"Księżyc Wisłą płynie" - jutro przy przystani koncert z holownika! [AKTUALIZACJA]

The Moon "Księżyc Wisłą płynie" Rivertour 2019
Tczew - "Księżyc Wisłą płynie" - jutro przy przystani koncert z holownika! [AKTUALIZACJA]
"Księżyc Wisłą płynie" Rivertour 2019 to trasa koncertowa, chyba bez precedensu w historii współczesnej, polskiej muzyki rockowej. Zespoły wraz ekipą nagłośnieniową, na pokładzie największego w Polsce holownika z lądowiskiem dla helikoptera i z tymże helikopterem, wyruszą w tygodniowy rejs, podczas którego zagrają koncerty cumując do miejskich nabrzeży. Imprezy nie są biletowane, a już sam pomysł na trzystukilometrowy rejs, pływająca scena i niecodzienność przedsięwzięcia, powinny przyciągnąć ciekawskich na brzeg Wisły. Oprócz muzyków, załogę uzupełnia ekipa filmowa z dronami, zapowiadane są więc relacje całego eventu zarówno w sieci, jak i w mediach tradycyjnych. Jednocześnie The Moon zapowiadający swój nowy album, zrealizuje podczas trasy i samego rejsu teledysk do singla promującego materiał.

Uwaga - koncert odwołany!

Niestety, zapowiadany na 4 czerwca koncert grupy The Moon, która miała wystąpić na barce zacumowanej na Wiśle, nie odbędzie się. Muzycy poinformowali, że ze względu na falę wezbraniową na rzece, nie udało im się nadal wypłynąć z płockiego portu i muszą odwołać całą trasę koncertową.


Skład zespołów jaki prezentuje organizator również wskazuje na nieszablonowość działań. Bo o ile dwa rockowe składy, grające co prawda skrajnie różne odmiany tego gatunku, są jak najbardziej spójną konwencją, o tyle okraszenie ich koncertów występem DJ Nobisa można uznać za pomysł szalony, jakkolwiek nie pozbawiony racjonalności. To z pewnością mocno poszerza spektrum i pozwoli zainteresować imprezą jeszcze większą grupę uczestników.

The Moon, Dance Like Dynamite, Dj Nobis

Włocławek - piątek 31.05.2019
Toruń - sobota 01.06.2019
Bydgoszcz - niedziela 02.06.2019

Grudziądz - poniedziałek 03.06.2019
Tczew - wtorek 04.06.2019 - od godz. 18.00, Bulwar Nadwiślański (niedaleko przystani)

THE MOON
Nowa płyta zespołu "Pół do pełni" już 10.06.2019. Czy drugi album Gdańszczan będzie równie dobry jak debiut, przekonamy się już niedługo. Dwa lata temu z płytą "Nów", trójmiejska grupa mocno zaznaczyła swoją obecność na polskiej scenie, zdobywając tytuł lokalnej płyty roku. Po zimowej sesji nagraniowej muzycy entuzjastycznie zapowiadają "kawał dobrego babskiego rocka, odważnych tekstów i refrenów które same stukają obcasami". Pierwszy zwiastun to singiel "Dzień Dobry", który potwierdza przebojową formę The Moon i dość oryginalne podejście do rockowej muzyki pełnej popowych dźwięków, za część których odpowiedzialny jest Wojtek Horny, klawiszowiec ONA i Kombii. W składzie znajdziemy również muzyka zespołu Kancelarya, czy metalowego Mess Age, trzeba przyznać, że to specyficzna mieszanka.

DANCE LIKE DYNAMITE
Choć sama nazwa grupy może niewiele wyjaśniać, to już skład zespołu robi wrażenie. Formację powołali do życia Krzysztof "Sado" Sadowski (VULGAR) i Mariusz "Nosek" Noskowiak (BLENDERS, VULGAR). Następnie dołączyli: Piotr Pawłowski (MADE IN POLAND, SHIPYARD), Tomasz "Snake" Kamiński (RED ROOSTER, GOLDEN LIFE, DODA) i Karol Skrzyński (CREW, SWEET NOISE, GOLDEN LIFE). W grudniu 2018 zadebiutowali jako zespół koncertowy prezentując muzykę trudną do jednoznacznego zaszufladkowania, niebanalną i niezwykle dojrzałą. Rock spod znaku cold wave i new romantic - najbliższe tropy pozwalające określić ich twórczość. "This Funeral Is Sold Out" to album który aktualnie promują.

DJ NOBIS
Didżej i producent muzyczny znany z takich składów jak legendarny SONIC TRIP czy SOUNDFIRE, oraz współpracujący z między innymi z LIROY czy OLGĄ BAREJ. Autor opraw muzycznych imprez w całej Europie, występujący na galach sportowych, pokazach mody i festiwalach muzyki elektronicznej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA