Czy domek drewniany może być energooszczędny?

Domek drewniany (fot. mat. prasowe)
Czy domek drewniany może być energooszczędny?
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii i energooszczędne domy to obecnie trend, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Coraz częściej takie rozwiązania stosuje się również w domkach letniskowych, aby dzięki temu oszczędzić na kosztach jego utrzymania jak również sprawić, aby był on bardziej przyjazny dla środowiska.

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w domkach letniskowych
Domek letniskowy to miejsce przeznaczone głównie do wypoczynku. Niektórzy spędzają w nich jedynie niewielką część czasu w roku, co sprawia że jego właściciele nie mają ochoty na to, aby generowały one zbyt wysokie koszty utrzymania. Zastosowanie od samego początku rozwiązań energooszczędnych pozwala w dużym stopniu je zminimalizować. Dość popularne jest montowanie instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu domek może być bez problemu zasilany energią pochodzącą z promieni słonecznych. Właściciele nie tylko nie muszą ponosić opłat za energię, ale bardzo często również mogą sprzedać jej nadmiar zgodnie z obowiązującymi przepisami. Taka instalacja wymaga na początku inwestycji większej sumy, jednak często już po kilku latach zaczyna się ona zwracać. Ciekawym rozwiązaniem, również zaliczanym do energooszczędnych jest stosowanie przydomowych, ekologicznych oczyszczalni ścieków. Letniskowy domek drewniany bardzo często stawiany jest w miejscach, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji, co wymusza stosowanie innych rozwiązań.



Jak korzystać z rozwiązań ekologicznych
Aby energooszczędne rozwiązania ekologiczne dawały odpowiednie efekty bardzo ważne jest przede wszystkim właściwe ich zamontowanie. Instalacje pozyskujące energię ze słońca powinny być odpowiednio ustawione, aby wyłapywać jak największą ilość promieni słonecznych. Często na przykład domek z tarasem jest stawiany w cieniu, aby zapewnić przyjemny odpoczynek, co jednak wyklucza możliwość umieszczenia takiej instalacji na dachu domku. Wówczas trzeba zastanowić się nad tym, aby tego typu instalację umieścić na odpowiednich stojakach w pewnej odległości od domku lub ewentualnie zmienić lokalizację domku tak, aby umieszczona na dachu instalacja dawała jak najlepsze efekty. Rozwiązań energooszczędnych przybywa z każdym rokiem, co powoduje również ich coraz częstsze stosowanie również w domkach letniskowych. Ich zastosowanie podwyższa koszty związane z postawieniem domku, warto jednak dokonać dokładnej analizy i przeliczeń. Każde z nich zapewnia bowiem możliwość uzyskania pewnych oszczędności, które wpływają na znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania domku. Dlatego po kilku latach w związku z płaceniem znacznie niższych lub wręcz zerowych rachunków zastosowane instalacje zaczynają się zwracać, a nawet przynosić dodatkowe zyski. Koszty montażu takich instalacji w domkach letniskowych są niższe niż koszty ich montażu w innych budynkach, co wynika przede wszystkim z ich wielkości. Nieduże domki letniskowe nie wymagają potężnych instalacji, aby zapewniły ich prawidłowe działanie. Niektórzy producenci oferują takie instalacje specjalnie zaprojektowane do niedużych domków letniskowych, oczywiście po odpowiednio niższych cenach.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Heronimjp_gość

    28.08.2021, 15:45

    Hahaha

    Wy zajmijcie się lepiej jakimiś reklamami agencje otwórzcie bo tu same reklamy a 0 wiadomości

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.