Gmina Gniew w roku 2012 - nowe perspektywy

Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska ma na ten rok mnóstwo planów (fot. tcz.pl)
Tczew - Gmina Gniew w roku 2012 - nowe perspektywy
Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami. Pora teraz, by rozpocząć nowe działania i określić perspektywy na przyszły czas i podsumować to, co już za nami. Zarówno o sukcesach jak i porażkach oraz o planach na przyszłość opowiedziała Burmistrz Miasta i Gminy Gniew - Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Pierwszy rok pracy nowych władz dobiegł końca. Jak przyznaje burmistrz największe znaczenie miało dla niej ponowne zapoznanie się z samorządem gminy Gniew, do którego wróciła po dwunastu latach. Jaki sukces udało się osiągnąć w tym czasie?

- Za jeden z największych sukcesów uważam zakończony prawie projekt budowy wodociągu w Jelenicy. Była to jedna z najbardziej kłopotliwych dla nas spraw. Udało nam się także uchwalić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obejmującego budowę elektrowni wiatrowej w gminie Gniew oraz uporządkowanie terenu Tymawy, Jelenia i Piaseczna. Dobrze mają się też sprawy związane z budową nowej szkoły podstawowej w Gniewie. Jesteśmy w trakcie opracowywania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Po zaakceptowaniu go przez Radę Miejską przystąpimy już do wykonania projektu szkoły - mówi Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.


W bieżącym roku włodarz skupić chce się na budowie trzech budynków wielorodzinnych dla mieszkańców byłego sądu, co jest obecnie priorytetowym zadaniem gminy. Jak przyznaje dobre nawyki w dziedzinie społecznej zmienione nie będą, a chodzi tu o działania promocyjne i program Leader, który nieprzerwanie zyska rację bytu. Dużo dziać się też będzie w dziedzinie kultury, a to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Gospel, który w tym roku odbędzie się w Gniewie.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Adam_gość

  07.02.2012, 09:09

  Jaka obstawa

  Ale kobieta ma bodygardów. Co za firma ochroniarska ma takich?

  Odpowiedz
  IP: 178.56.xx1.xx2 
 • beton_gość

  07.02.2012, 09:45

  A co ze sprawą Mikrostyku?

  Co z firmą, która ma tylu pracowników i problemy z gminą?

  Odpowiedz
  IP: 89.171.xx7.xx4 
 • gniewny_gość

  21.02.2013, 21:30

  szkoła

  Bzdury opowiada o szkole, której nigdy nie wybuduje. Przygotowany projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej wraz z salą gimnastyczną wyrzuciła do kosza bo przygotował go poprzednik. Teraz opowiada dookoła o planie zagospodarowania pod szkołę, który jest kawałkiem papieru a nie szkołą. No cóż głównym ekspertem od oświaty gniewskiej jest były handlarz butami

  Odpowiedz
  IP: 213.216.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.