Opóźni się oddanie do użytku wodnego placu zabaw. Jego budowa ruszała niedawno na niecce czyżykowskiej, ale okazało się, że pojawiły się problemy z podłożem.
W połowie przyszłego roku miał być gotowy wodny plac zabaw na niecce czyżykowskiej - niestety już jest pewne, że inwestycja zostanie opóźniona. W lipcu ratusz wyłonił najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym wcześniej przetargu. Za najkorzystniejszą uznana została oferta ROKA Budownictwo sp. z o.o. ze Starogardu Gd., która zaproponowała wykonanie zadania za 3,8 mln zł. W 2023 r. miasto otrzymało dofinansowanie na to zadanie - kwota dofinansowania to 2,5 mln zł. Po rozpoczęciu prac rozpoczęły się problemy. Okazało się, że mimo przeprowadzonych na zlecenie projektanta wstępnych badań geologicznych, grunt w miejscu inwestycji nie okazał się na tyle wytrzymały, jak zakładano.
Problemy wygenerują dodatkowe kosza - na razie mowa o ok. 0,5 mln zł. Miasto ma zamiar dochodzić środków od firmy projektowej.
W połowie przyszłego roku miał być gotowy wodny plac zabaw na niecce czyżykowskiej - niestety już jest pewne, że inwestycja zostanie opóźniona. W lipcu ratusz wyłonił najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym wcześniej przetargu. Za najkorzystniejszą uznana została oferta ROKA Budownictwo sp. z o.o. ze Starogardu Gd., która zaproponowała wykonanie zadania za 3,8 mln zł. W 2023 r. miasto otrzymało dofinansowanie na to zadanie - kwota dofinansowania to 2,5 mln zł. Po rozpoczęciu prac rozpoczęły się problemy. Okazało się, że mimo przeprowadzonych na zlecenie projektanta wstępnych badań geologicznych, grunt w miejscu inwestycji nie okazał się na tyle wytrzymały, jak zakładano.
Czekamy teraz na informację od nadzoru inwestorskiego, która określi, czy grunt został wcześniej przebadany na należytej głębokości - mówi prezydent Tczewa, Łukasz Brządkowski.
Problemy wygenerują dodatkowe kosza - na razie mowa o ok. 0,5 mln zł. Miasto ma zamiar dochodzić środków od firmy projektowej.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)


















Komentarze (16)
dodaj komentarz
abcd_gość
28.11.2024, 10:11
Ten projekt to spadek po poprzedniku ale i tak szkoda niecki...
psychiatra klania sie tobie_gość
28.11.2024, 10:29
sfrustrowany pisowcu nawet dzieciom radosc odbierasz
omom_gość
28.11.2024, 10:20
Wymyślajo jakieś głupoty a chodnik dalej krzywy i dziurawy przy cmentarzu na 30 stycznia
qq_gość
28.11.2024, 10:27
pytam się jak odbywały sie tam koncerty inwazji mocy :) To chyba jestem już stary
dobra rada_gość
28.11.2024, 10:37
zycie szybko mija, bo jest za krotkie
wazne jak sie czujesz fizycznie i duchowo, a wiek to, tylko liczba, poza tym korzystaj z zycie ale rozsadnie , bo jak to nam stare przysloowie mowi "Co za duzo to, nie zdrowo" nawet obzarstwo nam szkodzi i zbyt duzo alkoholu lub wysilku fizycznego, takze nam zaszkodzi etc. zycze 200 lat zdrowia i radosci z zycia-:))
dobra rada_gość
28.11.2024, 11:10
a propos o najwazniejszym zapomnialbym, Sen to jest nasz akumulator pomaga generowac nasze cialo
wow_gość
28.11.2024, 20:47
milo mi jest, zw nikt mi nie wierzy ,ze dobiegam do 70- lecia, pozdrawiam z Kolonii
dzieki temu najwyzszemu_gość
28.11.2024, 20:51
z gruby rury do 70-ciatki , i atrakcyjny jeszcze, Bog zaplac . albo..
a_gość
28.11.2024, 11:06
"sfrustrowany pisowcu nawet dzieciom radosc odbierasz"
Jeśli szacunek do marnych resztek zieleni w tym mieście jest dla ciebie oznaką sympatii politycznych to akurat trafiasz kulą w płot. A wydatek 3,5 ml złotych na plac zabaw, z którego "bąbelki" będą korzystały tylko w ciepłe dni, może tygodni w roku, to inwestycja godna najbogatszych.
Tomek_gość
28.11.2024, 12:30
Budowa
Tu nie trzeba było badań wystarczyło porozmawiać z ludźmi, którzy mieszkają na Czyżykowie w tym miejscu centralnie było bagno gdzie jeździło się na łyżwach, które zostało zasypane a teraz się to miejsce rozkopuje naprawdę urząd niech włączy myślenie i nie naraża miasta na niepotrzebne koszty .
Przem_gość_gość
28.11.2024, 18:12
Jeżeli dobrze pamiętam wizualizacje projektu placu zabaw wodnych to miał on znajdować się po drugiej stronie niecki bliżej Wisły . W obecnej lokalizacji nie trzeba być pecjalistą od badań geologicznych żeby stwierdzić że teren jet podmokły i grzaski . No cóż chodzi o to żeby wydać jak najwięcej kasy i zniszycz nasadzenia krzewów .
Tczewiak_gość
28.11.2024, 19:44
Wodny plac zabaw
Taki wodny plac zabaw powinien być zlokalizowany na odkrytym basenie. Kto o to będzie dbał, przecież tam będzie sam bród i zarazki
t_gość_gość_gość
29.11.2024, 06:50
Budowa
Tam w przeszłości stała woda .Po wyrównaniu terenu i niskiego poziomu w Wiśle wszystko zniknęło . Ktoś nie pomyślał ,że po wykopaniu dołu pokaże się woda gruntowa . Z tym może być problem zwłaszcza gdy będą różne poziomy wody w Wiśle.
Janek _gość
30.11.2024, 09:33
Piana na ryju
"sfrustrowany pisowcu nawet dzieciom radosc odbierasz"
Oj tak psychiatra się kłania od dawna i codziennie deklu z pianą na ryju. Co ma PiS wspólnego z placem zabaw na czyzykowie ty chory deklu że zrytym baniakiem. Lecz się na chory łeb czubie z pianą na ryju.
Jan_gość
30.11.2024, 09:34
Piana na ryju
"milo mi jest, zw nikt mi nie wierzy ,ze dobiegam do 70- lecia, pozdrawiam z Kolonii"
Z tą pianą na mordzie wyglądasz jak 70 letni buldog deklu jeden
Greg17_gość_gość_gość_gość_gość
04.02.2025, 15:37
Park wodny czyzykowo
Tam za komuny stała woda często ,trzeba było zapytać starszych mieszkańców czyzykowo,teraz zrobiły wykopy i pojawiła się woda ,normalne !a nie można było poszukać lepszej lokalizacji !?,nawet po terenach jednostki wojskowej albo kanonce !yslec panowie ,a też panie prezydencie !