Remont ul. Andersa. Dodatkowe prace przedłużą wykonanie tego zadania

Prace remontowe ruszyły w maju br. (fot. tcz.pl)
Tczew - Remont ul. Andersa. Dodatkowe prace przedłużą wykonanie tego zadania
Pełną parą idą prace związane z remontem ulicy Andersa na tczewskim osiedlu Prątnica. W ich trakcie okazało się, że zakres robót będzie większy niż pierwotnie zakładano - wykonawca zauważył, że konieczne będą dodatkowe zadania przy naprawie instalacji odwodnienia.

Wykonawca remontu, prowadząc prace na na ulicy Andersa, przyjrzał się podziemnym instalacjom i doszedł do wniosku, że ich stan pozostawia wiele do życzenia. Prace ma wykonać Zakład Wodociągów i Kanalizacji:

- Już na etapie realizacji wykonawca zauważył, że potrzebne będą dodatkowe prace, by potem nie musieć ponownie wracać do tej samej inwestycji. Sprawa zostanie zrealizowana w ramach tego samego zadania. Wszystko trochę się przedłuży, ale prace powinny zakończyć się w wrześniu. - tłumaczy Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa.

Przypomnijmy, że przeprowadzenie robót jest efektem ugody mieszkańców z gminą Tczew, którzy po każdym większym deszczu borykali się z problemem zalanych posesji i piwnic. Magistrat zapłaci za remont ok. 1,3 mln zł. Zadania przewiduje przebudowanie ulicy, budowę nowej nawierzchni, chodników, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, gazowej, telekomunikacyjnej, wykonanie instalacji oświetleniowej. Modernizacja rozpoczęła się w maju br.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  tom

  12.07.2011, 08:23

  "Przypomnijmy, że przeprowadzenie robót jest efektem ugody mieszkańców z gminą Tczew......." a czy ktos może powiedziec na czym polegała ta ugoda. mieszkańcy sami sie dołozyli do remontu? może podobne rozwiązania możnaby stosować przy remontach innych dróg w tcz. szczególnie dróg wsród osiedli domków jednorodzinnych.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • zezol_gość

  12.07.2011, 11:52

  Zalewało ich od kilku lat

  Mieszkańcy poszli do sądu z władzą i zapadł wyrok sądu: wyremontować

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • ka_gość

  12.07.2011, 08:35

  Nic z tego nie rozumiem.

  Nic z tego nie rozumiem. Mieszkańców zalewało, a nikt się tym nie zainteresował. Gdyby nie remont ulicy, to dalej by ich zalewało i dalej wszyscy mieli to w d...e?

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +1

  nono_gość

  12.07.2011, 13:27

  2012

  prace powinny zakończyć się w wrześniu ? Ale którego roku ?Widząc postępy tzw. prac obawiam się że tak szybko się nie skończy.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx6 
 • Tczewianin_gość

  12.07.2011, 14:34

  ;)

  Jak sprawą zajmuje się Witkowska lub Urban to węszę 2013 rok ;)

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • kurczak nie kaczor_gość

  12.07.2011, 19:49

  .

  wkurzają mnie takie brednie, odpowiada prezydent i poseł Smolinski

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.