Przy "Orlikach" praca wre

Prace przy budowie powiatowego Orlika są już bardzo zaawansowane (fot. tcz.pl)
Tczew - Przy "Orlikach" praca wre
Pełną parą idą prace związane z budową kompleksu boisk sportowych w ramach rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012" w Tczewie. Powiatowy Orlik powstaje przy przy Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich na tczewskim Czyżykowie. Kolejny obiekt buduje też magistrat - tym razem boiska ze sztuczną nawierzchnią powstaną przy szkole sportowej.

W 2009 roku liczba boisk zbudowanych w naszym województwie w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" dobije "setki". Dwa z nich powstaną w naszym mieście. Powiatowy kompleks powstaje w miejscu tzw. "boiska harcerskiego" w sąsiedztwie Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich przy ulicy Czyżykowskiej.

Do tej pory w mieście był jeden "Orlik", którego budowa kosztowała 1,649 mln zł. Przy SP 11 powstał budynek zaplecza z szatniami oraz dwa boiska o sztucznej nawierzchni - do grania "w nogę" z trawy syntetycznej (o wymiarach 30 na 62 m) oraz wielofunkcyjne z liniami do gry w siatkówkę i koszykówkę o nawierzchni poliuretanowej (19,1 na 32,1 m). Cały teren został oświetlony i ogrodzony.
- To jest bardzo dobre miejsce. Z boisk będą mogli korzystać zarówno uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, jak i Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. Na Czyżykowie w ogóle brakuje takich miejsc. - podkreśla starosta tczewski, Witold Sosnowski.

W miejscu zniszczonego placu ma powstać boisko piłkarskie oraz wielofunkcyjne. Cały teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Starostwo szacuje, że budowa Orlika będzie kosztować około 1,4 mln zł. Wojewoda i marszałek przekazują na ten cel około 330 tys. zł - resztę musi pokryć wnioskodawca. Swojego, już drugiego Orlika, buduje również magistrat. Obiekt powstaje przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2. Zakończono już prace ziemne i drenażowe i trwają przygotowania do wykonania podbudowy pod boiska. Koszty inwestycji oszacowano na nieco ponad 1 mln zł. Boiska mogą być gotowe już na koniec października.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Gimnazjalista._gość

  22.10.2009, 20:05

  Może by tak jakiś tartan lub orlik zrobić Gimnazjum nr 1? Na asfalcie nie da już się grać ;|

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx6 
 • Gimnazjalistazjedynki_gość

  23.10.2009, 18:40

  Wlasnie

  Na Dwor i na dwor poganiaja a nie ma warunkow do trenowania;//// echh wyrąbane mam juz w to teraz jestem w 3 klasie a w-f`ista mowil mi ze za ok 2 lata zacznie sie budowa sztucznej trawy;/

  Odpowiedz
  IP: 80.239.xx2.xx1 
 • uczennicajedynki_gość

  30.10.2009, 19:21

  Popieram. Przydałoby się nam porządne boisko z bieżnią, na której nie tonie się w błocie.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.