Tcz.pl logo

Szukaj

Budowa wodnego placu zabaw z poślizgiem

Budowa placu stanęła (fot. tcz.pl)
Budowa wodnego placu zabaw z poślizgiem
Opóźni się oddanie do użytku wodnego placu zabaw. Jego budowa ruszała niedawno na niecce czyżykowskiej, ale okazało się, że pojawiły się problemy z podłożem.

W połowie przyszłego roku miał być gotowy wodny plac zabaw na niecce czyżykowskiej - niestety już jest pewne, że inwestycja zostanie opóźniona. W lipcu ratusz wyłonił najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym wcześniej przetargu. Za najkorzystniejszą uznana została oferta ROKA Budownictwo sp. z o.o. ze Starogardu Gd., która zaproponowała wykonanie zadania za 3,8 mln zł. W 2023 r. miasto otrzymało dofinansowanie na to zadanie - kwota dofinansowania to 2,5 mln zł. Po rozpoczęciu prac rozpoczęły się problemy. Okazało się, że mimo przeprowadzonych na zlecenie projektanta wstępnych badań geologicznych, grunt w miejscu inwestycji nie okazał się na tyle wytrzymały, jak zakładano.

Czekamy teraz na informację od nadzoru inwestorskiego, która określi, czy grunt został wcześniej przebadany na należytej głębokości - mówi prezydent Tczewa, Łukasz Brządkowski.

Problemy wygenerują dodatkowe kosza - na razie mowa o ok. 0,5 mln zł. Miasto ma zamiar dochodzić środków od firmy projektowej.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

  • +2

    abcd_gość

    28.11.2024, 10:11

    Ten projekt to spadek po poprzedniku ale i tak szkoda niecki...

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx2  #
  • -8

    psychiatra klania sie tobie_gość

    28.11.2024, 10:29

    sfrustrowany pisowcu nawet dzieciom radosc odbierasz

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
  • +5

    omom_gość

    28.11.2024, 10:20

    Wymyślajo jakieś głupoty a chodnik dalej krzywy i dziurawy przy cmentarzu na 30 stycznia

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx8.xx4  #
  • +2

    qq_gość

    28.11.2024, 10:27

    pytam się jak odbywały sie tam koncerty inwazji mocy :) To chyba jestem już stary

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8  #
  • -1

    dobra rada_gość

    28.11.2024, 10:37

    zycie szybko mija, bo jest za krotkie

    wazne jak sie czujesz fizycznie i duchowo, a wiek to, tylko liczba, poza tym korzystaj z zycie ale rozsadnie , bo jak to nam stare przysloowie mowi "Co za duzo to, nie zdrowo" nawet obzarstwo nam szkodzi i zbyt duzo alkoholu lub wysilku fizycznego, takze nam zaszkodzi etc. zycze 200 lat zdrowia i radosci z zycia-:))

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
    +1

    dobra rada_gość

    28.11.2024, 11:10

    a propos o najwazniejszym zapomnialbym, Sen to jest nasz akumulator pomaga generowac nasze cialo

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
    -1

    wow_gość

    28.11.2024, 20:47

    milo mi jest, zw nikt mi nie wierzy ,ze dobiegam do 70- lecia, pozdrawiam z Kolonii

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
    -1

    dzieki temu najwyzszemu_gość

    28.11.2024, 20:51

    z gruby rury do 70-ciatki , i atrakcyjny jeszcze, Bog zaplac . albo..

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
  • +3

    a_gość

    28.11.2024, 11:06

    "sfrustrowany pisowcu nawet dzieciom radosc odbierasz"

    Jeśli szacunek do marnych resztek zieleni w tym mieście jest dla ciebie oznaką sympatii politycznych to akurat trafiasz kulą w płot. A wydatek 3,5 ml złotych na plac zabaw, z którego "bąbelki" będą korzystały tylko w ciepłe dni, może tygodni w roku, to inwestycja godna najbogatszych.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx2  #
  • +10

    Tomek_gość

    28.11.2024, 12:30

    Budowa

    Tu nie trzeba było badań wystarczyło porozmawiać z ludźmi, którzy mieszkają na Czyżykowie w tym miejscu centralnie było bagno gdzie jeździło się na łyżwach, które zostało zasypane a teraz się to miejsce rozkopuje naprawdę urząd niech włączy myślenie i nie naraża miasta na niepotrzebne koszty .

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx8.xx4  #
  • +3

    Przem_gość_gość

    28.11.2024, 18:12

    Jeżeli dobrze pamiętam wizualizacje projektu placu zabaw wodnych to miał on znajdować się po drugiej stronie niecki bliżej Wisły . W obecnej lokalizacji nie trzeba być pecjalistą od badań geologicznych żeby stwierdzić że teren jet podmokły i grzaski . No cóż chodzi o to żeby wydać jak najwięcej kasy i zniszycz nasadzenia krzewów .

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xxx.xx6  #
  • +4

    Tczewiak_gość

    28.11.2024, 19:44

    Wodny plac zabaw

    Taki wodny plac zabaw powinien być zlokalizowany na odkrytym basenie. Kto o to będzie dbał, przecież tam będzie sam bród i zarazki

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx7.xx9  #
  • t_gość_gość_gość

    29.11.2024, 06:50

    Budowa

    Tam w przeszłości stała woda .Po wyrównaniu terenu i niskiego poziomu w Wiśle wszystko zniknęło . Ktoś nie pomyślał ,że po wykopaniu dołu pokaże się woda gruntowa . Z tym może być problem zwłaszcza gdy będą różne poziomy wody w Wiśle.

    Odpowiedz
    IP: 109.243.xxx.xx2  #
  • +1

    Janek _gość

    30.11.2024, 09:33

    Piana na ryju

    "sfrustrowany pisowcu nawet dzieciom radosc odbierasz"

    Oj tak psychiatra się kłania od dawna i codziennie deklu z pianą na ryju. Co ma PiS wspólnego z placem zabaw na czyzykowie ty chory deklu że zrytym baniakiem. Lecz się na chory łeb czubie z pianą na ryju.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx9  #
  • +1

    Jan_gość

    30.11.2024, 09:34

    Piana na ryju

    "milo mi jest, zw nikt mi nie wierzy ,ze dobiegam do 70- lecia, pozdrawiam z Kolonii"

    Z tą pianą na mordzie wyglądasz jak 70 letni buldog deklu jeden

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx9  #
  • Greg17_gość_gość_gość_gość_gość

    04.02.2025, 15:37

    Park wodny czyzykowo

    Tam za komuny stała woda często ,trzeba było zapytać starszych mieszkańców czyzykowo,teraz zrobiły wykopy i pojawiła się woda ,normalne !a nie można było poszukać lepszej lokalizacji !?,nawet po terenach jednostki wojskowej albo kanonce !yslec panowie ,a też panie prezydencie !

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx7.xx1  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.