"Kiedyś w Tczewie, na Dworcowej" - konkurs plastyczny

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "Kiedyś w Tczewie, na Dworcowej" - konkurs plastyczny
Przed wojną jedna z najokazalszych i najważniejszych ulic w Tczewie - dawna Dworcowa - stała się przedmiotem konkursu plastycznego, organizowanego przez Fabrykę Sztuk.

Adresowany jest do dzieci (od 4. kl. szkoły podstawowej) i młodzieży. W dowolnej technice plastycznej i dowolnym formacie należy przedstawić widok ogólny ulicy lub dowolny budynek zlokalizowany na niej. A jest w czym wybierać. Najstarszy zabytek w mieście - Fara św. Krzyża, Hala Miejska, czyli obecne Centrum Kultury i Sztuki, nieistniejący młyn parowy - to tylko niektóre ważne i piękne obiekty, które można przedstawić na rysunku. Inspiracją dla młodych plastyków niech będą stare zdjęcia i pocztówki. Szukać należy ich w Sekcji Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6 i w galerii Wirtualnego Muzeum Miasta Tczewa www.dawnytczew.pl. Warto przewertować również albumy tczewskie Józefa Golickiego.

Organizatorzy czekają na prace do 10 czerwca. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na: www.fabrykasztuk.tczew.pl .
Konkurs towarzyszy wystawie z cyklu "Nasze miasto - Twoja ulica... Stefana Kard. Wyszyńskiego", którą już niebawem zobaczymy w przestrzeni publicznej.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA