Udowadniali, że "Mądry kibic z klasą kibicuje, stadionów nie demoluje"

Przegląd małych form teatralnych (fot. KPP Tczew)
Tczew - Udowadniali, że "Mądry kibic z klasą kibicuje, stadionów nie demoluje"

zobacz galerię zdjęć: 3
Pod takim hasłem w ostatni czwartek (24.03.) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie prezentowali swoje spektakle młodzi artyści reprezentujący siedem szkół z terenu powiatu tczewskiego. Laureatami przeglądu zostali uczniowie z Gimnazjum w Dąbrówce (gmina Tczew), którzy zaprezentowali spektakl pod tytułem "Zły skręt". Zwycięzcy w nagrodę reprezentować będą nasz powiat podczas przeglądu wojewódzkiego, który w kwietniu zorganizuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w sali widowiskowej Tczewskiego Centrum Kultury odbył się przegląd małych form teatralnych pod hasłem "Mądry kibic kibicuje, stadionów nie demoluje". Imprezę o godz. 10.00. uroczyście otworzył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie podinsp. Robert Sudenis.

- Młodzi artyści podczas prezentowanych przez siebie spektakli pokazali, jakie negatywne skutki może przynieść działalność pseudokibiców oraz jak ich zdaniem powinni zachowywać się prawdziwi kibice. Publiczność która po brzegi wypełniła salę widowiskową wszystkie przedstawienia nagradzała gromkimi brawami. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji. - Jednak pierwsza nagroda decyzją jury przypadła uczniom Gimnazjum w Dąbrówce za sztukę pod tytułem "Zły skręt". Przyznano też trzy wyróżnienia, które otrzymali reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Tczewie, Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie oraz Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie. Na zakończenie wszyscy artyści z rąk członków jury otrzymali symboliczne rogi obfitości po brzegi wypełnione słodyczami.

Laureaci z Dąbrówki reprezentować będą powiat tczewski podczas przeglądu wojewódzkiego, który w kwietniu bieżącego roku zorganizuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.
Uczestnicy imprezy to Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie, Gimnazjum nr 1 w Tczewie, Gimnazjum nr 3 w Tczewie, Gimnazjum w Dąbrówce, Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie oraz Zespół Szkół w Opaleniu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +6

  wioslarz25

  26.03.2011, 00:40

  byli kiedyś na meczu ?

  Byłem już kilka razy na meczu Ekstraklasy i nie było żadnych ekscesów czyli chuligańskich wybryków, jedyne co to Jeb*** PzPN demolowane stadiony to już historia a zawsze najwięcej do powiedzenia mają osoby które nigdy nie były na żadnym takim meczu. Moja żona miała negatywne nastawienie do naszej " kibicowskiej " sfery a jak zabrałem ją na jeden mecz to zmieniła zdanie., To nie jest to co kilka lat temu. Każdy może udać się na mecz bez żadnych przeszkód , klubowi zależy aby na każdym spotkaniu była miła atmosfera bo to jest kasa dla nich m.in. na zawodników. A uczniom i przede wszystkim nauczycielom proponuję udać się np. na jakiś mecz Ekstraklasy aby uwierzyli w to co tu piszę. Pozdrawiam Polski związek nauczycielstwa polskiego

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  _gość

  27.03.2011, 19:07

  demolowane stadiony to już historia -JASNE bo nie ma już co demolować

  Cytuj
  IP: 89.200.xx6.xx8 
 • +6

  kibol_gość

  26.03.2011, 06:57

  Z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej

  i wszystko jasne.Niech poopowiadają o swoim zachowaniu na stadionach i przy tzw. "ochronie" kibiców.Jest wiele dowodów na to jaki to oni dają piękny przykład np. interwencja w Mydlynikach czy słynna akcja "widelec".Pozatym jak napisał mój poprzednik -na stadionach zadymy są sporadyczne.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx9 
 • -4

  stena_gość

  26.03.2011, 08:19

  na meczach nie ma policji

  Na meczach ekstraklasy nie ma policji... wiec nie ma kto prowokować - prosta przyczyna spokoju.

  Odpowiedz
  IP: 89.77.xx9.xx0 
 • +3

  _gość

  26.03.2011, 23:58

  Polacy wczoraj dali popis na Litwie, zobaczymy jak będzie w Atenach

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx1 
 • +1

  :))_gość

  27.03.2011, 22:59

  mecz na LItwie

  Zgadza się. Chyba za szybko mówimy o super kibicowaniu. Durnych kiboli jest u nas jeszcze na pęczki - przykład z piątku na Litwie. Więc takie imprezy jak ta zorganizowana przez policjantów są jak najbardziej potrzebne. Pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • -1

  kibic_gość

  28.03.2011, 08:43

  STOP BANDYTOM W MUNDURACH

  W Tczewie dostali przykaz karania kibiców mandatami 500zł za byle co np za wyrzucenie papierosa czy przyklejenie wlepki w ten sposób chcą zmniejszyć ilość kibiców jeżdżących na mecze co poniekąd im się udaje bo taki student ukarany kilka razy zniechęci się prędzej czy później o pobiciach i stawianiu durnych zarzutów typu ,,udział w zbiorowisku,, to już szkoda nawet gadać niech staną pod Kościołem i mocherom takie zarzuty stawiają...

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia