Wytańczyli prezydencki puchar

Tancerze zmagali się o Puchar Prezydenta Tczewa (fot. tcz.pl)
Tczew - Wytańczyli prezydencki puchar
Pary taneczne z różnych zakątków Polski starły się na parkiecie tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki. Tancerze zaprezentowali się m. in. w walcu angielskim wiedeńskim, tango, fokstrocie, czy quickstepie oraz tańcach latynoamerykańskich. Nagrodą dla najlepszych był Puchar Prezydenta Miasta Tczewa.

W ostatnią sobotę (27.03) w tanecznej rywalizacji wzięły udział dzieci, młodzież i pary dorosłe. Tancerze mieli okazję do zaprezentowania się w "standardzie" (walc angielski i wiedeński, tango, fokstrot i quickstep) oraz tańcach latynoamerykańskich (rumba, sambę, cha-cha, pasodoble i jive):

- Taniec to wspaniałe widowisko - żałuję, że nie mogliśmy oglądać całodziennych zmagań, ale jak tylko żona skończyła pracę, przyjechaliśmy do CKiS. Sami próbujemy trochę tańczyć, ale do takiego poziomu jeszcze daleko. - powiedział nam przyglądający się przebiegowi turnieju Marek z Tczewa.

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Prezydenta Tczewa przyciągnął do grodu Sambora tancerzy z całej Polski. Jak przekonywały pary biorące udział w rywalizacji, tańczyć może każdy bez względu na wiek. Po prostu niektórym to nieco lepiej wychodzi.

Kto zdobył trofea?

Kategoria wiekowa pow. 15 lat - klasa B, styl standard:

1. Piotr Kuzas Piotr, Klaudia Szyc - Puchar Prezydenta Miasta Tczewa,
2. Mateusz Miszczuk, Paulina Koźlińska (wszyscy Centrum Trójmiasto Gdańsk);
3. Jarosław Kleban, Marta Kamińska (Perfect Gdańsk).

Klasa B, styl Latin:

1. Hubert Kowalski, Agata Wawrzusiszyn (Muza Olsztyn) - Puchar Prezydenta Miasta Tczewa;
2. Marcin Świniarski, Agnieszka Chmielewska (Fala Sopot);
3. Kamil Huszcza, Magdalena Latocha (Stardance Gdańsk).
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia