Promocja książki. Kryminalna powieść z Tczewem w tle

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Promocja książki. Kryminalna powieść z Tczewem w tle
10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Bolcem promujące jego najnowszą powieść pt. „Samson”. Autor, mieszkaniec Tczewa, właśnie w swoim rodzinnym mieście umieścił akcję kryminału.

Spotkanie z czytelnikami było też okazją bliższego poznania pisarza, który przyznał, że pisał od najmłodszych lat. Początkowo do szuflady, później swoje teksty wysyłał na różne konkursy. Jedno z opowiadań Piotra Bolca znalazło się w zbiorze "Czas zbrodni. Zmyślone kroniki kryminalnego Wrocławia", zawierającym teksty uczestników warsztatów literackich Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Debiutował w 2014 roku powieścią o intrygującym tytule ”Ludzie przechodni”. Jak rozumieć ten tytuł? Tak autor określił ludzi żyjących w trudnym okresie przejścia od komunizmu do demokracji, w czasie które stanowi tło kryminalnej intrygi.

Gość zaznaczył, że najbardziej interesują go ludzkie emocje, motywy, które nakłaniają do popełnienia zbrodni. Widać to wyraźnie zarówno w debiutanckiej, jak i najnowszej powieści. Ale „Samson” to także powieść miejska. Tczew, jego ulice, budynki zostały w niej odwzorowane bardzo wiernie i tym samym autor przyczynia się do jego promocji. Zapytany, czy w kolejnych książkach Tczew, także będzie miejscem akcji, pisarz przyznał, że tak, ale będzie on ukazany w nieco innej rzeczywistości. Piotr Bolc okazał się ciekawym rozmówcą. Opowiedział zebranym w bibliotece czytelnikom, między innymi, kto jest jego literackim mistrzem, czyje kryminały czyta najchętniej, czy ma swoje pisarskie rytuały oraz dlaczego założył blog „Dziennik lektury”, na którym dzieli się refleksjami z przeczytanych książek.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Na zakończenie spotkania autor podpisywał swoją najnowszą powieść.

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -11

  thtr_gość

  14.03.2017, 21:36

  bolec, kolec a moze stolec

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx2 
 • +5

  nikt_gość

  15.03.2017, 18:00

  trzeba być wyjątkowym thtr...

  żeby śmiać się z nazwiska. Jesteś zero....

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xxx.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.