskiem pana , pani... do urny wyborczej!!! jeszcze raz pozdrawiam ...maxio

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xxx 
 • _gość

  18.02.2010, 14:32

  Ha Ha. To jeszcze pijesz mleko z cycka!

  Cytuj
  IP: 77.114.xx4.xxx 
 • maxio_gość

  18.02.2010, 12:26

  i jeszcze jedno

  informacja jaką uzyskałem od ludzi zwiazanych z młodzieżową Radą Miasta. Informacja skierowana do wszystkich cyrkowych małp i klakierów: panowie radni Urban i Kafka przez ostatnie 3 lata zrobili więcej dla Tczewa a nizeli pozostali radni a jest ich poza w/w chyba 20 albo 21. jeszcze raz pozdrawiam, przyszły wyborca ... maxio

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xxx 
 • +2

  P.C._gość

  18.02.2010, 16:20

  A co takiego?

  Drogi Maxiu. Wymień pięć rzeczy, z tych "więcej", które zrobili Ci dwaj śmieszni PIS'iory. Zbliżają się wybory i jest potrzeba ZAISTNIENIA. Za wszelką cenę. Temat to sprawa drugorzędna. Ps. Zbynio już protestował przeciw stacji benzynowej, bo zakłóci spokój na cmentarzu. Kupa śmiechu. Szczególnie z elektoratu obu Panów.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx3 
 • +1

  maxio_gość

  19.02.2010, 13:19

  żałosny cyrk zwolenników elektroskażeń

  Na razie nie jestem związany uczuciowo z żadną partią. Kierując się rozsądkiem i logiką postępowania pewnych panów stwierdzam że bliżej mi do PiS. A tak na marginesie nie mam ochoty dyskutować z anonimowymi cyrkowymi małpami i klakierami jedynie słusznych partii...pa

  Cytuj
  IP: 77.253.xxx.xxx 
 • +1

  T._gość

  18.02.2010, 20:25

  Z.

  pole magnetyczne to nie to samo co fala .... powodzenia ! tylko nie wsadzaj kota do mikrofali o zblizonym dzialaniu do takich nadajnikow :)

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx8.xx1 
 • +1

  inka _gość

  20.02.2010, 20:47

  stacje bazowe

  jak czytam te wszystkie wypowiedz ilu tu mamy fachowców aż głowa boli to tak samo jak mamy najwięcej lekarzy bo jakby byl temat o chorobach to jeden bylby mądrzejszy od drugiego . Mieszkam w bloku przy Wyzwolenia 1i jestem przeciwna stawianiu na dachu stacji bazowej ale co to da jak inni głupcy się zgadzają to ne są duże pieniadze co proponują co miesiac to tylko 1500 zł jak będzie chcialo sie sprzedac mieszkanie to na pewno będzie problem .Jak to niby nie jest takie szkodliwe to niech ci wszyscy co wypowiadają sie za to niech walczą aby na ich blokach postawili te anteny .Popieram tych co zbieraja podpisy i są przeciwni stawianiu tegi żelastwa

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • _gość

  21.02.2010, 12:04

  Czyli chodzi tylko kasę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????

  Cytuj
  IP: 77.112.xx8.xx6 
 • +1

  C>K>M_gość

  21.02.2010, 10:38

  Ilu z tych 1500 mieszkańców

  pali papierosy?:)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx6 
 • dokładnie!_gość

  24.02.2010, 07:54

  i ilu ma telefony? i ilu ma mikrofalówki w domu?

  Cytuj
  IP: 83.14.xx3.xx2 

  123_gość

  03.03.2010, 23:57

  !!!

  1500 i co z tego???

  Cytuj
  IP: 88.199.xx8.xx6 
 • +1

  123_gość

  04.03.2010, 00:23

  !!!

  jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o to samo ...czyli o kasę , a poseł Karpiniuk powiedział wyraźnie , że prawda leży tam gdzie leży ...no i kropka

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx8.xx6 
 • +1

  maxio_gość

  04.03.2010, 12:10

  piłkarski poker

  tak jest, rząd, samorząd i jeden Pan Bóg wie kto i co jeszcze ma nasze zdrowie w dupie... liczy się tylko kasa, lobbing, łapówki, korupcja, układy i układziki. Nic się nie zmieniło ...normalnie...piłkarski poker...tylko trzeba sobie zadać pytanie kto w naszym mieście??? jest ...don rycho , kto don miro a kto don zbycho, może są jeszcze jakieś dziwne don zeny, zobaczymy , czas pokaże!!! - afera hazardowa - w naszym mieście jeszcze trwa, jeszcze się nie skończyła.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.