Nowości w starostwie. Rejestrujesz auto? Możesz zarezerować termin w sieci

Rejestracja pojazdu (fot. tcz.pl)
Tczew - Nowości w starostwie. Rejestrujesz auto? Możesz zarezerować termin w sieci
Wraz z początkiem lutego uruchomiono nowy sposób rezerwacji terminu wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Mieszkańcy, którzy chcą dokonać rejestracji pojazdu, mogą nie tylko telefonicznie, ale również za pośrednictwem internetu wybrać sobie dzień i godzinę wizyty w urzędzie.

Gdzie rezerwujemy rejestrację pojazdów?

Przede wszystkim należy przypomnieć, że rejestracji pojazdów dokonujemy w Starostwie Powiatowym, które znajduje się w Tczewie, przy ulicy Piaskowej 2 w Wydziale Komunikacji i Transportu, który pracuje w następujących godzinach:
w poniedziałek, wtorek, środę w godz. 7:30 - 15:00
w czwartek w godz. 7:30 - 16:30
w piątek w godz. 7:30 - 13:30.

Chcąc zarezerwować termin wizyty telefonicznie:

• w tym samym dniu (dotyczy dni i godzin roboczych) należy zadzwonić pod numer: (58) - 7734823 (zgłoszenia przyjmowane są od godz. 8:00),
• w pozostałe dni tygodnia pod numer telefonu: (58) - 7734832 (zgłoszenia przyjmowane są w godzinach pracy Wydziału).

Nowością oferowaną przez urząd jest propozycja składania rezerwacji za pośrednictwem Internetu. Mieszkaniec może wybrać sobie dzień i godzinę wizyty z wyprzedzeniem
(nie mniejszym niż 12 godzin) w specjalnie przygotowanym na stronie Powiatu "terminarzu online". W przeciągu godziny (w godzinach pracy urzędu) od dokonania rezerwacji, pracownik starostwa oddzwania do klienta, potwierdza posiadanie przez zainteresowanego wizytą mieszkańca niezbędnych dokumentów, informuje o opłatach oraz potwierdza rezerwację wybranego terminu.

Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik ułatwiający nowe zasady internetowej rezerwacji terminu rejestracji pojazdu:

Rezerwacja terminu rejestracji przez Internet złożona:

• w godzinach pracy Urzędu - będzie potwierdzona telefonicznie przez pracownika Urzędu w ciągu godziny od chwili złożenia dyspozycji,
• poza godzinami pracy Urzędu - będzie potwierdzona telefonicznie przez pracownika Urzędu następnego dnia roboczego od złożenia dyspozycji w godz. 7:30 - 8:30.
W celu zarezerwowania daty i godziny należy wejść na stronę internetową starostwa: www.powiat.tczew.pl , następnie wchodząc w zakładkę "Rezerwacja rejestracji pojazdu" zarejestrować się w systemie, dokonując rezerwacji dogodnego terminu.

Uwaga! - Internetowej rezerwacji terminu i godziny rejestracji pojazdu można dokonać z wyprzedzeniem nie mniejszym, niż 12 godzin.
W przypadku rezygnacji lub zmiany wcześniej zarezerwowanego terminu należy skontaktować się z urzędem (nr telefonu (58) - 7734832).
Osoby, które zarezerwowały już termin rejestracji proszone są o wcześniejsze wypełnienie wniosku, który można pobrać na stronie w urzędu, również w zakładce "Rezerwacja rejestracji pojazdu". W przypadku braku możliwości wydrukowania i wcześniejszego wypełnienia ww. wniosku prosimy o zgłoszenie się do rejestracji na 5 minut przed umówionym terminem w celu jego wypełnienia przed złożeniem dokumentów.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • daro_gość

  08.02.2012, 01:17

  jezyk polski

  Szkoda tylko ze rejestracja pojazdu np. nasze dane osobowe są w jezyku angielskim niektóre osoby moga miec z tym kłopot , (starsze osoby)

  Odpowiedz
  IP: 80.50.xx2.xx0 
 • Majtek_gość

  08.02.2012, 08:12

  dziadostwo

  wow

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +3

  lolek93

  08.02.2012, 08:16

  Pomysł

  Pomysł dobry ale wymaga kilku poprawek i będzie dobrze.Pozdrawiam

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  gtc_gość

  08.02.2012, 10:23

  działa

  Miałam przyjemność rezerwować. Wszystko działa, kalendarz dość przejrzysty. To na pewno znacznie wygodniejsze niż ustawianie się rano w kolejce po numerek czy wiszenie na telefonie.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx4 
 • anzi_gość

  08.02.2012, 18:04

  dzisiaj chcialem zalatwic sprawe telefonicznie w tczewskim ZUS. Dzwonilem kilkanascie razy, o zalatwieniu sprawy przez internet nie ma mowy. Pozostaje tylko isc do nich i czekac w dlugiej kolece, i patrzec na wystrój jak w banku.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia