"Autobus energetyczny" stanie na bulwarze

Bulwar już otwarty (fot. tcz.pl)
"Autobus energetyczny" stanie na bulwarze
23 czerwca na Bulwarze Nadwiślańskim - ul. Jana z Kolna w godzinach 10-16 stał będzie „Autobus energetyczny - mobilne centrum edukacyjno - informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”. Autobus należy do Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. (KAPE S.A.), prowadzącej kampanię informacyjną, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku. .

Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, wyposażonym w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.

- Pomimo tego, iż wzrasta świadomość społeczna dotycząca zmian klimatu, brakuje wiedzy, iż każdy z nas przyczynia się do ich powstawania oraz może podjąć działania, aby im zapobiegać. W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem będą tworzyli grupę doradczą, która będzie oferowała nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną. Zachęcamy do odwiedzenia autobusu! - namawia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

  • Kamil_gość

    22.06.2016, 10:11

    A ja lubię jak jest ciepło. Roślinki lubią jak jest ciepło - roślinki bardzo lubią CO2. Zmiany klimatyczne to normalne zjawisko i występuje cyklicznie. Jak byśmy mieli w Polsce wyższe temperatury to wakacje byłyby dłuższe. Można by zbierać dłużej plony, w zimie można by zaoszczędzić na ogrzewaniu no i drogi by się nie psuły od lodu - więc koszty ciągłej naprawy nawierzchni byłyby mniejsze. Można by mniej truć powietrze bo przez cały rok możliwe byłoby jeżdżenie rowerem zamiast samochodem. A i ubranie można by kupować tylko letnie. Kocham globalne ocieplenie! Więcej ciepła dla każdego!!! A teraz prawda: wmawianie nam, że możemy coś zrobić z klimatem, lub że jesteśmy za to odpowiedzialni to bzdura. Od afery Weathergate wiadomo że "naukowcy" dopasowują badania do potrzeb zamawiającego - dużych firm, które chcą nam sprzedać "przydziały emisji CO2" oraz ich drogie technologie wytwarzania energii oraz setki innych niepotrzebnych produktów jak "ekologiczne odkurzacze", "energooszczędne żarówki" czy "elektryczne samochody"

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx8.xx2 
  • aqw_gość

    22.06.2016, 10:49

    Przestańcie zadręczać szarego człowieka, a zacznijcie koncerny. Mnie namawia się do wyłączania każdego urządzenia elektrycznego nawet z trybu czuwania a w supermarketach otwarte lodówki chodzą na okrągło, iluminacje wszelkich banerów reklamowych naparzają całą noc a ja mam sortować śmieci płacąc więcej. Zakazano termometrów rtęciowych bo nieekologiczne bo mają rtęć przy jednoczesnym zakazaniu zwykłych żarówek na rzecz rtęciowych energooszczędnych. Całość tzw. zzmian klimatycznych to wielki biznes i nic więcej. pamiętacie państwo szał na dziurę ozonową w latach 80-90? Ktoś słyszał ostatnio o niej miała do 2020 objąć 40% nieba? I co i nic po zakazie używania tanich chłodziw w lodówkach na rzecz nakazu używania tych produkowanych przez niemieckie koncerny problem zniknął. Abyśmy nie mogli kupowac tanich odkurzaczy wymyślono ograniczenie mocy silników, zgadnijcie jakie koncerny mają patenty na silnik niskiej mocy o dużej mocy ssącej? Niech Niemieckie koncerny samochodowe oszukujące na emisji spalin się tym martwią a nie my zwykli obywatele. Jak wielcy ekolodzy wytłumaczą fazy 7 zlodowaceń w historii planety i następujące po nich okresy tropikalne? Wtedy nie było człowieka i jakoś klimat bardzo się zmieniał. Na naszych terenach do XI wieku uprawiało się winorosla z dużym powodzeniem klimat był o wiele cieplejszy potem na okres pięciu wieków nastąpiła tzw. Mała epoka lodowcowa charakteryzująca się gwałtownym ochłodzeniem klimatu dopiero wtedy Bałtyk zamarzał. Obecne ocieplenie to zwykła zmiana w historii klimatu naszej planety. nie dajmy się zwariować. Wybuch jednego średniej wielkości wulkanu wyrzuca w atmosferę więcej zanieczyszczeń niż ludzkośc wypusciła w ciągu całego XX wieku. Nie nalezy mylić idiotycznej tezy o ludzkim wpływie na klimat z walka z zanieczyszczeniem środowiska. To prawdziwa i słuszna sprawa o środowisko naturalne należy dbać. Oczyszczalnie ścieków, filtry kominowe czy segregacja smieci i recykling to rzeczy rozsądne i bardzo potrzebne

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • _gość

    22.06.2016, 11:04

    Autobus sciematyczny

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx5 
  • Leo_gość

    22.06.2016, 15:40

    A. Barany z UM wybierają miejskiego przewoźnika z taborem który kopci jak smok. Wystarczy jechać za autobusem to szok chmura czarnej sadzy na 20 metrów. NAUCZCIE URZĘDASÓW ROZUMU 

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx5 
  • N0NE

    22.06.2016, 23:36

    prawda! co więcej.. ocieplenie klimatu jest niczym w porównaniu do tego, co panuje wewnątrz tych szrotów jak jest upał za dnia. zimą natomiast jakby jakoś jeszcze chłodniej, niż na dworze..

    Cytuj
    Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.