Premier Donald Tusk na I Królewskim Balu Charytatywnym w gminie Gniew?

Zamek w Gniewie (fot. Zamek Gniew)
Tczew - Premier Donald Tusk na I Królewskim Balu Charytatywnym w gminie Gniew?
Bal charytatywny jest pierwszą tego typu inicjatywą w gminie Gniew. Organizacją wydarzenia zajęło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Barka" w Gniewie. Przedsięwzięciem zainteresowała się też kancelaria premiera Donalda Tuska. Czyżby szef rządu wybierał się na bal?

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Barka" ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, głównie dzieciom i ich rodzinom.

- Na dzień dzisiejszy pomoc ta, ze względu na środki finansowe, ogranicza się do comiesięcznych spotkań tak zwanej grupy wsparcia, szkoleń dla rodziców, wyjazdów, pikników integracyjnych, organizacji jasełek, ferii zimowych dla dzieci niepełnosprawnych itp. Bardzo chcielibyśmy umożliwić naszym podopiecznym możliwość korzystania z usług specjalistycznych takich jak: logopeda, pedagog, dietetyk, masażysta, fizykoterapeuta, terapeuta behawioralny. W tym celu w najbliższym czasie zamierzamy sfinansować kurs dla terapeutów behawioralnych, których to w naszej gminie po prostu brak. Wiemy doskonale, że taka pomoc to kropla w morzu potrzeb. Dzieci niepełnosprawne wymagają stałych zajęć rehabilitacyjnych wspomagających zarówno rozwój fizyczny jak i umysłowy. Lecz nawet kropla drąży skałę, dlatego działamy i pomagamy najlepiej jak na tę chwilę możemy, pomimo wielu ograniczeń. Zapłatą jest każdy uśmiech naszych podopiecznych. Potrzeb jest wiele, ale pomysłów jeszcze więcej. Dlatego wciąż szukamy wszelkich źródeł finansowania naszej działalności. Jednym z przykładów jest organizowany przez nas w lutym I Królewski Bal Charytatywny - mówi prezes stowarzyszenia Agnieszka Piecuch.

Pomysłodawcą imprezy był Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Wojciech Szulc.

- W listopadzie ubiegłego roku zaprosił mnie na rozmowę zastępca burmistrza Wojciech Szulc i przedstawił pomysł organizacji balu charytatywnego celem zdobycia dodatkowych funduszy dla naszego stowarzyszenia. Propozycja była bardzo interesująca, tak więc wraz z Danutą Zgubieńską - członkiem komisji rewizyjnej w naszym stowarzyszeniu - rozpoczęliśmy przygotowania. Dyrektor Zamku Gniew Sp. z o.o. Krzysztof Lisiecki zgodził się wspólnie z nami zorganizować to przedsięwzięcie - mówiła dalej prezes organizacji.

Organizatorzy liczą na duży odzew ze strony mieszkańców. Zaproszono też gości spoza gminy Gniew, wśród których znaleźli się także premier Donald Tusk, prezydent Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, władze wojewódzkie, powiatowe i inne znane osobistości.

- Ucieszył nas bardzo telefon z kancelarii premiera - pytano o dokładne informacje na temat imprezy, obecnych gości, fantów itp. Czyżby więc premier się do nas wybierał? Mamy nadzieję - zdradzili organizatorzy.

Bal jest wspaniałą okazją, by przy okazji dobrej zabawy, wesprzeć szlachetny cel, bowiem podczas balu odbędzie się aukcja charytatywna, na której wylicytować będzie można między innymi obrazy, książki z autografami autorów, piętrowy tort, weekend w Pałacu Marysieńki, medal papieski podarowany przez bpa Jana Bernarda Szlagę, zegar, porcelana, biżuteria, maskotki i kilka innych ciekawych przedmiotów. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na terapię dzieci niepełnosprawnych i szkolenie przyszłych terapeutów gminy Gniew. Bal odbędzie się 18. lutego (początek godz. 20.00). Więcej informacji pod numerem - 660 185 698.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +8

  mieczyslaw

  08.02.2012, 00:39

  Tusk w Gniewie? Rozgniewany Tusk?

  Dobra okazja na manifestację :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  oko_gość

  08.02.2012, 07:57

  władza niech z władzą baluje !

  my mieszkańcy nie chcemy ryżego tusku w Gniewie !

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +1

  fifarafa_gość

  08.02.2012, 09:05

  mnietek bojowniku o lepsze jutro!

  Bierz trabke czy tamburyno i dawaj pod zamek. Pokaz w koncu na co Cie stac. Przemien swoje "madrosci" w czyn! Slonce Kociewia w dniu Twoich urodzin ptaki mowily ludzkim glosem. Poprowadz nas ku lepszemu jutru!

  Cytuj
  IP: 82.145.xx9.xx0 
  -5

  _gość

  08.02.2012, 11:45

  Imprezę organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Barka", a nie premier Tusk, nie rząd i nie kancelaria premiera. Przeciwko czemu miałby być ten protest i ta manifestacja? Przeciwko Stowarzyszeniu "Barka" za to, że pomaga osobom niepełnosprawnym, czy może ogólnie przeciwko pomaganiu osobom niepełnosprawnym?

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
  +11

  mieczyslaw

  08.02.2012, 18:29

  Do: "_gość"

  Niekumate to - a co za różnica, gdzie Donald jedzie i w czym bierze udział? Przecież to wciąż ten sam Donald, odpowiedzialny za te same decyzje lub ich brak, odpowiedzialny za sytuację z ACTA, z całym cyrkiem w aptekach na początku roku, itd.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  Bronek_gość

  08.02.2012, 07:23

  Public Relations a głupiemu radość

  CIekawe ile rudy sypnie i czyich pieniędzy.

  Odpowiedz
  IP: 83.12.xx7.xx6 
 • _gość

  08.02.2012, 09:00

  --- Treść komentarza została usunięta ze względu na jego obraźliwość ---

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx7.xx5 
 • -5

  marek gość_gość

  08.02.2012, 10:25

  do Miecia

  Co ty mądralo chcesz manifestować,w tej inicjatywie chodzi o chorych.Ty jak każdy MOCHER szukasz i węszysz wszędzie podstęp . Jesteś ograniczony .Nie pozdrawiam cię ,bo żal mnie tego słowa dla ciebie.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx4 
 • -6

  ._gość

  08.02.2012, 12:20

  ZGADZAM SIĘ

  Mietek i ludzie jego pokroju nawet chorym zrobią koło tyłka bo nienawiść ich zżera to ludzie wytresowani przez TV TRWAM i RADIO M nie zastanowiło was o której godzinie pisze swoje bzdury on i jemu podobni ? Ja dopiero w pracy mając chwilę wolną mogę przeczytać i coś napisać ,a tu tabuny po nocach piszą [ nie wszyscy pracują na zmiany ] większość to bezrobotni z wyboru albo renciści z zakombinoawanym orzeczeniem.

  Cytuj
  IP: 77.114.xx2.xx4 
  +4

  mieczyslaw

  08.02.2012, 13:27

  Do "marek gość_gość"

  A ja Cię pozdrawiam, mimo swych ograniczeń, całkiem serdecznie i bez nienawiści :).

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  _gość

  08.02.2012, 12:58

  Wy mieszkańcy Gniewa, którzy piszecie o Tusku jako o człowieku możecie Go obrażać? Jednak to co o was piszą to prawda , a kiedyś was broniłem(...). Wiem, ze nie wszyscy z Gniewa są tak mało inteligentni....jak ci wyżej wypisujący.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx7.xx5 
 • +3

  wacek_gość

  08.02.2012, 17:36

  trzeba być

  ja też przyjadę z koszem zgniłych jaj z nadzieją ,że w tego buraka tuska trafię !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • +1

  Robert 1968_gość

  09.02.2012, 13:10

  Tusk

  Myślę że pan Tusk nie przyjedzie do Gniewu ale mógłby wysłać przedstawiciela który zainteresowałby się przy okazji naszym zabytkowym mostem a najlepiej jak weźmie ze sobą worek pieniędzy na remont tego obiektu.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.