Sołtys Rakowca, sołtysem Pomorza

(fot. gniew.pl)
Maciej Czarniecki z Rakowca zdobył tytuł Sołtysa Pomorza 2017 w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”. Maciej Czarniecki zdobył aż 3774 głosy i za sobą pozostawił Krystiana Chrzanowskiego, sołtysa Tawęcina (pow. lęborski) - 3507 głosów, oraz Małgorzatę Kokowicz, sołtys Breńska (pow. człuchowski) - 2562 głosy.

Tytuł Sołectwa Roku 2017 otrzymało z kolei Rekowo Górne w powiecie puckim - 1358 głosów. Drugie miejsce zajęło Bolszewo w powiecie wejherowskim (1247 głosów), a trzecie Siodłonie z powiatu słupskiego (1027 głosów). Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się Rakowiec w gminie Gniew - 250 głosów.

Po zakończeniu głosowania w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala plebiscytu. Zostaną na nią zaproszeni laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu. Sołtysi, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają z rąk marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka pamiątkowe medale Sołtys Pomorza, a laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego powiatu odbiorą dyplomy. Na zwycięzców wojewódzkiego finału akcji będą czekać nie tylko dyplomy i statuetki, lecz przede wszystkim cenne nagrody. Najpopularniejszy Sołtys Pomorza zdobędzie dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Laureaci z czterech kolejnych miejsc w rankingu otrzymają zaproszenia na weekendowe pobyty w luksusowym hotelu Zamek Gniew. Sołtysi otrzymają także nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski.