Gór ciąg dalszy. Michał Jagiełło spotka się z tczewianami

Anna Czerwińska podczas podpisywania swojej książki

odbyło się
11
03.2011
Piątek
Tczew - Gór ciąg dalszy. Michał Jagiełło spotka się z tczewianami
Za nami inauguracja cyklu biesiad literackich "Czytaj, aby zrozumieć świat… kobiet. Czytaj, aby zrozumieć świat… mężczyzn". W ub. tygodniu gościem "Fabryki Sztuk" i stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych była polska alpinistka i himalaistka - Anna Czerwińska. Dzisiaj (11.03) czytelnicy spotkają się z Michałem Jagiełło - taternikiem, alpinistą i ratownikiem TOPR.

Anna Czerwińska jest autorką książki "Górofanka". Jak sama podkreśla, jej zawód to wchodzenie na najwyższe górskie części globu. Do tej poru udało się jej już zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, a także sześć, spośród czternastu ośmiotysięczników. Jest najstarszą kobietą, której udało się stanąć na szczycie Mt Everestu. Alpinistka opowiadała tczewskiej publiczności m. in. o swoich przygodach z poszczególnych wypraw. Temat turystyki wysokogórskiej będzie także kontynuowany na dzisiejszym spotkaniu:

- W ub. tygodniu spojrzeliśmy na góry, dzięki spotkaniu z panią Czerwińską, kobiecym okiem. Teraz czeka nas męski punkt widzenia. Zawita do nas Michał Jagiełło - taternik i autor książki - "Wołanie w górach". - wyjaśnia Alicja Gajewska, dyrektor Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie.

Spotkanie z Michałem Jagiełło już dzisiaj (11. marca) o godzinie 17.00 w CWRDW (ul. 30. Stycznia 4). Gość "Fabryki Sztuk" jest przewodnikiem tatrzańskim, miłośnikiem i pasjonatem gór. Ukończył wydział polonistyki na Uniwersytecie w Krakowie. Wieloletni dyrektor Biblioteki Narodowej. Od roku 1989 do 1997 piastował funkcję wiceministra w kolejnych rządach. Uczestnik licznych wypraw wspinaczkowych w Alpy, Tatry i na Kaukazie. Publicysta, poeta, pisarz... człowiek o wielu pasjach i talentach.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  boshe_gość

  11.03.2011, 12:13

  a ta Pani po lewej to kto? Pani Ciechowska?

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +1

  uczen_gość

  11.03.2011, 15:59

  tak, zgadza sie

  Cytuj
  IP: 77.254.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.