Będzie 125 tys. zł. na ciepłą wodę w szkołach

Takie obrazki w szkolnych łazienkach mają przejść do przeszłości (fot. nadesłane przez internautę)
Tczew - Będzie 125 tys. zł. na ciepłą wodę w szkołach
W projekcie czerwcowej korekty budżetu zostanie ujętych 125 tys. zł na zabezpieczenie ciepłej wody w szkołach. Dzięki temu od września ze wszystkich kranów ma polecieć ciepła woda. Dotąd brakowało jej w niektórych toaletach w Gimnazjum nr 1, SSP 2, SP 8, SP 10, SP 11.

Z początkiem nowego roku szkolnego w życie wejdzie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Zgodnie z nowymi zapisami w każdej polskiej szkole będzie musiał być dostęp do bieżącej ciepłej wody. Dlatego teraz ruszają ostatnie prace modernizacyjne - zgodnie z zapisami w czerwcowej korekcie budżetu Gimnazjum nr 1 otrzyma 32 tys. zł, SSP 2 - 25 tys. zł, SP 8 - 10 tys. , SP 10 - 37 tys. i SP 11 - 21 tys. złotych.

- Kwota przeznaczona na ten cel uzależniona jest od tego, jaka obecnie sieć dostarczania wody występuje w danej placówce. Wszystkie z tych placówek mają dostęp do ciepłej wody - brakuje jej jedynie w niektórych puntach. Dyrektorowie szkół zlecili wcześniej wykonanie projektu pod zapotrzebowanie. W większości szkół odbywać to się będzie w ten sposób, że kilka toalet będzie zaopatrzonych w jeden większy zbiornik ogrzewający. Wszystko musi być zrobione zgodnie z wymogami sztuki budowlanej. - tłumaczy wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Urzędnicy uspokajają, że nie dojdzie do takiej sytuacji, iż najmłodsi uczniowie poparzą się, korzystając z kranów zaopatrzonych w przepływowe ogrzewacze wody, w których regulacja temperatury może być za trudna dla małego dziecka:

- Takich ogrzewaczy nie będzie w toaletach dziecięcych. Zamontowane będą np. w łaziankach dla personelu. - dodaje wiceprezydent.

Dodajmy, że sprawa ciepłej wody w tczewskich placówkach została wywołana przez radnego Zbigniewa Urbana (RiO), który pytał o sytuację w szkołach - m. in. wyposażenie w środki higieny osobistej i dostęp do bieżącej ciepłej i zimnej wody.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Ciepła woda i fontanna_gość

  21.06.2011, 06:59

  Dyrektorzy są super

  Dyrektorzy są super To dopiero osiągnięcie tyle lat po wojnie będzie ciepła woda. Gratulacje Panie Prezydencie i ogromne podziękowania. A jaka ogromna kasa, gdyby nie fontanna to byłyby jeszcze prysznice.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +3

  Max_gość

  21.06.2011, 11:59

  Reforma edukacji to skandal

  I tak właśnie jest obraz polskich szkół gdzie Państwowy Inspektorat Sanitarny zakwestionował 6 tysięcy podstawówek z 14 tysięcy skontrolowanych. Więc za wpychanie w niedostosowane szkoły dzieci 6-cio letnich powinno postawić się pania min. Hall przed Trybunałem Konstytucyjnym.

  Odpowiedz
  IP: 80.50.xx2.xx0 
 • _gość

  21.06.2011, 12:22

  skandal

  Ja zawsze powtarzam-to ludzie takie władze sami sobie wybrali. Na jesieni wybory i zobaczymy jakie są sympatie. Jeśli chcecie coś zmienić to w demokratycznym państwie nadarza się doskonała okazja.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • elizorka

  21.06.2011, 12:04

  W gimnazjach i szkołach podstawowych znajdzie się ciepła woda a Szkołom średnim nic sie nie należy ... Sprawiedliwość .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia