Tczewska firma wybuduje peron przy PGE Arenie

Budowa peronu pozwoli na sprawniejszy dojazd do stadionu (fot. KH)
Tczew - Tczewska firma wybuduje peron przy PGE Arenie
Tczewska firma Rajbud wybuduje peron w sąsiedztwie PGE Areny. Zadanie będzie kosztowało 2 mln 82 tys. 57,9 zł (brutto), a jego realizacja ma sprawić, że fani futbolu będą szybko i sprawnie docierali na mecze podczas Euro 2012.

PKP PLK S.A. planowało przeznaczyć na budowę peronu około milion złotych - do przetargu stanęła jednak tylko firma z Tczewa, oferując kwotę dwukrotnie wyższą. Inwestycja jednak ruszy, dzięki dofinansowaniu planowanej budowy przez władze Gdańska.

- W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia PKP PLK S.A. i Gmina Miasta Gdańsk podpisały aneks do umowy w sprawie dofinansowania budowy peronu w pełnej kwocie, gwarantującej jego realizację. - tłumaczy Ewa Symonowicz-Ginter z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK w Gdańsku. - Realizacja całego zadania umożliwi dojazd koleją od stacji Gdańsk Główny do Letnicy, czyli na stadion piłkarski i do powstających właśnie obiektów Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Peron powstanie przy torze nr 500 linii kolejowej nr 249 w Gdańsku-Letnicy. Tczewska firma, specjalizująca się w budownictwie kolejowym, będzie musiała przygotować koncepcję budowy peronu wraz z dojściem od ulicy Stadionowej, niezbędną dokumentację oraz wybudować całość wraz z niezbędną infrastrukturą. Wszystkie prace mają zakończyć się do 30 kwietnia przyszłego roku. Peron będzie konstrukcją jednokrawędziową o długości nieco ponad 200 metrów. Dodajmy, że pociągi pasażerskie na tej linii nie kursują od 2005 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -2

  st_gość

  04.11.2011, 00:04

  Fajnie, i co z tego, że firma z Tczewa buduje peron w Gdańsku?

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx4 
 • +5

  niezly_gość

  04.11.2011, 09:04

  NO I NIC!

  Ty i tak nigdy tam nie pojedziesz! Miejmy tylko nadzieje, ze ta budowa pojdzie lepiej niz wiadukt na WP.

  Odpowiedz
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • -4

  st_gość

  04.11.2011, 12:39

  Najpierw naucz się używać opcji "odpowiedz"... A to czy pojadę czy nie to moja sprawa. Tak czy siak pisanie o tym, że jakaś firma z Tczewa wybuduje peron w Gdańsku świadczy tylko o tym, że tcz.pl nie ma o czym pisać.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx3.xx4 
  +2

  Pawel_Dunpeal

  06.11.2011, 12:36

  Do "st_gość"

  Z tego co mi wiadomo (z resztą można to wziąć na logikę), jeśli jakieś prace wykonywane są przez tczewską firmę, to podatek, jaki ta firma zapłaci od wynagrodzenia za wykonaną pracę, wpłynie do kasy TCZEWSKIEGO Urzędu Skarbowego, czyli miasto Tczew również na tym zyska. Tyle z tego, Kolego - inteligencją nie grzeszysz!

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  04.11.2011, 20:06

  może ty nie masz o czym pisać

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx8 
 • -1

  _gość

  07.11.2011, 15:04

  No i co z tego, że firma z Tczewa wybuduje jakiś peron? To jest powód do pisania artykułu na ten temat? Mamy być z tego dumni, jako Tczewianie, czy co? Czy to, że peron będzie w sąsiedztwie PGE ARENA to jest powód do dumy? Bez przesady. Takimi artykułami z byle powodu dajecie jeszcze bardziej nam wszystkim odczuć, jakim to grajdołem jest Tczew, skoro mamy się cieszyć, że firma z Tczewa zbuduje peron w sąsiedztwie PGE ARENA. Jakby tczewska firma budowała PGE ARENĘ, albo metro w Warszawie, to jeszcze można byłoby się zastanowić, czy to jest taka zaj**ista sprawa, ale jakiś zafajdany peron. A ja widziałem Roberta de Niro w telewizji i jestem z Tczewa. Może wypadałoby o tym napisać artykuł i przyznać mi honorowe obywatelstwo miasta?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.