"Globalny zawrót głowy" - to już koniec projektu

Na zakończenie projektu zagrała grupa Etna Kontrabande (fot. tcz.pl)
Tczew - "Globalny zawrót głowy" - to już koniec projektu

zobacz galerię zdjęć: 3
Zakończyła się realizacja projektu "Globalny zawrót głowy". Podczas ubiegłotygodniowej gali wolontariatu przedsięwzięcie okrzyknięto "inicjatywą społeczną roku". Realizowane od kilku miesięcy zadanie miało na celu uczulenie tczewian na ideę sprawiedliwego handlu, prawa człowieka, ekologię i kulturę.

Projekt "Globalny zawrót głowy" skierowany był do społeczności powiatu tczewskiego, a w szczególności do mieszkańców Tczewa. Głównym celem zadania było zwiększenie poziomu odpowiedzialności społecznej tczewian poprzez przybliżenie problemów i wyzwań rozwoju na świecie oraz globalnych współzależności rozwojowych. Do osiągnięcia celu głównego oraz celów szczegółowych zastosowano różne techniki animacji społeczno-kulturalnej m.in.: spotkania tematyczne, warsztaty, pogadanki, działania performatywne, imprezy, koncerty itp. Główne tematy przedsięwzięcia to zrównoważony rozwój, ekologia, selektywna zbiórka odpadów, sprawiedliwy handel, odpowiedzialny konsumpcjonizm, prawa człowieka, zdrowy i odpowiedzialny styl życia.

- Oceniamy ten projekt bardzo dobrze. Było to bardzo dobre przedsięwzięcie, a działania w Tczewie dotyczące tych tematów były w zasadzie pionierskie. - mówi Karolina Kozera, koordynatorka projektu. - Jesteśmy zadowoleni z udziału mieszkańców w tym przedsięwzięciu - sporo tczewian pojawiło się na organizowanym na tczewskich Suchostrzygach "Pikniku pośrodku miasta". Liczyliśmy na to, że tczewianie aktywnie włączą się w nasze działania - to był nie tylko festyn i koncert, ale warsztaty, pogadanki, prelekcje, rozmowy o prawach człowieka. Ludzie włączali się chętnie w te działania. Pokazywaliśmy zdrowy styl życia, ćwiczenia jogi, tai-chi. Tczewianie chętnie próbowali też wegańskich posiłków. Nasze kolejne działania to inicjatywy klubowe - "Elektro za elektro", czy "Eko-dom" - okazało się, że sporo ludzi przyszło "z zewnątrz" na to spotkanie. Z kolei na koncert Elektro zamiast pieniędzy na bilet wstępu zbieraliśmy eko-śmieci. Mam nadzieję, że uda nam się kontynuować zapoczątkowane w projekcie zadania. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematyką, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Pokolenia, bądź Centrum Kultury i Sztuki.

Na zakończenia projektu w sali CKiS zagrała pomorska grupa reggae i ska - Etna Kontrabande. Przedsięwzięcie realizowała wspólnie Fundacja Pokolenia oraz Centrum Kultury i Sztuki. Zadanie zostało dofinansowane z programu "Edukacja rozwojowa 2011", realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Całkowity koszt to 60 tys. zł, w tym 52 tys. zł dotacji.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +9

  foto-grafika

  16.12.2011, 09:33

  ZDJĘCIA Z GALI I KONCERTU

  ZDJĘCIA Z GALI I KONCERTU ETNA MOŻNA OBEJRZEĆ NA BLOGU: http://saelssa.blogspot.com/ LUB NA: http://www.facebook.com/fotografika.tczew?ref=tn_tnmn

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.