GRAND OFF - Najlepsze niezależne krótkie filmy świata

(fot. mat. prasowe)
Tczew - GRAND OFF - Najlepsze niezależne krótkie filmy świata
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na 12. GRAND OFF. Najlepsze niezależne krótkie filmy świata, już po raz szósty będziemy gościć festiwal w Tczewie!


12. GRAND OFF Najlepsze Niezależne Filmy Świata
2 lutego 2019 godz. 16.00

Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny


Na początku lutego w Centrum Kultury i Sztuki będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje niezależne z całego świata. Jak zawsze będą to projekcje tylko filmów nagrodzonych.

W tegorocznej edycji do Warszawy nadesłano ponad 3500 filmów. Komisja Nominacyjna spośród nadesłanych dzieł wybrała 55 filmów w 11 kategoriach. O wyborze najlepszych filmów zadecyduje, podczas Festiwalu w grudniu 2018, międzynarodowa Kapituła składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z kilkudziesięciu krajów. 

PROGRAM:

Najlepszy Scenariusz / Script
ADNAN 'S FATHER / OJCIEC ADNANA
[25'00] 2017
Reżyser / Director: Sylvia Le Fanu
Dania / Denmark
Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.
 
Najlepsza Reżyseria / Directing
i Najlepszy Film Fabularny / Fiction
The Transfer / Przeniesienie
[22'24] 2017
Reżyser / Director: Michael Grudsky
Izrael / Israel
Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.
 
Najlepsze Zdjęcia / Cinematography
i Najlepszy montaż / Film Editing
Inside I'm Racing / Wewnątrz ścigam się
[18'16] 2017
Reżyser / Director: Aleksander Szeser
Irlandia / Ireland
Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.
 
Najlepsza Rola Męska / Actor
i Najlepsza Scenografia / Stage Production
The Peculiar Abilities of Mr Mahler / Osobliwe zdolności pana Mahlera
[29'00] 2017
Osoba nominowana / Nominee: André M.Hennicke
Reżyser / Director: Paul Philipp
Niemcy / Germany
NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry'ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...
 
Najlepsza Rola Kobieca / Actress
I think i have a crush on you / Myślę, że się w tobie podkochuję
[09'05] 2018
Osoba nominowana / Nominee: Inez Dahl Torhaug
Reżyser / Director: Maria Eriksson-Hecht
Szwecja / Sweden
13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w "realu". Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.
 
Najlepszy Film Dokumentalny / Documentary Film
Abram returned alone / Abramek wrócił sam
[45'00] 2018
Reżyser / Director: Tomasz Wiśniewski
Polska / Poland
Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.
 
Najlepszy Film Animowany / Animation
Concert of the fire / Koncert ognia
[06'37] 2018
Reżyser / Director: Mariia Konopatova
Rosja / Russian Federation
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?
 
Najlepszy Film Polski / Best Polish Film
Milk / Mleko
[15'18] 2017
Reżyser / Director: Urszula Morga
Polska / Poland
Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.
 
Łączny czas trwania: 162 minuty.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  co to jest_gość

  01.02.2019, 15:08

  ale 2018 już minął czyli macie w tym tczypyl powrót do przeszłości kolejna wpadka brukowca....,,O wyborze najlepszych filmów zadecyduje, podczas Festiwalu w grudniu 2018, międzynarodowa Kapituła składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z kilkudziesięciu krajów. ,,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • MAX_gość

  01.02.2019, 20:55

  Na zdjęciu kadr z filmu Travelling (na zdjęciu Michał Jaros). Kiedy zobaczymy ten film?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.