Mieszkańcy zawarli ugodę z urzędnikami i ruszył remont

Remont ruszył na początku maja (fot. tcz.pl)
Tczew - Mieszkańcy zawarli ugodę z urzędnikami i ruszył remont
Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Andersa - w ciągu najbliższych miesięcy wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia drogi, ale i cała infrastruktura podziemna. Przeprowadzenie robót jest efektem ugody mieszkańców z gminą Tczew. Magistrat zapłaci za remont ok. 1,3 mln zł.

Dotąd mieszkańcy domków jednorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Andersa po każdym większym deszczu borykali się z problemem zalanych posesji i piwnic. Kompleksowy remont ma zakończyć ich problemy:

- Zawarliśmy przedsądową ugodę z właścicielami nieruchomości przyległych do tej ulicy. Chodziło o rozwiązanie problemu odpływu wód deszczowych. Posesje położone przy tej ulicy były zalewane. - wyjaśnia nam prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki - Wykonawca ma prowadzić prace tak, by możliwy był przejazd. Trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami, bowiem mamy do czynienia nie tylko z remontem nawierzchni, ale i wymianą instalacji.

Wykonawca robót został wprowadzony ma teren budowy 4 maja. Termin wykonania prac upływa 19 sierpnia. Zadania przewiduje przebudowanie ulicy, budowę nowej nawierzchni, chodników, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, gazowej, telekomunikacyjnej, wykonanie instalacji oświetleniowej. Koszt inwestycji to ok. 1,3 mln zł. Dodajmy, że po okresie przestoju ruszyły również prace przy modernizacji ulicy Spółdzielczej.

- Wkrótce zakończy się wylewanie asfaltu i do końca maja ulica powinna zostać oddana do użytku. Wykonane już zostały miejsca parkingowe wzdłuż ulicy oraz chodniki. Jest to pierwszy etap modernizacji - na odcinku 350 m (od skrzyżowania z ul. Okrętową do skrzyżowania z ul. Pionierów). - tłumaczy Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu.

Roboty rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku. Koszt zadania to ok. 960 tys. zł. Drugi etap nie będzie realizowany w tym roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -6

  123

  19.05.2011, 03:00

  "w ciagu najblizszych miesiecy" he oke oke. checi sa ale zima przyjdzie

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  _gość

  19.05.2011, 09:04

  do 123

  a ty zaś swoje brzydalu ty sie zabieraj do pracy ....a nie komentujesz jak nie wiesz o co chodzi ale jaja ....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +1

  _gość

  19.05.2011, 13:22

  I dobrze niech zrobią porządnie czemu mają mieć ludzie podtapiane posesje po większych opadach deszczu...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.