Policjanci z tczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód był niedopuszczony do ruchu. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Policjanci przypominają! Każdy, kto decyduje się na prowadzenie pojazdu, powinien być w pełni przygotowany i odpowiedzialny. Nie ryzykuj - zadbaj o swoje bezpieczeństwo i innych.
Wczoraj w Swarożynie funkcjonariusze z tczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, który prowadził forda.
- Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Dodatkowo samochód, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło zagrozić bezpieczeństwu zarówno jego samego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.
Bądź odpowiedzialnym kierowcą!
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych i dbanie o bezpieczeństwo na drodze. Aby móc prowadzić pojazd, należy mieć ważne uprawnienia oraz użytkować sprawny technicznie samochód, który jest dopuszczony do ruchu.
Nieodpowiedzialność, taka jak jazda bez prawa jazdy czy korzystanie z niesprawnego pojazdu, naraża na niebezpieczeństwo zarówno kierowcę, jak i innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas - kierujmy się rozwagą i przestrzegajmy prawa.
Wczoraj w Swarożynie funkcjonariusze z tczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, który prowadził forda.
- Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Dodatkowo samochód, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło zagrozić bezpieczeństwu zarówno jego samego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.
Bądź odpowiedzialnym kierowcą!
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych i dbanie o bezpieczeństwo na drodze. Aby móc prowadzić pojazd, należy mieć ważne uprawnienia oraz użytkować sprawny technicznie samochód, który jest dopuszczony do ruchu.
Nieodpowiedzialność, taka jak jazda bez prawa jazdy czy korzystanie z niesprawnego pojazdu, naraża na niebezpieczeństwo zarówno kierowcę, jak i innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas - kierujmy się rozwagą i przestrzegajmy prawa.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Kronika policyjna
Kronika policyjna
Wydarzenia kryminalne w Tczewie, wypadki, akcje policji, porady, pościgi, procesy sądowe, rozboje, morderstwa

















![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (4)
dodaj komentarz
Kris_gość
26.11.2024, 13:25
o co chodzi?
Piotr Najsztub dodatkowo nie miał OC i potrącił 77 letnią kobietę na pasach i został uniewinniony.
sobol_gość_gość_gość
26.11.2024, 14:12
decyzje
Zabieranie prawa jazdy nie oznacza że ktoś nie będzie jeżdził, nawet auto wypożyczy gdziekolwiek , zabieranie komuś prawo jazdy jest nie legalne i nie konstytucyjne bo tak ustalili ustawę w sejmie posłowie co nie znają prawa i KONSTYTUCJI cwaniacy z immunitetami. Kary jak już niech są finansowe np. po pijaku z wypadkiem bez ofiar 25 000 zł i wyrok sądowy, ze skutkiem śmiertelnym 200 000 zł. i paki 20 lat z surowym rygorem, kary mają odstraszać odważnych klientów zza kierownicy po pijanemu, trzeba działać szybko i konsekwentnie z pijakami na drogach. dlaczego w Polsce nie ma punktów penitencjarnych z surowym rygorem, i każdy więzień powinien na siebie zrobić na utrzymanie, dlatego więzienia są ciągle pełne i na koszt z naszych podatków , tak nie powinno być, ale takich mamy właśnie w lawach sejmowych samych umysłowych
Atbut _gość_gość_gość
26.11.2024, 19:35
Kary
Żenada.tak uchwalone bo sami jeżdżą narombani.jak dojdzie do poważnych wypatkuw z udziałem jakiegoś osła to zaraz zatuszować zdążą.a kary to auto na licytację.do kamieniołomów może dotrze nim drugi wsiądzie po kielichu lub innym wynalazku
kebeke_gość
26.11.2024, 17:15
milicja
A tak milicja w Tczewie wymusza mandaty. Ciekawe ilu kierowców ten milicjant złapał. tnij.tcz.pl/?u=750d5e