Pierwszy w Polsce punkt walk-thru ruszył w Gdańsku

Koronawirus, COVID-19, test
Tczew - Pierwszy w Polsce punkt walk-thru ruszył w Gdańsku
Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego w poniedziałek, 18 maja rozpoczęło pobieranie wymazów w kierunku koronawirusa nowe mobilne centrum testowe. Będzie działać w formule walk-thru. Oznacza to, że na wykonanie testu dotrzemy pieszo, rowerem, hulajnogą lub innym niż samochód środkiem transportu.


To pierwszy tego typu w Polsce punkt. Będzie usytuowany przy bramie wjazdowej w pobliżu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.


Konieczna rejestracja


Rejestracja telefoniczna i zakwalifikowanie do bezpłatnego badania (wywiad telefoniczny) są warunkami koniecznymi do pobrania wymazu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-15.00, w weekendy w godz. 9.00-12.00 można się rejestrować pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny). Punkt testowy MediMod przy UG będzie czynny siedem dni w tygodniu tzn. od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-16.00, natomiast w weekendy i święta w godz. 10.00-13.00.

Punkt walk-thru został sfinansowany przez Olivię Business Centre i przekazany Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu. Jest efektem współpracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wojewody pomorskiego. Działa za zgodą rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Przypomnijmy, że w Gdańsku i Gdyni działają już cztery punkty typu drive-thru. Jeden jest w Gdyni przy Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, drugi uruchomiło Laboratorium Diagnostyka przy ul. T. Wendy 7 (testy są odpłatne), trzeci działa od 27 kwietnia w Gdańsku przy Stadionie Energa, a czwarty w sąsiedztwie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (testy są odpłatne).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  Luiza_gość

  22.05.2020, 09:11

  Spoko - będziemy napierdalać rowerkiem do gdańska - do jakiegoś walk-thru. Babcię mam wziąć na ramę czy też ma dojść pieszo na balkoniku?

  Odpowiedz
  IP: 165.22.xx5.xx4 
 • +1

  Ania_gość

  22.05.2020, 18:35

  Testy

  O ile zrobią Ci test. Nikomu nie robią. Trzeba się o nie wykłócać. Tak jakby dobrze wiedzieli, że ten wirus to ściema.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.