Tcz.pl logo

Szukaj

Wybory samorządowe odbędą się 21 października

Wybory, urna, głosowanie
Wybory samorządowe odbędą się 21 października
Wybory samorządowe odbędą się 21 października - zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Stosowne rozporządzenie zostało właśnie opublikowane w Dzienniku Ustaw. W tej chwili oficjalnie rusza zatem kampania wyborcza.

"21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków" - zaapelował na Twitterze szef rządu.


Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada. Od dziś partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. Należy je zgłosić w zależności od rodzaju do Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego. Następnie komitety wyborcze zgłaszają swoich kandydatów. Formalnie od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (34)
dodaj komentarz

  • +25

    y_gość

    14.08.2018, 11:50

    Wszyscy tylko nie Urbany!

    Wszyscy tylko nie Urbany! Żona Urbana ma jak on sam kiedyś na Facebooku napisał kandydować do Rady Miejskiej. Bart pewnie do powiatu a Zbysiu na prezydenta bo pewnie 5% poparcia nie uzbiera. I nie kasować mi proszę tego komentarza panie Urban. Niech Pan do Tcz nie dzwoni.

    Odpowiedz
    IP: 199.87.xx4.xx5  #
  • +8

    B.R._gość_gość

    14.08.2018, 14:14

    Który to? Dwa w jednym? Koszmarne typy

    Cytuj
    IP: 84.38.xx7.xx9  #
    +3

    Patriota niezależny_gość_gość__gość

    14.08.2018, 21:52

    Przewietrzenie na jesień !

    Należy przewietrzyć radę miasta w 100 % Nie głosujmy na byłych i obecnych radnych , oraz żadnych z PiS , PO i SLD !!!!!

    Cytuj
    IP: 188.146.xx9.xx4  #
  • -9

    Zdzisław Ucho_gość_gość

    14.08.2018, 12:09

    Tczewianki i Tczewianie!

    Pamiętajcie, 21 października NIE GŁOSUJEMY na Rumcajsa. Tczew potrzebuje świeżości, ludzi z nowymi pomysłami.

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx0.xx2  #
  • -12

    n_gość_gość

    14.08.2018, 13:05

    Najlepszy kandydat

    ZDZISŁAW UCHO na prezydenta

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx7  #
    -2

    elo_gość

    14.08.2018, 13:40

    piszcie do usranej śmierci

    Pobłocki i tak wszystkich rozwali na łopatki!

    Cytuj
    IP: 192.160.xx2.xx9  #
  • +13

    MAX_gość

    14.08.2018, 12:17

    Głosuję na każdego kto zatrzyma rowerową patologię. Dość wyrzucania publicznych pieniędzy.

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx8.xx3  #
  • -10

    mirko_gość

    14.08.2018, 16:16

    Nie rozumiem Pana. Tczew jest mały. Rowerów dużo. Łatwiej dużo poruszać się (szczególnie w godzinach szczytu rano i po południu) w tym mieście rowerem lub własnym napędem nożnym. Rower jest szybki i wszędzie się go zaparkuje. Zdrowie też lepsze po nim, a i ile oszczędzisz Pan nerwów i pieniędzy jak się przesiądziesz z auta na rower. No i czyściej będzie. Sam tak zrobiłem i nie żałuję.

    Cytuj
    IP: 79.163.xx0.xx4  #
    -5

    andre_gość

    14.08.2018, 18:49

    Ja się z mirkiem zgadzam. W ogóle nie mam samochodu, bo mnie nie stać, a do roboty tylko rowerem, więc ja wolę inwestycje w struktury rowerowe.

    Cytuj
    IP: 79.163.xx0.xx4  #
    +6

    Lewy_gość

    14.08.2018, 18:57

    No jak zaczną kontrolować rowery i wymagać przestrzegania zasad ruchu drogowego również przez rowerzystów to na czym patola do pracy będzie jeździć?

    Cytuj
    IP: 89.29.xx3.xx4  #
    +2

    Jan Zabrzycki_gość

    14.08.2018, 19:00

    Z tym że użytkownicy samochodów płacą za utrzymanie dróg. Podatek jest wliczony w paliwo.

    Cytuj
    IP: 62.210.xx1.xx6  #

    pieszy_gość

    14.08.2018, 21:01

    MAX ma rację

    rowerowa mafia ma pieszych za nic. mają ścieżki a i tak albo po chodniku albo jezdnią popylają jak wariaci

    Cytuj
    IP: 77.113.xx5.xx9  #
    -1

    Gfdc_gość

    15.08.2018, 17:08

    Brawo!

    Cytuj
    IP: 83.20.xx0.xx2  #
  • +1

    gość_gość

    14.08.2018, 12:27

    Rumcajs - czas start - odliczamy

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx6  #
  • -5

    Evita_gość

    14.08.2018, 13:17

    Nie głosujcie na partyjnych i ludzi "z kapelusza". Ani na familię Urbanów. Dobrego konia się nie wymienia w trakcie jazdy.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx9  #
  • Obatel_gość_gość

    14.08.2018, 13:20

    Nie głosujcie na tego,kto będzie na krótkiej smyczy KLERU!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 79.187.xx2.xx9  #
  • -3

    n_gość_gość

    14.08.2018, 15:21

    gadomski

    GADOMSKI NA PREZYDENA gorliwy katolik

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx7  #
  • +3

    c_gość

    14.08.2018, 13:34

    50 groszy od Urbana za wpis?

    Jak tam trolle!?

    Odpowiedz
    IP: 176.126.xx2.xx1  #
  • +1

    .._gość

    14.08.2018, 13:35

    ..

    ..dawać sondę, tylko teraz bez manipulacji..

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xx4  #
  • +10

    kl_gość

    14.08.2018, 13:36

    Każdy lepszy niż Urbany!!!!

    Każdy lepszy niż Urbany!!!!

    Odpowiedz
    IP: 199.19.xx6.xx8  #
  • +5

    EkO_gość

    14.08.2018, 13:38

    NADZIEJA

    Mam tylko nadzieję, że te wybory przyniosą zmiany w naszym mieście. Mam nadzieję, że po wyborach miasto zacznie iść w kierunku przemyślanego rozwoju i wydatkowania pieniędzy na cele naprawdę ważne! Przede wszystkim liczę jednak na nową jakość rządzenia i wizję miasta-jasną i przejrzystą. Dzisiaj nie wiem jaki ma być ten nasz Tczew. I niech to miasto jest dostępne dla wszystkich! Dlaczego nie mogę wraz ze znajomymi wejść swobodnie np. do wieży ciśnień? Dlaczego nie mogę decydować o przeznaczeniu wrażliwych obszarów miasta? Niech wszyscy kandydaci pomyślą o potrzebach Tczewian i ich problemach. Pozdrawiam

    Odpowiedz
    IP: 94.40.xx2.xx0  #
  • +5

    elo_gość

    14.08.2018, 13:40

    Zmiany będą. Ale Pobłocki wygra bo jest najlepszy!

    Cytuj
    IP: 192.160.xx2.xx9  #
    +7

    EkO_gość

    14.08.2018, 13:51

    najlepszy?

    Tak jak Meteor jest najlepszym przewoźnikiem, a remont gdańskiej najlepszą budową w historii miasta.

    Cytuj
    IP: 94.40.xx2.xx0  #

    Natenczas Wojski_gość_gość

    14.08.2018, 17:28

    Zmiany.

    Zmiany będą i to takie, że będzie tak jak było.

    Cytuj
    IP: 79.188.xx0.xx1  #
  • +6

    Jaromir Perun II_gość_gość

    14.08.2018, 16:32

    ...

    Najważniejsze, to nie głosować na PiS, PO, PnP i wszystkich wcześniej z nimi związanych.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx9  #
  • n_gość_gość

    14.08.2018, 17:17

    kulas

    Tylko na jana

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx7  #
    +2

    Bartek_gość

    14.08.2018, 19:02

    Tylko Kulas. Jestem z tobą tato.

    Cytuj
    IP: 62.210.xx1.xx6  #
  • Natenczas Wojski_gość_gość

    14.08.2018, 17:25

    21?

    21 października? Hej KODowcy Kiedy protestujemy?

    Odpowiedz
    IP: 79.188.xx0.xx1  #
  • -2

    Rafał_gość

    14.08.2018, 19:59

    haha

    Już widać dupo lizusy od rumcajsa już się mądrują ... A to na tego nie głosować a to na tego nie głosować ... Wszyscy gadają tutaj na Urbana ale tylko on ma jaja by pokazać jakie mahlojki są przez obecnych rządzących robione !! Połowa z komentujących tutaj ludzi to dupolizusy Pobłockiego ! Moim zdaniem tylko właśnie znieważony przez Was Urban jest odpowiednim kandydatem na Prezydenta ! Reszta to jakaś porażka

    Odpowiedz
    IP: 51.15.xx6.xx2  #
  • +1

    Fresh_gość

    14.08.2018, 20:42

    Niestety

    Muszę przyznać Ci rację. Tylko Urban potrafi wyjść poza pewną poprawność polityczną i w sposób zdecydowany przedstawiać lokalną rzeczywistość polityczną. Tylko on mówi o faktach, które inni woleliby omijać by się nie narazić. Na Urbana nie zagłosuję (chyba, że zaskoczy mnie dobrym programem) ale pewne rzeczy trzeba mu oddać. Ma charakter

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx8  #
    +1

    oksy_gość_gość

    15.08.2018, 14:44

    Zbyszku Urbanie! Naprawdę sądzisz, że wygrasz wybory pokazując zalane ścieżki rowerowe, odholowywane autobusy, czy remont na Gdńskiej? Już zawsze będziesz kojarzył się tylko i wyłącznie z negatywnym wizerunkiem, ku wielkiej radości innych kandydatów na prezydenya, za których odwalasz czarną robotę.

    Cytuj
    IP: 89.200.xx5.xx1  #
  • josz_gość

    15.08.2018, 08:23

    W gminie wiejskiej tczew kto startuje

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx6.xx8  #
  • -3

    Łupaszko_gość

    15.08.2018, 10:47

    "a'la long "

    Polszczaki to DEBILE

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx6.xx0  #
  • +2

    wyborca 2018_gość

    16.08.2018, 00:19

    prezydentem kandydat z dobrym programem

    kandydat z dobrym programem ma szanse zostać prezydentem . Program opanuja wyborcy i będą wymagać od władz. Absolutnie nie może być w RADZIE klubu emerytów nauczycieli tylko frekwencja obecności ich to dorabianie do emerytury.

    Odpowiedz
    IP: 79.163.xx5.xx8  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA