Policjanci z Tczewa apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Wczoraj 25-letni mieszkaniec miasta stracił 6600 złotych, dając się oszukać osobie podszywającej się pod pracownika banku. W okresie przedświątecznym warto być szczególnie czujnym, bo oszuści wykorzystują nasze rozkojarzenie.
Wczoraj do 25-letniego mieszkańca Tczewa zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako pracownik banku.
Policjanci przypominają, że prawdziwi pracownicy banków nigdy nie proszą o podawanie kodów BLIK, haseł czy innych danych potrzebnych do logowania w bankowości internetowej. Tego typu prośby to zawsze sygnał ostrzegawczy, że mamy do czynienia z oszustem.
Uważaj szczególnie w czasie przedświątecznym!
W okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia jesteśmy często zabiegani i mniej skupieni na codziennych sprawach, co doskonale wiedzą oszuści. Podszywając się pod pracowników banków, policjantów, czy kurierów, próbują wyłudzić nasze dane i pieniądze.
Policjanci apelują:
- Nigdy nie podawaj kodów BLIK ani innych danych osobom, które dzwonią do Ciebie i podają się za pracowników instytucji.
- Zawsze zweryfikuj tożsamość rozmówcy. Zadzwoń na oficjalną infolinię banku i zapytaj, czy próbowano się z Tobą kontaktować.
- Zachowaj ostrożność wobec połączeń z nieznanych numerów. Oszuści często wykorzystują różne numery, by utrudnić ich namierzenie.
- Pamiętaj, że czas działa na Twoją korzyść - nigdy nie podejmuj decyzji pod presją!
Nie dajmy oszustom zepsuć świątecznego nastroju. Gdy coś budzi Twoje wątpliwości, skonsultuj sprawę z bliskimi lub zgłoś się na Policję.
Wczoraj do 25-letniego mieszkańca Tczewa zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako pracownik banku.
Oszust, manipulując rozmówcą, wyłudził od niego dwa kody BLIK, za pomocą których wypłacił łącznie 6600 złotych z jego konta. Kiedy 25-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zgłosił sprawę Policji. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.
Policjanci przypominają, że prawdziwi pracownicy banków nigdy nie proszą o podawanie kodów BLIK, haseł czy innych danych potrzebnych do logowania w bankowości internetowej. Tego typu prośby to zawsze sygnał ostrzegawczy, że mamy do czynienia z oszustem.
Uważaj szczególnie w czasie przedświątecznym!
W okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia jesteśmy często zabiegani i mniej skupieni na codziennych sprawach, co doskonale wiedzą oszuści. Podszywając się pod pracowników banków, policjantów, czy kurierów, próbują wyłudzić nasze dane i pieniądze.
Policjanci apelują:
- Nigdy nie podawaj kodów BLIK ani innych danych osobom, które dzwonią do Ciebie i podają się za pracowników instytucji.
- Zawsze zweryfikuj tożsamość rozmówcy. Zadzwoń na oficjalną infolinię banku i zapytaj, czy próbowano się z Tobą kontaktować.
- Zachowaj ostrożność wobec połączeń z nieznanych numerów. Oszuści często wykorzystują różne numery, by utrudnić ich namierzenie.
- Pamiętaj, że czas działa na Twoją korzyść - nigdy nie podejmuj decyzji pod presją!
Nie dajmy oszustom zepsuć świątecznego nastroju. Gdy coś budzi Twoje wątpliwości, skonsultuj sprawę z bliskimi lub zgłoś się na Policję.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (13)
dodaj komentarz
Gość_gość_gość_gość_gość
04.12.2024, 16:13
Naprawdę aż mi się nie chce wierzyć taki młody a taki głupi
kn_gość
04.12.2024, 20:42
młody
No właśnie mnie to nie dziwi, bo właśnie ci młodzi są głupi.
Saracen_gość
05.12.2024, 08:05
"Jedynie dwie rzeczy są ewentualnie nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota, z tym, że co do Wszechświata nie mam pewności" - Albert Einstein.
birbant_gość
05.12.2024, 15:55
Zgadzam się z przedmówcami - młodzi paradoksalnie są teraz głupsi niż starsi - wszystko przez nastawienie się na rozwój technologii bez równolegle rozwijanych kompetencji miękkich oraz kompetencji życia społecznego. Popatrzcie sobie na licea, technika i porównajcie z tym materiałem który był tam zaledwie 15 lat temu! To przepaść w debilizmie i głupocie. Dzisiejsza młodzież jest tragicznie i bezdennie bezkrytyczna albo nie potrafiąca myśleć i wyciągać wniosków. Oczywiście nie dotyczy to całości, tylko statystycznej większości, więc proszę nie urażać.
a_gość_gość
04.12.2024, 16:29
Taką mamy teraz durną ludność 25 lat i dał się zrobić jak dziecko ,w szkołach uczą durnych rzeczy na pamięć regułek ,a nie uczy się życia że jednym telefonem można stracić fortunę .Jeszcze rozumię starsze osoby nie są na bieżąco z technologią ale w tym wieku obcykany w nowinkach ,internecie ,telefonach ,komputerach i dał komuś kody blik brak słów nawet nie wiem jak to skomentować
bezsrejtu_gość
04.12.2024, 20:00
Idiokracja
A ja myślę, że najbardziej ogarnięci z nowinkami techniczno-informatycznymi są ludzie w wieku gdzieś tak 30-45. W latach 90 i 00 był największy postęp technologiczny w Polsce i często samemu trzeba było być na bieżąco jak coś w komputerze zrobić czy naprawić, i w tamtych czasach często to rodzice uczyli się od swoich nastoletnich dzieci nowych technologii. A teraz to masz wszystko maksymalnie uproszczone i masz tylko na pamięć klikać w apkach w smarkfonach...
Olek _gość
05.12.2024, 07:05
Aż oczy bolą czytając
W szkole uczą durnych rzeczy? Szkoda, że nie skończyłeś podstawówki bo byś wiedział, że nie stawia się spacji przed lecz po znaku interpunkcyjnym.
Bikiniarz..._gość
05.12.2024, 13:11
Uczą durnych rzeczy...
....takich, jak nie przymierzając ortografia, aby mędrzec tłumaczył, ze "rozumię" starsze osoby! O interpunkcji nie wspomnę. Ale przecież są to nauki kompletnie zbyteczne!
Aga_gość
04.12.2024, 19:36
Każdy mądry
Oby Was to nie spotkało!
Joe_gość
04.12.2024, 20:47
każdego to może spotkać
Słuszna uwaga , każdego to może spotkać . Metody wyłudzeń zmieniają się z każdym dniem logując się do banku zastanawiasz się czy to rzeczywiście jest strona banku. Zaczynasz zastanawiać się czy wysłać swoje CV do firmy . Więc na każdego jest sposób .Prezydent również nabrał się na fałszywy telefon...
jerzy_gość
04.12.2024, 21:47
Bajer.
Wypisz wymaluj to był bajer na wnuczka ha ha.
UL_gość
05.12.2024, 04:45
pszczelarza zatrudnijcie
potrzebny pszczelarz z doświadczeniem.
qq_gość
05.12.2024, 08:20
młody debil tiktokowy...mogli mu zajumać 66000...wcale nie szkoda