14. października kolejny fragment A1 - przez 3 miesiące pojedziemy za darmo

Kierowcy wjadą na most pod Grudziądzem już 14. października (fot. tcz.pl)
Tczew - 14. października kolejny fragment A1 - przez 3 miesiące pojedziemy za darmo
14. października zmotoryzowani Pomorzanie dostaną do użytku kolejny odcinek autostrady A1. Drogowcy zakończyli już prace na 62-kilometrowym fragmencie "bursztynowej drogi", łączącym Nowe Marzy z Czerniewicami pod Toruniem. Przez pierwsze 90 dni będziemy jeździć tym odcinkiem za darmo.

Kolejny fragment autostrady A1 zostanie oddany do użytku dokładnie o godzinie 19. Wykonawca - firma Skanska-NDI - rozpoczęła prace nad rozbudową tego fragmentu autostrady wiosną 2009 roku. W ciągu dwóch lat powstały m.in. cztery węzły drogowe: Grudziądz, Lisewo, Turzno i Lubicz oraz kilkanaście nowych wiaduktów i mostów, w tym dwa przez Wisłę - jeden pod Grudziądzem i drugi w Toruniu. Most pod Grudziądzem liczy 1953,60 m - i jest najdłuższym obiektem mostowym w Polsce. Przy autostradzie zaplanowano też osiem miejsc obsługi podróżnych.

W ostatni piątek (30.09) do koncesjonariusza autostrady A1, firmy Gdańsk Transport Company, dotarła decyzja z resortu infrastruktury o zwolnieniu z opłat za przejazd nowym odcinkiem przez pierwsze 90 dni funkcjonowania.

- Kierowcy będą popierać bilety na bramkach wjazdowych, ale opłaty będą naliczane tylko za przejazd na odcinku od Rusocina do Nowych Marz. Za przejechanie całej trasy z Trójmiasta do Torunia do połowy stycznia zapłacimy 17,60 zł. Po okresie zwolnienia z opłat kwota wyniesie 29,90 zł - tłumaczy Ewa Łydkowska, rzeczniczka GTC.

Dotąd kierowcy mogli korzystać z 90-km odcinka A1 z Rusocina (okolice Pruszcza Gd.) do Nowych Marzów leżących pod Grudziądzem. W połowie przyszłego roku zmotoryzowani mają otrzymać kolejny - tym razem 144-kilometrowy - odcinek autostrady A1 łączący Toruń ze Strykowem pod Łodzią.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  filipek2006

  03.10.2011, 06:56

  PARANOIA

  A MOŻE TAK CAŁY ODCINEK DAĆ DARMOWY NA 3 MIESIĄCE A NIE TYLKO KAWAŁEK/

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +17

  mieczyslaw

  03.10.2011, 10:43

  Autostrady,

  Budowane za pieniądze z podatków, płacimy podatek drogowy, płacimy za przejazd, dodatkowo dofinansowane z budżetu centralnego - by KTOŚ mógł zarobić.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • kajot551_gość

  04.10.2011, 19:33

  autostrady

  Cóz PO autostradach jak tiry beda jezdzily nie po nich.Może pobudujmy lotniska na których nie bedzie żadnego samolotu,a może kolejkę linową lub skocznie narciarską,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • +2

  niunia

  04.10.2011, 23:59

  świeto

  mam już dość świętowania każdego nowo otwartego kawałka autostrady, mostu, przejazdu, obwodnicy, itp. Panowie posłowie, lokalni włodarze, wstęgi, zdjęcia...feta na całego, bo w Polsce można przejechać kawałek drogi więcej jak na człowieka w cywilizowanym świecie przystało. I nawet promocje nam zrobili! Super! Można się przejechać za darmochę i to aż 62 km przez całe 90 dni (później wyjdzie nie całe 3 dychy, ale co tam). Taaak, na prawdę jest się z czego cieszyć i za co dziękować resortowi infrastruktury. Kiedy następna impreza?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia