Stanisław Zaczyński i Halina Rudko otrzymali "Kociewskie Pióro"

S. Zaczyński z Krzysztofem Trawickim (wójt gminy Zblewo) i prof. T. Linknerem (fot. UM Tczew)

odbyło się
02
02.2011
Środa
Tczew - Stanisław Zaczyński i Halina Rudko otrzymali "Kociewskie Pióro"
Tczewianie: fotograf Stanisław Zaczyński i Halina Rudko, redaktor naczelna "Kociewskiego Magazynu Regionalnego" otrzymali nagrodę "Kociewskie Pióro" za 2010 rok. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.

Nagroda "Kociewskiego Pióra" przyznawana jest przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne im. Małgorzaty Hillar od 2005 r. Z założenia otrzymują ją twórcy z Kociewia, działający na teranie Kociewia i dla Kociewia. Inicjatorem nagrody był nieżyjący już Michał Spankowski. Co roku, z przerwą w roku 2009, odbywa się uroczysta gala, podczas której nagradzani są ludzie pióra, kultury, dziennikarze, publicyści oraz animatorzy kultury w kategoriach: literatura, publicystyka, oraz animacja kultury.

W tym roku napłynęło 15 wniosków o przyznanie nagrody od różnych stowarzyszeń i instytucji z całego Kociewia. Decyzją Kapituły "Kociewskiego Pióra", której przewodniczył prof. Tadeusz Linkner, podczas tegorocznej gali wyróżnienia otrzymali:

- Hubert Pobłocki - za całokształt pracy twórczej

W kategorii publicystyka:

- ks. prałat Zenon Górecki
- Bogdan Wiśniewski
- Stanisław Zaczyński

W kategorii literatura:

-Edmund Zieliński

W kategorii animacja kultury:

- Zespół rodzinny Familia HP ze Starogardu Gd.
- Halina Rudko (w jej imieniu nagrodę odebrał Józef Ziółkowski)
- Kociewski Zespół "Burczybas" z Gniewa.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  Tczewiok_gość

  08.02.2011, 07:52

  Super Pani Halinka

  Gratulacje dla Pani Halinki właśnie takie osoby powinny być wynagradzane

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx8.xx5 
 • +2

  _gość

  08.02.2011, 08:27

  Wesoło pani Rudko otrzymała nagrodę tylko i wyłącznie za wykonywanie swych obowiązków zawodowych , za które otrzymuje normalne comiesięczne wynagrodzenie . Ciekawe podejście komisji do nagród.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • +2

  Obywatel CG_gość

  08.02.2011, 09:19

  Gratulacje dla laureatów

  Gratulacje dla wszystkich laureatów ze wskazaniem na miłośników i zapaleńców, którzy poświęcają swój wolny czas by działać na rzecz regionu. Przy Kaszubach Kociewie wypada dość blado, więc każde takie działanie promujące tę krainę zasługuje na uznanie.

  Odpowiedz
  IP: 89.78.xx7.xx6 
 • +4

  Prezes_gość

  08.02.2011, 10:03

  gratulacje

  wiwat Stasiu Zaczyński i to jest gość!!!! To on wie do czego służy aparat fotograficzny .Człowiek z pasją brawo!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx3 
 • +1

  kris_gość

  09.02.2011, 10:16

  największe jaja.....

  Gratuluję panu Zaczyńskiemu (wielkiemu miłośnikowi Tczewa) i wszystkim nagrodzonym. A propos tej nagrody....Oburzenie redakcji Wieści z Kociewia po ogłoszeniu wyników to największe jaja w historii naszego regionu. Uważają oni bowiem, że wybitną i godną tej nagrody w dziedzinie literatury jest pani Krzywińska - pisząca do WzK. To oburzenie jest nie tylko śmieszne, ale i jajeczne - jak mawiają twórcy kabaretów. Uśmiałem się jak nigdy.........

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia