Groźne wypadki na kociewskich drogach

Nowy wóz przydałby się strażakom podczas działań ratowicznych na A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Groźne wypadki na kociewskich drogach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 9. do 15. sierpnia zanotowano łącznie 41 zdarzeń, z czego 14 stanowią pożary, 25 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

12.08.2010r, godz. 06:00, Piaseczno, droga krajowa nr 1 - wypadek

Na 76. kilometrze, w wyniku zaśnięcia za kierownicą, samochód dostawczy Mercedes Sprinter zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, zakleszczonego kierowcę samochodu uwolniono przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew i 1 z OSP Gniew.

13.08.2010r, godz. 18:02, Ropuchy, Autostrada A1 nr 1 - wypadek

Na 36 km autostrady, w wyniku pęknięcia opony w samochodzie osobowym Fiat Seicento doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym Volvo. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew i 1 z OSP Pelplin.

14.08.2010r, godz. 14:39, Liniewko - wypadek

W wyniku nadmiernej prędkości samochód osobowy Opel Vectra zjechał z drogi i uderzył w przydrożne barierki. W zdarzeniu ranny został kierowca pojazdu. Zniszczeniu uległ przód samochodu, dwie barierki drogowe i około dwa metry kw. ścieżki rowerowej. W działaniach brał udział 2 zastępy z JRG Tczew i 1 z OSP Swarożyn.

14.08.2010r, godz. 12:15 i 15:34, Lignowy Szlacheckie - pożar

Dwa razy w ciągu paru godzin, w wyniku zaprószenia ognia, doszło do pożaru słomy na przyczepie. Za pierwszym razem słoma paliła się w całej objętości na jednej przyczepie. Po stłumieniu pożaru przyczepę ze słomę przetransportowano na pobliskie pole, gdzie zrzucono ja z przyczepy i dogaszono. Tak samo postąpiono w drugim przypadku, jednak tam słoma paliła się w całej objętości na dwóch przyczepach. W działaniach brały udział łącznie 3 zastępy z JRG Tczew, 2 z OSP Lignowy Szlacheckie, 2 z OSP Pelplin.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  TCZEWIAK5

  19.08.2010, 00:25

  Mi brak jest na to słów. Zadam tylko retoryczne pytanie-kiedy człowiek za kółkiem zacznie MYŚLEĆ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Casper

  19.08.2010, 10:19

  Problem w tym, że niektórym o to chodzi by ludzie nie myśleli. Usypiają to myślenie i czujność nowinkami technicznymi, wtedy co to ten samochód nie potrafi. Super pasy bezpieczeństwa, 10 poduszek, kurtyny powietrzne, największa strefa zgniotu i wiele innych. Ludzie przestają się bać, bo przecież mają tyle zabezpieczeń, że ich to uratuje. Ufają tym niby zabezpieczeniom, a wystarczy włączyć wyobraźnię.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.