Straż. Groźne pożary i zawalenie

Strażacy podczas świąt interweniowali kilkukrotnie (fot. tcz.pl)
Tczew - Straż. Groźne pożary i zawalenie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 14. do 20. marca zanotowano łącznie 38 zdarzeń, z czego 27 stanowią pożary, zaś 11 miejscowe zagrożenia.

16.03.2011 Subkowy, ul. Cicha - pożar sadzy w kominie

Najprawdopodobniej w wyniku nieprowadzonej konserwacji przewodu kominowego doszło do pożaru sadzy w kominie. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki straży pożarnej usunęły sadze i ugasiły je. W działaniach brały udział 3 zastępy KP PSP Tczew oraz 1 zastęp OSP Subkowy.

17.03.2011 Tczew, ul. Ceglarska - pożar altany

W godzinach nocnych doszło do pożaru dwóch sąsiadujących ze sobą altan. Jedna w trakcie dojazdu zastępów straży pożarnej była objęta całkowicie pożarem, natomiast w drugiej pożarem objęty był dach budynku. Straty wstępnie wyceniono na ok. 6 tys. zł. W działaniach brały udział 3 zastępy KP PSP Tczew.

17.03.2011 Tczew, ul. Wiślana - przygnieciony mężczyzna przez betonową posadzkę

W wyniku prac rozbiórkowych budynku gospodarczego został przygnieciony przez betonową część posadzki 52-letni mężczyzna. Po odsunięciu płyty i odkopaniu poszkodowanego przez strażaków przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W działaniach brały udział 4 zastępy KP PSP Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej