Zasłabł młody mężczyzna. Na miejscu działają 2 grupy chemiczne strażaków

(fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Zasłabł młody mężczyzna. Na miejscu działają 2 grupy chemiczne strażaków
Strażacy z grup chemicznych w Starogardzie Gdańskim i Gdyni działają w jednym z budynków na terenie Tczewa. Nagle bardzo źle poczuł się młody mężczyzna - konieczna była pomoc ekipy pogotowia. Wszystko wskazuje na to, że mogło dojść do zatrucia środkiem owadobójczym.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.00 na terenie jednego z budynków przy ulicy Czyżykowskiej.

- Prowadzimy nietypową interwencję. - mówi st. kpt. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. - Zostaliśmy wezwani przez ekipę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy medycznej młodemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna nagle zasłabł. Wszystko wskazuje na to, że ma z tym związek środek owadobójczy, który został użyty w budynku.


Aby usunąć wszelkie zagrożenie, nastąpiła decyzja o ściągnięciu ma miejsce strażackich grup chemicznych - ze Starogardu i Gdyni. Na miejscu trwają działania.

Aktualizacja:

14.11.17-11:37
Tczew ul. Czyżykowska. Straż pożarna została wezwana do pomocy PRM w związku z podejrzeniem podtrucia. Mężczyzna został zabrany do szpitala, a strażacy na miejscu ustalili, że w budynku została zastosowana substancja do fumigacji, celem zwalczania szkodników. Na miejsce akcji zostały zadysponowane Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemicznego PSP z Gdyni i Starogardu Gdańskiego. Strażacy w specjalnych kombinezonach zebrali preparat i przewietrzyli budynek. Przed zakończeniem działań dokonali pomiarów przyrządami kontrolno-pomiarowym. Akcja została zakończona przed godz. 18. W działaniach brało udział 7 zastępów PSP oraz Policja i PRM.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -10

  WTF_gość

  14.11.2017, 14:45

  Straż teraz zastępuje Pogotowie?

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx8.xx0 
 • +14

  bb_gość_gość

  14.11.2017, 15:36

  Pogotowie nie usuwa zagrożeń chemicznych

  Cytuj
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • +9

  jmgtjh_gość

  14.11.2017, 15:20

  Zawsze. Jeżeli jest taka potrzeba...

  Odpowiedz
  IP: 78.11.xx4.xx6 
 • KSIĘGOWY_gość

  17.11.2017, 22:15

  cena

  patrząc realnie z szacunkiem do poszkodowanych CIEKAWE ILE KOSZTOWAŁA TA CAŁA AKCJA --czy ktoś może się podzielić ale tylko poważne i mądre uwagi proszę pisać ! Tak policzyć można na chłodno.... Jak brało udział 7 zastępów PSP-to skromnie licząc, 7x2osoby =14 ludzi [wynik zaniżony]. licząc, że byli tam 4godziny +2godziny na dojazdy to=6h, 6x14= 84h licząc każdą godzinę minimalnie po 15zł. 84x15 = 1260 zł. to SAM KOSZT pracowników -lecz ta kwota jest śmieszna bo specjaliści zarabiają o wiele wiecej - do tego wliczenie sprzętu... więc taka interwencja może śmiało otrzeć się o 10 000zł... POWINNI UDOSTĘPNIĆ CAŁY KOSZTORYS TAKICH AKCJI --by ludzie mieli świadomość ile robią krzywdy sobie i innym własną głupotą --bo większość interwencji jest z głupoty ludzkiej.... Wypadki drogowe -domowe i inne rzeczy które wymagają PUBLICZNYCH PIENIĘDZY DO WSPIERANIA -powinny być analizowane -jak ktoś rażąco popełnił przestępstwo -wykroczenie to z automatu 50% powinien pokryć cała usługę z własnej kieszeni, wraz za własnym leczeniem i innych itd... a jak był pijany kierowca- operator dźwigu lub autobus w 100% -- W każdym przypadku powinna komisja zbadać okoliczność czy delikwent robił z premedytacją -świadomie zagrożenie dla siebie i innych... wymagające potem środków publicznych dla naprawy szkody -zdrowia itd... 50/50 opłacenie za szkody całkowite - dla każdego z automatu jak znacznie przeginał granice rozsądku a dla tych co świadomie i dla zabawy robią zagrożenia powinni płacić w 100%--to umysł ludzki już nie będzie lewitował lecz myślał o bliźnich i sobie... TO by nauczyło kultury społecznej i szacunku do całego życia... a aktualnie każdy dostaje ochłapy z NFZ... W niektórych krajach jak dostaje się darmowe protezy do prostowania zgryzu od stomatologa to trzeba to nosić bo jak po roku nie widać poprawy trzeba płacić kilka tysięcy euro. To uczy szacunku do lekarza i pieniędzy. A w Polsce roszczeniowe podejście... :)))

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx6 
 • broda_gość

  30.12.2017, 02:14

  to co powiesz na to...

  dwa lata temu jadac autem bez prawa jazdy wiozac dziecko sasiada do szpitala typ na czerwonym swietle wtargna na skrzyzowanie kasujac moje i wlasne auto mimo ze wjechal w nas na czerwonym to ja zostalem obciazony wszelkimi kosztami i dostalem fakture na 21 743zl za zniszczenie jego samochodu... gdzie tu ku... jest logika i sprawiedliwosc. mozesz mi to wytlumaczyc...????

  Cytuj
  IP: 188.146.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA