16 października na zamkowym dziedzińcu odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W spotkaniu organizowanym przez Fundację Obywatelską w Gniewie wzięli udział wszyscy kandydaci: Czarnecki Maciej (KWW NIEZALEŻNI DLA GMINY GNIEW), Kamiński Rafał (KWW RAFAŁ KAMIŃSKI), Klimczak Adam (KWW ODPOWIEDZIALNOŚĆ I WSPÓŁPRACA), Kończewski Zbigniew (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ) oraz Wasielewski Grzegorz (KWW "AKTYWNI I SKUTECZNI"). Dyskusji dotyczącej pomysłów na rozwój gminy Gniew przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność.
Debata składała się z czterech etapów. Najpierw każdy z kandydatów w ciągu dwóch minut dokonał swojej autoprezentacji. Następnie panowie wylosowali po trzy pytania z puli sześćdziesięciu nadesłanych drogą elektroniczną do organizatora debaty. W odpowiedziach usłyszeliśmy m.in. propozycję polepszenia współpracy z sektorem pozarządowym, pomysły na rozwój turystyki miasta i gminy Gniew, koncepcje usprawnienia funkcjonowania gniewskiego magistratu, możliwości rozwoju infrastruktury sportowej, czy deklarację działań w celu skanalizowania terenów wiejskich.
Następnie kandydaci usłyszeli pytania od swoich przeciwników. I tak każdy uczestnik zadał po jednym pytaniu kontrkandydatowi. Padły pytania m.in. o sposoby sfinansowanie działań inwestycyjnych deklarowanych w programie wyborczym, pomysły na przyciągnięcie inwestorów do gminy Gniew, dotyczące sprzedaży gruntów gminnych celem realizacji programu rządowego "Mieszkanie+", dotyczące współpracy z radnymi powiatowymi, czy rozwiązania problemów infrastruktury drogowej. Każdy z pytających po usłyszeniu odpowiedzi miał jeszcze minutę na swój komentarz.
W ostatniej rundzie pretendenci na burmistrza mieli ostatnią szansę, aby w ciągu dwóch minut podsumować debatę i przekonać wyborców, aby oddali na niego swój głos podczas wyborów samorządowych 21 października.
Debatę poprowadził niezależny politycznie moderator - Tomasz Zadurski, który wcześniej prowadził debaty w ramach akcji "Masz Głos - Masz Wybór" w powiecie tczewskim.
Debata składała się z czterech etapów. Najpierw każdy z kandydatów w ciągu dwóch minut dokonał swojej autoprezentacji. Następnie panowie wylosowali po trzy pytania z puli sześćdziesięciu nadesłanych drogą elektroniczną do organizatora debaty. W odpowiedziach usłyszeliśmy m.in. propozycję polepszenia współpracy z sektorem pozarządowym, pomysły na rozwój turystyki miasta i gminy Gniew, koncepcje usprawnienia funkcjonowania gniewskiego magistratu, możliwości rozwoju infrastruktury sportowej, czy deklarację działań w celu skanalizowania terenów wiejskich.
Następnie kandydaci usłyszeli pytania od swoich przeciwników. I tak każdy uczestnik zadał po jednym pytaniu kontrkandydatowi. Padły pytania m.in. o sposoby sfinansowanie działań inwestycyjnych deklarowanych w programie wyborczym, pomysły na przyciągnięcie inwestorów do gminy Gniew, dotyczące sprzedaży gruntów gminnych celem realizacji programu rządowego "Mieszkanie+", dotyczące współpracy z radnymi powiatowymi, czy rozwiązania problemów infrastruktury drogowej. Każdy z pytających po usłyszeniu odpowiedzi miał jeszcze minutę na swój komentarz.
W ostatniej rundzie pretendenci na burmistrza mieli ostatnią szansę, aby w ciągu dwóch minut podsumować debatę i przekonać wyborców, aby oddali na niego swój głos podczas wyborów samorządowych 21 października.
Debatę poprowadził niezależny politycznie moderator - Tomasz Zadurski, który wcześniej prowadził debaty w ramach akcji "Masz Głos - Masz Wybór" w powiecie tczewskim.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Wybory samorządowe 2018
Wybory samorządowe 2018
Wybory samorządowe - informacje, debata, kandydaci na prezydenta i rady miejskiej w Tczewie

















![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)


![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (6)
dodaj komentarz
Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość
19.10.2018, 09:50
KONSTYTUCJA !!
Tylko niezależni w samorządach !! Nie dla PiS !! Masło drogie, prąd drogi , gaz ,benzyna, leki , a miało być lepiej !? Tylko dla kogo, skoro Gowin mówi - Nie starcza do pierwszego , prezes z chorym kolanem kopie na Mierzei !!!!?
a ja wiem..._gość
19.10.2018, 12:38
a ja wiem...
...a ja wiem, że Zbigniew Kończewski zaradzi wszystkim bolączkom naszej gminy i miasta poprzez własny program +. Nie pytajcie, jak, kiedy i czy w ogóle, ale przedstawiciel dojnej zmiany jest w stanie przyobiecać nawet budowę pełnomorskiego portu tuz za rogatkami miasta od strony Torunia. Mają rozmach te "smyki"!
Emigracja XXI wieku_gość_gość__gość
19.10.2018, 18:45
Kompetencja !?
Praworządność Polska zostaje zobowiązana natychmiast zawiesić stosowanie przepisów krajowych dotyczących obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego. Postanowienie znajduje zastosowanie z mocą wsteczną !!
Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość
19.10.2018, 14:06
Mieszane uczucia !!
RZĄDY DEMONÓW BRNĄ POLSKĘ W CZELUŚCI PIEKŁA! NARODZIE NALEŻY POWSTRZYMAĆ ZAPĘDY DEMONÓW DLA DOBRA SWOJEGO I POTOMNYCH! POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN!
Charmides_gość
19.10.2018, 16:21
Widzieliście to zapro na wybory ;-))
http://www.youtube.com/watch?v=krcEZzU2cdw
Tczewianka_gość_gość_gość
22.10.2018, 08:53
I po wyborach
Nic się nie zmieni w Tczewie jak w starostwie tak i mieście ,emeryci siedzą, już po siedemdziesiątce ,całe rodzinki i kolesiostwo niczego dobrego nie było i nie będzie. W budownictwie siedzi braciszek i podpowiada drugiemu braciszkowi jakie będą przetargi i stale wygrywa ma robotę ręka rękę myje tak funkcjonuje władza w naszym mieście.