50 animatorów kultury i pedagogów ukończyło warsztaty

U Can Recycle (fot. Sławomir Gawroński)
Tczew - 50 animatorów kultury i pedagogów ukończyło warsztaty
Zakończył się cykl Interdyscyplinarnych Warsztatów Edukacyjnych Anima Art, odbywających się w Tczewie jako impreza towarzysząca festiwalowi ZDARZENIA. Wzięło w nich udział blisko 50 animatorów kultury i pedagogów społecznych z Polski, Włoch, Litwy i Iranu.

Uczestnicy warsztatów pracowali pod okiem doświadczonych instruktorów: Nikolaia Georgiewa z Bułgarii, Ingridy Vaitkiene z Litwy, Paolo Alkessandriego z Włoch oraz Ewy Tetlak i Grzegorza Sowińskiego.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z terapeutyczną i społeczną rolą teatru oraz wykorzystania do działalności artystycznej materiałów powszechnie uważanych za zbędne (plastikowe butelki, puszki, makulatura). Każdy z pięciu warsztatów zakończył się prezentacją etiudy otwartej dla lokalnej publiczności. Doświadczenie zdobyte podczas projektu posłuży w dalszej pracy z grupami młodzieży w domy kultury, szkoły, inne placówki wychowawcze. Projekt był finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Etiudę "U Can Recycle" można było zobaczyć także w ostatni weekend (10. września) na "Pikniku w środku miasta", który odbył się na terenie rekreacyjnym na osiedlu Suchostrzygi w Tczewie przy ul. Żwirki 40.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  ckm_gość

  12.09.2011, 02:28

  co to za zdjęcie ?!

  Sławek postarałbyś się. To drugie zdjęcie jest znacznie poniżej Twoich możliwości. Nie rań mnie, proszę.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia