Majówka z historią w gniewskim DPS

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Majówka z historią w gniewskim DPS
W piątek, 11 maja, w parku Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbył się festyn Majówka z historią, zorganizowany w ramach projektu "Śladami ludzi i wydarzeń" dofinansowanego przez Powiat Tczewski. Motywem przewodnim spotkania przygotowanego przez Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku było dziedzictwo regionalne Kociewia: taniec, śpiew i potrawy.

Zebranych gości powitał Mieczysław Matysiak, dyrektor DPS, zapraszając do wspólnej zabawy. Festyn rozpoczął się występem Błękitnej Wstęgi, która we wrześniu będzie świętować jubileusz 15-lecia działalności. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w mini - konkursie, w którym należało odnaleźć zdjęcie opisane w wylosowanym wierszyku. W tym celu została przygotowana plenerowa wystawa fotograficzna: " Wędrówki uliczkami Starego Miasta z Janem Sobieskim - starostą gniewskim".
Najbardziej emocjonującym punktem programu Majówki był pokaz mody historycznej i współczesnej, w którym wzięła udział także grupa młodzieży z gniewskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. H. Mrossa. -Bardzo Wam dziękujemy, nasi młodzi przyjaciele- komentowali członkowie uniwersytetu. Pokaz mody zachwycił strojami, modelkami i dowcipnym komentarzem pani Marioli Plath. Jak przystało na Majówkę był także poczęstunek: wspaniała zupa szczawiowa oraz kociewska szneka, ale nie z glancem, tylko z budyniem. Przez cały czas działała też fotobudka Patryka i Emilki.

Obszerna galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: <link>.

Drukuj
Prześlij dalej