"Miasto równych szans". Powstał multimedialny przewodnik po Tczewie

Kadr z materiału (fot. MOPS Tczew)
Tczew - "Miasto równych szans". Powstał multimedialny przewodnik po Tczewie
Polski Komitet Pomocy Społecznej przy współpracy ze Środowiskowymi Domami Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie zrealizował projekt pt. "MIASTO RÓWNYCH SZANS", który jest laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z zakresu organizacji i funkcjonowania sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi. W ramach przedsięwzięcia powstał film promujący nasze miasto. Już można obejrzeć go w sieci.

Beneficjentami projektu są osoby niepełnosprawne, które stworzyły m.in. przewodnik multimedialny po Tczewie w aspekcie historycznym, turystycznym oraz społecznym.

- Zaangażowanie osób niepełnosprawnych w powstanie przewodnika wskazuje na to, że nie robiły go tylko dla siebie, ale również dla społeczności tczewskiej oraz wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta, dlatego zachęcamy do oglądania. - mówią realizatorzy projektu.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Koordynatorem projektu jest dyrektor MOPS Julita Jakubowska. Poniżej prezentujemy efekty pracy, które przydadzą się wszystkim pragnącym zapoznać się z Tczewem jako Miastem Równych Szans. Na kanale MOPSu na youtube [kanał mopstczew] można obejrzeć również materiały o znanych tczewianach, czy historii tczewskich Żydów. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby posiadać pliki w pamięci przenośnej, jest możliwość ściągnięcia plików w formacie mp4 i mp3 ze strony internetowej realizatorów projektu: http://mops.tczew.pl/sds/miasto-rownych-szans/Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (32)
dodaj komentarz

 • -3

  zaratustra83

  24.11.2011, 00:43

  hmm

  Pomysł i materiał po prostu świetny, jednak lektor tragiczny.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Jahoo!_gość

  25.11.2011, 00:11

  Do zaratustra83

  Łosiu a kto powiedział gorszy i skąd wiesz, że im współczuje!? Mi po porostu ten materiał się spodobał! A szansę to już im dawno dałem w stosunku do Ciebie stwierdzając że materiał jest świetny. Dla twojej informacji zanim przeczytałem ten artykuł najpierw obejrzałem sobie ten przewodnik i od razu stwierdziłem że jest świetny. Nie byłem nawet świadomy że zrobiły to osoby z jakimiś ułomnościami jeżeli tak możemy to nazwać. Twoje posty są po prostu żenujące, sam sobie zaprzeczasz! Nie chciał bym Cie spotkać na swojej drodze!

  Cytuj
  IP: 81.103.xx0.xx8 
  -1

  zaratustra83

  25.11.2011, 08:50

  do ~ Jahoo!_gość

  Swoje epitety zachowaj dla siebie. Ni jak nie podpadam pod definicję parzystokopytnego. Kolejna sprawa, jak nawiązujesz do jakiejś z moich wypowiedzi to łaskawie zamieść ją pod postem do jakiego twój ma się odnosić. Kolejna sprawa to taka że nie jest aż tak ważne czy kogoś nazywasz (przykładowo) ofiarą losu, ważne czy daną osobę tak traktujesz.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  gość_gość

  24.11.2011, 01:02

  gratulacje

  świetna robota.Lektor też bardzo dobry.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • -2

  zaratustra83

  24.11.2011, 10:43

  Winszowanie mierności i klepanko po pleckach

  Trzeba mieć wadę słuchu by nie słyszeć że lektor sepleni. Ludziom nie potrzeba kadzenia tylko konstruktywnej krytyki z jakiem można wyciągnąć wnioski. To że krytykujesz coś, nie oznacza że nie doceniasz pracy jaką wykonano. Osoby niepełnosprawne też nie potrzebują tylko przytakiwania jak to wszystko robią świetnie, szczera ocena mobilizuje do dalszego doskonalenia siebie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  _gość

  24.11.2011, 11:16

  DO Cwaniaka zaratustra83

  Czemu obrażasz tych ludzi ? masz się za kogoś lepszego bo jesteś cały i los cię nie dotknął ? Jeszcze nie wiesz co za scenariusz życie ci przygotowało więc trochę szacunku i zrozumienia !!! . Nikt to nie prosi o litość czy poklepywanie , a już z pewnością nikt nie chce czytać twoich ksenofobicznych uwag

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 

  zaratustra83

  24.11.2011, 19:59

  do ~ _gość

  co do twojego zarzutu to wypowiedź moją na ten temat jest parę postów niżej. nie będę zaśmiecać forum tym samymi wypowiedziami.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  tcz45

  24.11.2011, 08:17

  żenada

  lektor to emeryt, czy nie ma jakiś ciekawych głosów, te ujęcia :zegar parkowy , rozpadający się most chyba zrobię lepszy materiał i pokażę jak mi wyszło

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  24.11.2011, 09:22

  MALKONTENT

  Jak zwykle marudzisz . Trzeba było najpierw samemu zrobić

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 
  +2

  _gość

  24.11.2011, 10:40

  MALKONTENT

  Foto amator zawsze chce mieć coś do powiedzenia i zawsze chce mieć rację! . Ot taki jego charakter ! po prostu szybciej mówi niż myśli. Widocznie myślenie go nie boli! a szkoda.

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 
  +1

  zaratustra83

  24.11.2011, 11:43

  opinia

  Czy lektor jest emerytem czy nie to nie ma nic do rzeczy. Czy są ciekawsze głosy? Może i są to kwestia gustu. Co do zegara i mostu to są w Tczewie więc wspomina się o nich w materiale. Co do twojej chęci zrobienia własnego materiału to oczekujemy go z niecierpliwością. Pamiętaj jednak że to nie ma być broszurka dla biura podróży więc zamiast o zegarze i moście nie chcemy nagle usłyszeć że mamy piramidy lub mur chiński :-D

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  _gość

  24.11.2011, 12:43

  Ciebie panie pustkowski, chyba już nie stać na nic innego, jak tylko na poniżanie i obrażanie wszystkich w okół

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 
  +1

  _gość

  24.11.2011, 16:35

  "gościu", jeżeli wymieniasz czyjeś nazwisko, to bądź na tyle uczciwy i podpisz swój komentarz swoim rzeczywistym nazwiskiem.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx8.xx8 
 • +4

  _gość

  24.11.2011, 09:00

  przewodnik robiły osoby niepełnosprawne wykorzystując swoje umiejętności i lektor również jest osobą niepełnosprawną, która swoim wysiłkiem chciała dać coś od siebie mieszkańcom Tczewa

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx0.xx6 
 • -4

  zaratustra83

  24.11.2011, 10:37

  i co z tego?

  Co ma do rzeczy to że robiły to osoby niepełnosprawne? Jest wiele rodzajów niepełnosprawności, więc czemu akurat osobę z wadą wymowy wybrano? No chyba że według Twojej opinii, każdy niepełnosprawny ma wadę wymowy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +4

  _gość

  24.11.2011, 11:08

  do zaratustra83

  Ty a co ty się tak czepiasz tych ludzi ? masz z tym problem to szukaj pomocy psychologicznej

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 
  -4

  zaratustra83

  24.11.2011, 11:36

  do `_gość - problem?

  Ja nie mam problemu. Ja wyraziłem tylko swoją opinię na podstawie obserwacji. Ty za to masz chyba problem z czytaniem. Zacytuj mi fragment gdzie się kogoś czepiam. No chyba że twoja filozofia życiowa zabrania krytykowania osób niepełnosprawnych? Mamy ich traktować jak dzieci i mówić że wszystko jest cacy? Czy uznać że to obywatele 3 kategorii lub odpady ludzkie i nie zasługują na szczerość? Wytłumacz mi tok twego rozumowania! Ja obejrzałem materiał i wydałem opinie jaką mam prawo wyrażać w sposób nieobraźliwy. Najlepsze jest to że nie wiedziałem że to czyta osoba niepełnosprawna. Nie zmienia to faktu że według mnie osoba z wadą wymowy nie powinna być lektorem i nie ma tu nic do rzeczy jej wyznanie, kolor skóry, niepełnosprawność czy inna cecha nie mająca nic wspólnego z dykcją.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  Jahoo!_gość

  24.11.2011, 12:08

  Do zaratustra83

  Przede wszystkim to ty chyba nie rozumiesz celu i idei jaki przyświeca temu projektowi kolego!? Co ty na to? Głupio Ci teraz?

  Cytuj
  IP: 81.103.xx0.xx8 
  +1

  zaratustra83

  24.11.2011, 13:09

  he he

  Celu i idei. Hmm no jak mniemam jest nim promocja miasta. No ale pewnie według ciebie jest nim udzielanie się na forum publicznym osób niepełnosprawnych niezależnie czy jest to komukolwiek do czegokolwiek potrzebne. Zapewne osoby te mają robić cokolwiek i jakkolwiek byle by czuć się potrzebnymi i docenianymi. Błąd. Takie inicjatywy mają pokazać i nam i osobom niepełnosprawnym że są potrzebni, że potrafią wiele zrobić dobrze a nawet lepiej niż ci uważający się za lepszych bo nic im nie dolega. Ale mówienie że wszystko robią dobrze nawet gdy tak nie jest nie pomaga w rozwoju człowieka a jedynie utwierdza go w swoim przekonaniu że jest się dobrym. A ja sądzę że dzięki konstruktywnej krytyce, wyciąga się wnioski w wprowadza poprawki. Uważam że jeżeli pokażemy co można poprawić to kolejny wykonany przewodnik po mieście będzie lepszy i nie tylko zapewni osobom niepełnosprawnym samorealizacje w dziedzinie promocji miasta ale też przyniesie wymierne korzyści w postaci zainteresowanie naszym miastem, większej rzeszy ludzi. Sukces przedsięwzięć zapewnia samorealizacje a nie samo odwalenie "pańszczyzny".

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  zaratustra83

  24.11.2011, 13:12

  he he - c.d.

  Mam nadzieję że efekty pracy tych ludzi zaowocują i tacy ignoranci jak ty zrozumieją że niepełnosprawny nie znaczy gorszy, nie znacz "specjalnej troski", nie znaczy "niedołężny" lub zdziecinniały. Ci ludzie nie potrzebują twojego współczucia ale równych szans i równego traktowania.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  _gość

  24.11.2011, 13:14

  Cytat: Trzeba mieć wadę słuchu by nie słyszeć że lektor sepleni Oto jeden z cytatów gdzie nie zachowałeś się ok. Piszesz -cytat :Najlepsze jest to że nie wiedziałem że to czyta osoba niepełnosprawna. A to kolejny cytat z wypowiedzi wcześniejszej : osoby niepełnosprawne też nie potrzebują tylko przytakiwania jak to wszystko robią świetnie. Otóż koleżko wiedziałeś ! że są to osoby niepełnosprawne jak wynika to z twojej wypowiedzi . A co do krytykowania , owszem masz prawo lecz w takim postępowaniu trzeba być taktownym i wiedzieć co wolno a czego nie!, i tu kolejny cytat :wydałem opinie jaką mam prawo wyrażać w sposób nieobraźliwy. A jednak obrażasz!! Czy aby to nie jest pewnego rodzaju ksenofobiczna obłuda ? Więc następnym razem zastanów się co napiszesz.!! Jeszcze jedno ku twej wiadomości, nie kieruje się żadną filozofią czy to naukową czy też religijną zostawiam to tobie .

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 
  -2

  zaratustra83

  24.11.2011, 15:52

  cytat

  Co jest nie "OK" w stwierdzeniu że jeżeli czegoś nie słyszysz to oznacza że masz wadę słuchu? Hmm więc jeżeli czegoś nie słyszysz co jest słyszalne to jak to nazwać? No fakt mogłem napisać że dana osoba jest wstrętnym brudasem bo nie myje uszu i dla tego nie słyszy pewnych mankamentów w wymowie. Choć lepiej idź do laryngologa na badanie, a jak Ci powie że masz wadę słuchu bo niedosłyszysz to powiedz że jest nieuprzejmy. To chyba będzie zgodne z twoją logiką. Co do mojej wypowiedzi o tym że nie byłem świadomy że lektorem jest osoba niepełnosprawna to tyczy się ona pierwszego postu pod artykułem jaki napisałem. Radzę sprawdzać godziny dodania wypowiedzi. Taka jest moja odpowiedź na twoje cytaty mające świadczyć o moim grubiaństwie i braku taktu.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  bardzo fajny materiał_gość

  24.11.2011, 09:38

  Super materiał, bardzo miło się ogląda. Trzeba rozpromować to aby dotrzeć do "Wszystkich". Gratuluje pomysłu i realizacji. LEKTOR BARDZO DOBRY! Jest klimat!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xxx 
 • NN_gość

  24.11.2011, 10:21

  .

  "Działające filie kilku uczelni wyższych" - w Tczewie? Jakich?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +1

  Jahoo!_gość

  24.11.2011, 10:56

  Do tcz45!

  W tym przypadku to żenadą jesteś ty! Tak ty jak zwykle wszystko zrobisz najlepiej, już my to wiemy! Gratuluje, świetnie zrobiony materiał!

  Odpowiedz
  IP: 81.103.xx0.xx8 
 • +2

  mentos_gość

  24.11.2011, 12:39

  pozytyw

  Cały czas krytyka, a ja pochwale. Fajny filmik, a marudy niech podadzą linka do lepszej pozycji dotyczącej Tczewa. Lektor na początku przypominał Olbryskiego:) Fajna inicjatywa może wymyślić jakiś konkurs na takie prace ?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx9 
 • +2

  Prezes_gość

  24.11.2011, 13:22

  co mogę dać mojemu miastu???

  jaki masz pomysł mieszkańcu tej małej ojczyzny?????Grupa wspaniałych,kreatywnych osób zrealizowała świetny projekt,którego jednym z wielu efektów jest przewodnik, to odwazne,ambitne osoby zabrały się do pracy i nie najważniejsza jest dykcja,a może zwrócenie uwagi-zainteresowanie naszym miastem........Gratuluję wszystkim uczestnikom i osobom które z tej amatorskiej pracy skorzystają...Zapraszam do spaceru po mieście i zwrócenie uwagi na niezwykłych ludzi,którzy w nim mieszkaja.Jak się samemu nic nie robi to ma się czas i ochotę krytykować.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx0 
 • gość_gość

  24.11.2011, 13:58

  do tcz45 i innych czepialskich

  fajnie by było gdybyście spojrzeli na to ten materiał z innej perspektywy.Ja go odbieram jako ciekawy wykład na temat historii miasta.Lektor jest tu raczej wykładowcą.To fantastycznie,że mówi On jak nauczyciel.Zero gry,manipulacji głosem,zbędnego patosu.To opowieść starszego Tczewiaka,Dorośnijcie zakompleksione tczewskie "dzieci".Jeśli potraficie opowiadać lepiej,ciekawiej to do roboty.Przykładowo:Tcz 45 też się jeszcze uczy.Oglądam jego postępy.Kiedyś czepnąłem/łam się podkładu muzycznego.Przemyślał to.Obecnie jest już fajnie.A oglądam jego stronkę na yt.Może pewnego dnia też nagra podkład swojego materiału własnym komentarzem.Wtedy ale to jeszcze długa droga przed nim przypomni sobie tego starszego niepełnosprawnego Pana i zrozumie jak dobrze wykonał swoje zadanie.On wykładał a nie popisywał się narracją .Dlatego będę go chwalić:)brawo:)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • +2

  tcz45

  24.11.2011, 16:33

  moje spostrzeżenie

  niestety okazało się błędne. Przy kolejnym oglądaniu tego materiału zauważam więcej plusów. Pochopnie wydałem swój osąd, co sprawiłem na pewno przykrość lektorowi i tym co materiał przygotowywali. Potrafię się przyznać do błędu. Przepraszam.Cóż jestem tylko człowiekiem jak każdy inny.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  24.11.2011, 16:40

  To wszystko zależy do kogo tak przygotowany materiał był kierowany. Przy aktualnie panujących trendach i możliwościach technicznych, nie wygląda on na typowy materiał promocyjny. Jednego zainteresuje, drugiego nie. Zapewne tych drugich osób będzie więcej. Nie wiem, czy tak zrealizowany materiał o Grudziądzu, czy Radomiu chciałoby mi się oglądać.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx8.xx8 
 • prezes_gość

  24.11.2011, 23:00

  sukces

  uwazam,że przewodnik już odniósł wielki sukces tyle komentarzy-opinii,a może ktoś to wysłucha i obejrzy w całosci .Lektor jest superrrrrrrrrrrr brawo

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx1 
 • -2

  brukowiec_gość

  24.11.2011, 23:13

  mieczyslaw mieczyslawowicz mieczyslawenko

  A ja się pytam, gdzie jest nasz mentor, Wielki Mistrz Zakonu Drogowego, znawca asfaltu i kolekcjoner bruku z tobruku, Kawaler Orderu Demagoga Białego - mieczyslaw Populo-Malkontentiusz z rodu Tuhaj-Beja-Manipulatoroteja? No gdzie on się podziewa kiedy jest idealny dla niego wątek. Dlaczego nie wiemy czyja to wina i kto powinien za to beknąć. Mieczyslawie Ty Slawny Mieczu obosieczny. :) Oświeć nas, wskaż drogę. Zapodaj proszę hejta. Dzień bez hejta to dzień stracony. Podpowiedz Mieciu czy to powinno się nam podobać. Ładne i słuszne to jest? Pomóż.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.