Rusza kolejny projekt PUP - będzie więcej doradców

PUP rozpoczyna realizację kolejnego projektu (fot. tcz.pl)
Tczew - Rusza kolejny projekt PUP - będzie więcej doradców
Z początkiem nowego roku Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie rozpoczął realizację projektu "Nowe kadry - nowe standardy III", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja zadania ma się przyczynić m. in. do zaktywizowania większej liczby osób bezrobotnych oraz pozwolić na wcześniejszą identyfikację potrzeb osób pozostających bez pracy.

Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie oraz pobudzanie rozwoju publicznych służb zatrudnienia w regionie poprzez dofinansowanie zatrudnienia pośredników pracy oraz doradców zawodowych. Wdrażanie projektu, poprzez zatrudnienie dodatkowych pośredników i doradców, pozwoli na zaktywizowanie większej liczby osób bezrobotnych, a tym samym przyczyni się do upowszechnienia usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Dzięki zwiększeniu liczby pośredników i doradców możliwa będzie wcześniejsza identyfikacja potrzeb osób bezrobotnych, co z kolei przyczyni się do zwiększenia skuteczności usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego świadczonych przez PUP.

- W ramach projektu realizowane będą następujące zadania - zarządzanie projektem, w tym działania promocyjno-informacyjne związane z realizacją projektu, koordynowanie realizacją projektu oraz rozliczanie finansowe oraz monitorowanie rezultatów. Planujemy także zatrudnienie pośredników pracy i doradców zawodowych oraz zorganizowanie szkolenia dla pośredników i doradców zatrudnionych w ramach projektu - wyjaśnia Elżbieta Płóciennik, dyrektor PUP w Tczewie.

Przedsięwzięcia będzie realizowane do 31 grudnia br. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Działanie 6.1 Poddziałanie 6.1.2 Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +26

  kierowca roweru

  10.01.2011, 00:27

  Co za bzdura. Kolejne urzędnicze stołki pomnażane. W czym tu doradzać, jeżeli pracy nie ma? Jacy pośrednicy? Teraz na rynku są agencje pracy tymczasowej i jak jest potrzeba to tam się bezrobotnych kieruje.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +8

  hehehe

  10.01.2011, 09:43

  ...

  tradycyjnie już urząd pracy daje pracę osobom pracującym w urzędzie pracy :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +12

  ssij-moja-blada-szyje

  10.01.2011, 07:21

  też mi powód do dumy;/ nie dość, że dodatkowe osoby beda zalatwiac prace której i tak nie ma, to pewnie owe stołki dostaną jak zwykle po znajomości, paranoja.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  C>K>M

  10.01.2011, 07:43

  A pewna pani, z pewnej partii, o bardzo skrzeczącym głosie, nauczała kiedy studentów, że to dobrze, bo tworzy nowe miejsca pracy. Taka pani ma tytuł profesora i do niedawna wykuwała nowe kadry młodych wykształconych z dwie lewymi rękoma do pracy.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +13

  _gość

  10.01.2011, 07:45

  Kolejne pieniądze zapewne wyrzucone w błoto. A czy PUP zajmuje się jeszcze tym do czego był kiedyś powołany, czyli do szukania pracy i oferowania jej bezrobotnym? Zdaje się, że i tu portale typu pracuj.pl już dawno wyprzedziły tą ospałą i kosztowną lokomotywę.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • +6

  rodrigo_gość

  10.01.2011, 09:03

  A może zatrudnić więcej...

  A może należałoby zatrudnić więcej osób w rejestracji osób bezrobotnych, bo to co dzieje się w obecnej chwili woła o pomstę do nieba. Żeby zarejestrować się w urzędzie trzeba przyjść o 7.30 i mimo tego nie ma pewności, czy do godziny 14, zostanie się przyjętym. Ludzie stoją w gigantycznej kolejce po 3-4 godziny, nie mając pewności, czy dziś uda im się zarejestrować. Zastanawia mnie, jak to jest, że środki na działania, mające na celu efektywną walkę z bezrobociem, zostały wstrzymane ( dofinansowanie),a na tworzenie dodatkowych etatów w urzędzie pracy się znalazły?. Po co zwiększać liczbę doradców, jeżeli miejsc pracy nie przybywa?, a te, które są też nie są zbyt atrakcyjne:-). Bo czy praca po 12 godzin dziennie, za 920 zł netto, może taką ofertą być?:-), Pewnie zaraz odezwą się głosy, że jak ktoś nie ma żadnej pracy, to dobre i to, może tak, ale pod warunkiem, że te 920 zł dostaniesz w terminie i w całości, a nie na raty i 20 dni po terminie. Pracowałem nie tak dawno w firmie, która otrzymała pieniądze z urzędu na dofinansowanie stanowiska pracy. Szef firmy przy podpisaniu umowy o pracę, podsunął mi do podpisania umowę-rozwiązanie stosunku pracy, za porozumieniem stron, in blanco, tłumacząc, że on musi się zabezpieczyć:-). Zapytałem w urzędzie pracy, co oni na to?, powiedzieli, że od tego jest inspekcja pracy. Dopiero, gdy powiedziałem, że wydając publiczne pieniądze powinni je kontrolować, pan naczelnik zainteresował się sprawą i doradził mi co mam zrobić. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach, pracownik zatrudniony w prywatnej firmie ma niewielkie szanse na obronę. Mało kogo obchodzą różne dziwne zagrywki pracodawców, a oni sami czują się bezkarni. Wiadome jest, że w chwili, gdy pracownik odchodzi nikt z pozostałych pracowników nie będzie zeznawał przeciwko pracodawcy. Dochodzi do tego nieznajomość praw i brak pomocy i człowiek zostaje sam, zrezygnowany i zrozpaczony. Nie dziwię się agresji i chamstwu, wśród czekających do rejestracji, aczkolwiek nie usprawiedliwiam tego. Jestem pełen podziwu dla kobiet, które przyjmują tych ludzi i starają się robić to, jak najlepiej, ale w obecnej sytuacji nie są w stanie "przerobić" takiej masy ludzi. Może wystarczyłoby przesunąć panie z innych wydziałów do pomocy, żeby rozładować. Przecież miała być redukcja pracowników budżetówki, ale nasz pan prezydent w swej łaskawości nie podpisał ustawy. Kiedy wreszcie ktoś, zamiast bicia przedwyborczej piany i mnóstwa obietnic, zacznie robić coś co pozwoli ożywić naszą gospodarkę tak, żeby tych bezrobotnych było jak najmniej . Niby proste,a jakie trudne...:-)

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx5.xx1 
 • +6

  Gość_gość

  10.01.2011, 09:10

  Logika

  Gdyby rozbudowa Urzędów Pracy i tworzenie dodatkowych etatów w ich ramach prowadziło do zmniejszania bezrobocia, to już dawno nie mielibyśmy ani jednego bezrobotnego w Polsce. Postawmy sprawę jasno: TO NIE DZIAŁA. Nigdy nie poznałem (ani nawet nie słyszałem o takiej osobie) nikogo, kto dostałby prace z pomocą UP. Nikt tak nie szuka pracy i nikt jej tak nie oferuje. Rozwiązanie nieskuteczne i zbędne - trzeba zlikwidować, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zafundować ulgi dla przedsiębiorców. Z tych ulg niejeden przedsiębiorca utworzy dodatkowe miejsce pracy. I nagle się okaże, że można zmniejszać bezrobocie...

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • +6

  mieszkaniec _gość

  10.01.2011, 12:00

  PRACA

  Pracę szuka się na własną rękę PUP powinien zbierać oferty i przekazywać chętnym ,ci którzy nastawiają się na zbieraniu pieczątek powinno się po okresie 3 miesięcy pozbawić zasiłku i prawa do ubespieczenia wtedy okazałoby się ilu ludzi naprawdę szuka pracy .Prawda jest taka że żyją na kocią łapę ciągną pieniądze z PUP MOPS i z innych organizacji a czasami pracują na czarno i mają się dobrze

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx4.xx2 
 • +1

  adamm_gość

  10.01.2011, 17:37

  o czym piszesz??!!!!

  te marne 500zł to są pieniądze z mops co się należą czy jakiś zasiłek??? po pierwsze jak mówisz że prace trzeba szukać na własną ręke to po kiego ch...a rozbudowywać i utrzymywać pup??????!!!!

  Cytuj
  IP: 46.112.xx0.xx4 
 • +6

  _gość

  10.01.2011, 12:59

  PRACA

  PUP DA ZNOWU PRACĘ KOLESIOM I RODZINIE.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +5

  adammmmmmm_gość

  10.01.2011, 17:29

  powiem tak

  powiem tak śmiech na sali w biały dzień do łopaty ku....a pracy niema a dla darmozjadów zawsze się znajdzie ciepły stołek i pensja za picie kawki !!!!!!!!!!!!1

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx0.xx4 
 • +6

  MIESZKANIEC_gość

  10.01.2011, 18:24

  SKANDAL!!!!!!!!, Nie ma pieniędzy ma staże,prace interwencyjne,na rozpoczęcie działalności gospodarczej,a są na nowe-nikomu nie potrzebne etaty w PUP. Etaty doradcow powinny zostac zlikwidowane całkowicie .Dotychczasowi doradcy nic nie robą więc po co następne etaty. SKANDAL-SKANDAL-SKANDAL

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx5.xx7 
 • +2

  wkurzony_gość

  10.01.2011, 19:11

  Tam to powinien być szkoleniowiec i szkolić pracowników w byciu uprzejmym i pomocnym, a nie że łaskawie umożliwiają Ci siedzenie na korytarzu :P

  Odpowiedz
  IP: 195.74.xx1.xx3 
 • +3

  DOBROMIR_gość

  10.01.2011, 20:45

  ZATRUDNIĆ wszystkich . . . .

  Należy zatrudnić na stanowiska doradców wszystkich bezrobotnych, bo oni na własnym tyłku odczuli brak środków na utrzymanie.Jest tylko jeden problem.MIANOWICIE jak wszyscy bezrobotni dostaną pracę , to bezrobocie zniknie i doradców trzeba będzie posłać na bezrobocie . . .Wtedy ewentualnie można tych przyszłych bezrobotnych doradców posłać na szkolenie i przekwalifikować np. na koncesjonowanych poszukiwaczy pracy lub specjalistów od szkoleń, kursów itd. Tak na poważnie to kolejny picuś -glancuś , jeśli ktoś na tym skorzysta to na pewno nie bezrobotni. Urzędy Pracy to instytucje zbyteczne i niepotrzebne , kładą się wielkim ciężarem na finansach publicznych ,które są na progu katastrofy!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx8 
 • +2

  ._gość

  10.01.2011, 22:06

  bezrobocie

  Gdyby nie bezrobocie i bezrobotni to ta trzoda z UP by poszła na bruk .

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx4 
 • +3

  sewer_gość

  11.01.2011, 12:49

  kolejny idiotyzm

  to skandal,malo ich tam jeszcze siedzi ? kolejne pieniadze wyrzucone w bloto,do d**y z takimi pseudo doradcami,oprocz brania pensji komu oni znalezli prae?Zamknac ten caly burdel!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia