Gwałtowna burza na Pomorzu. Tysiące osób bez prądu, powalone drzewa

Zniszczona stacja w Swarożynie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Gwałtowna burza na Pomorzu. Tysiące osób bez prądu, powalone drzewa
Ponad 50 interwencji odnotowali ostatniej nocy tczewscy strażacy. To wynik gwałtownej nawałnicy, która przeszła nad Pomorzem.

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez Pomorze przetoczyły się gwałtowne burze. Silny wiatr i ulewy sprawiły, że strażacy mieli ręce pełne roboty.

- To była pracowita noc - zanotowaliśmy około 50 interwencji. Głównie dotyczyły powalonych drzew - na drogi, czy torowiska - tak jak to miało w okolicy Swarożyna. Na szczęście w naszym powiecie nie było ofiar - tłumaczy st. kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik tczewskiej straży pożarnej.
W zachodniej części województwa burza miała jeszcze gwałtowniejszy przebieg - w sumie - m. in. w okolicy Swornych Gaci i Konarzyn zginęły w sumie 4 osoby. 4 zastępy strażaków z tczewskiej komendy zostały wysłane do usuwania skutków nawałnicy w powiecie chojnickim.

Z powodu nocnej burzy na terenie całego województwa występują problemy z dostawą energii elektrycznej. Jak podaje Energa, w rejonie gdańskim bez zasilania pozostaje ok. 96000 odbiorców i 2950 stacji transformatorowych w powiatach: kartuskim, kościerskim, starogardzkim, tczewskim i wejherowskim.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Ktośtam_gość

  12.08.2017, 19:32

  "Sworne Gacie" pisze się razem jako "Swornegacie". Ta nazwa jest wystarczająco śmieszna bez pisania jej błędnie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.