"Polska po drodze". Kociewie promuje się na A1

Program "Polska po drodze" wszedł w fazę realizacji (fot. LOT Kociewie)
Tczew - "Polska po drodze". Kociewie promuje się na A1
Od kilkunastu dni korzystający z kociewskiego odcinka autostrady Amber One podczas postoju w czasie podróży mogą zapoznać się z nowocześnie podaną informacją turystyczną. Kociewskie MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżnych) zostały wyposażone w specjalnie przygotowane dwustronne tablice, które informują o najciekawszych miejscach regionu.

Całość inwestycji i przedsięwzięcia jest efektem wspólnych działań Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku oraz Gdańsk Transport Company.

- W ramach działań w obszarze pilotażowym, na który wybrano m.in. fragment Kociewia w korytarzu dróg A1 i 91 zaplanowano uzupełnienie infrastruktury parkingów przydrożnych o elementy informacji turystycznej. Tablice na A1 są pierwszym krokiem do realizacji tego zamierzenia - tłumaczy Karol Markowski zastępca dyrektora GDDKiA oddział w Gdańsku - Jeszcze w tym roku podobnie zagospodarowane parkingi przywitają turystów w Pruszczu Gdański, Rudnie (Gmina Pelplin) i w Gniewie.

Trwają rozmowy z samorządami w sprawie określenia ostatecznego harmonogramu prac. Strategia programu "Polska po drodze" zakłada działania wielotorowe. Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdziemy na stronie www.polskapodrodze.pl .

- Na koncesyjnym odcinku autostrady A1 brakowało tablic z informacją turystyczną. Od dłuższego czasu myśleliśmy o przygotowaniu informatorów, zwłaszcza, że autostrada jest jednym z głównych korytarzy transportowych dla osób podróżujących w okresie wakacji nad Bałtyk. Aby uzmysłowić znaczenie A1 w ruchu turystycznym, powiem, że w sezonie letnim natężenie ruchu wzrasta o blisko 70 proc. w porównaniu z okresem zimowym. Tak więc, kiedy pojawiła się możliwość współpracy z GDDKiA przy projekcie "Polska po Drodze", z ochotą włączyliśmy się do programu. W lutym autostrada wzbogaciła się o 11 tablic. Mam nadzieję, że zamieszczone na nich informacje będą przydatne podróżnym, a przede wszystkim zachęcą ich do odwiedzania promowanych obiektów i atrakcji turystycznych na terenie Kociewia - mówi Ewa Łydkowska rzeczniczka prasowe koncesjonariusza autostrady, firmy Gdańsk Transport Company S.A.

W czasie konsultacji z GDDKiA oraz GTC został opracowany optymalny model, zgodny ze standardem konstrukcyjnym oraz wizualno-kolorystycznym już istniejącym na MOP-ach. Pylony kociewskie tworzą integralną całość z linią marki AmberOne. Jednak twórcy postarali się, aby wypadły w oczach kierowców i ich pasażerów jak najbardziej ciekawie i niebanalnie.

- Staramy się reklamować Kociewie, a nie serwować je na talerzu. Dlatego nie podajemy na tacy pełnych widoków, lecz zachęcamy poprzez zdjęciowe detale - mówi dyrektor LOT KOCIEWIE Piotr Kończewski - Hasła i teksty także nie są po prostu definicjami encyklopedycznymi, lecz mówią o najbliższej kociewskiej okolicy językiem i zwrotami obiecującymi niezapomnianą przygodę w czasie podróży pojazdem.

Będziecie na A1 - zapraszamy do Kleszczewka, Olsza i Gajewa. Poczytajcie o Kociewiu i zaostrzcie sobie na nie turystyczny apetyt!

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
Ul. 30 Stycznia 4
83-110
Tczew
58 531 37 41
info@kociewie.eu
www.lot.kociewie.eu
Drukuj
Prześlij dalej