Wielkie święto harcerzy - Rajd Rodło w Tczewie

Hacerze zapraszają na swoje uroczystości (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Wielkie święto harcerzy - Rajd Rodło w Tczewie
Już niedługo w naszym mieście zaroi się od harcerzy - wszystko z powodu Rajdu Rodło - ogromnego przedsięwzięcia na skalę województwa, którego finał będzie miał miejsce 23 maja br. właśnie w Tczewie. Sejmik Województwa Pomorskiego, pragnąc uhonorować 100. rocznicę powstania harcerstwa polskiego, ustanowił rok 2010 Rokiem Harcerstwa na Pomorzu. Mając na uwadze tę właśnie decyzję oraz jubileusz 750-lecia miasta, wspólnie z organizatorami, Komenda Hufca ZHP Tczew oraz władze naszego miasta uznały, że jest to doskonała promocja zarówno harcerstwa, jak i rekreacji ruchowej wśród mieszkańców Tczewa i okolic.

Impreza odbywa się już od 26 lat. Harcerze przygotowali 8 tras - każda dla innego pionu wiekowego - od zuchów aż po seniorów. Na trasach przewidziano wiele atrakcji i zadań związanych z poznawaniem regionu, zdobywaniem nowych umiejętności, uczczeniem stulecia Harcerstwa oraz 750-lecia Tczewa. Głównym celem jest dotarcie do Tczewa w niedzielę 23 maja, gdzie na placu Hallera o godz. 12.00 odbędzie się podsumowanie współzawodnictwa na trasach, zostaną wręczone puchary i nagrody dla najlepszych patroli.

Patronatem XXVI Rajd Rodło objęli
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski
Pomorski Kurator Oświaty Zdzisław Szudrowicz
Prezydent Miasta Tczewa Zenon Odya
Starosta Tczewski Witold Sosnowski
Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica
- Przed tym jednak odbędzie się wyjątkowa Msza Polowa w tczewskim Amfiteatrze, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta jak i tych, którzy czują się w jakikolwiek sposób związani z harcerstwem. Początek mszy godz. 10.30 - wyjaśnia Anna Portjanko, instruktor ds. Promocji i informacji w tczewskim hufcu - Znak rodła symbolizuje spójność narodową. Zapraszamy wszystkich na naszego harcerskie uroczystości. Często mówi się o nas, że jeździmy na obozy i biegamy w krótkich spodenkach, a nasza idea jest znacznie głębsza - pokonujemy własne słabości, poszerzamy zainteresowania. Warto nas zobaczyć.

Rok 2010 jest rokiem dla każdego harcerza wyjątkowym i długo oczekiwanym. Przez ubiegłe 3 lata począwszy od zakończenia Zlotu ZHP w Kielcach, każdy z nich na swój własny sposób przygotowywał się do tej chwili. Po drodze pokonalili Rok Pracy Nad Sobą (2008) i Rok Braterstwa (2009) aż dotarło do Roku Służby 2010. To właśnie teraz w dniach 16 -24 sierpnia społeczność Harcerska naszego kraju wraz ze Skautami z całego świata, spotyka się na Krakowskich Błoniach, gdzie odbędzie się inauguracja 100-lecia Harcerstwa na ziemiach Polski.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Dobra_gość

  13.05.2010, 14:02

  Już nie mogę się doczekac tej fantastycznej imprezki :-) Napewno zabiorę dzieci na apel na placu Halera :)

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx4 
 • i'm thirsty mum_gość

  13.05.2010, 18:25

  Ale laski.

  Aż chce się zostać harcerzem.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  zzzz_gość

  13.05.2010, 22:07

  znajomy po obozie harcerskim został ojcem... Harcerstwo uczy życia na całego :)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia