W Tczewie nie ma żadnego przypadku koronawirusa. Wynik u pacjentki negatywny

Koronawirus
Tczew - W Tczewie nie ma żadnego przypadku koronawirusa. Wynik u pacjentki negatywny
Pacjentka, która wczoraj została przewieziona z Izby Przyjęć Szpitali Tczewskich do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku, nie jest chora na koronawirusa. Wynik przeprowadzonego testu jest negatywny.

O sytuacji informowaliśmy wczoraj tutaj: Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa zgłosiła się do tczewskiego szpitala Kobieta została przekierowana do Izby Przyjęć - jak wynika z relacji rodziny - z przychodni - z bardzo wysokim pulsem. Przetransportowano ją do gdańskiego szpitala.

- Wyniki badań w kierunku zakażenia koronawirusem u osoby z terenu powiatu tczewskiego (przetransportowanej w dniu wczorajszym ze Szpitali Tczewskich do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku) są ujemne - nie potwierdzono zakażenia koronawirusem. - mówi Karolina Rożek, rzecznik PSSE w Tczewie.

Tczewski Sanepid podkreśla, że u żadnej osoby z terenu powiatu tczewskiego nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Kwarantannną domową w dalszym ciągu objęta jest jedna osoba, pozostająca w stałym, codziennym kontakcie z pracownikiem PSSE w Tczewie. Stan zdrowia tej osoby jest dobry - nie zgłasza żadnych objawów infekcji. Na chwilę obecną na terenie powiatu tczewskiego nie ma osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...