Rodzice 5-i 6-latków - ruszają zapisy do szkół i przedszkoli

Trwa nabór do szkół i przedszkoli
Tczew - Rodzice 5-i 6-latków - ruszają zapisy do szkół i przedszkoli
Od 1 września 2011 br. wszystkie 5-latki zostaną objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. W związku z tym magistrat prosi rodziców dzieci rocznika 2006 o zgłaszanie się do szkół bądź przedszkoli w celu zapisania dziecka do oddziałów przedszkolnych. Podczas zapisów nie obowiązuje rejonizacja.

Rok szkolny 2011/12 jest rokiem, w którym 6-latek tj. dziecko urodzone w 2005 r. ma dwie możliwości:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Jest możliwość odbycia obowiązkowego rocznego wychowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej, bądź rozpoczęcia obowiązku szkolnego w I klasie szkoły podstawowej, na wniosek rodzica po wcześniejszym uczęszczaniu do przedszkola lub do oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole podstawowej. Wstępne zapisy do oddziałów przedszkolnych w szkołach rozpoczęły się, w związku z czym prosimy o dopełnienie obowiązku rodzica zgłoszenia dziecka do placówki oświatowej. Prosimy o zgłaszanie się do szkół w terminie do dnia 15 marca br. Jednocześnie informujemy, że nabór do przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie Gminy Miejskiej Tczew odbędzie się w miesiącu marcu. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Jak wyglądają procedury związane z naborem do przedszkoli? Dzieci przyjmowane są zgodnie z ustawą o systemie oświaty w wieku od 3 do 6 lat. Rekrutacja odbywa się co roku w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Przez cały marzec trwa wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia dziecka do przedszkola we wszystkich placówkach. Rodzice, którym została przyznana I grupa inwalidztwa powinni potwierdzić ten fakt stosownymi zaświadczeniami. Rodzice samotnie wychowujący dzieci powinni złożyć stosowne oświadczenie. W ostatni dzień roboczy kwietnia (tj. 29 kwietnia 2011 r.) na tablicach ogłoszeń w poszczególnych przedszkolach będą wywieszone imienne listy dzieci przyjętych do przedszkola. W przedszkolach będą tworzone listy rezerwowe dzieci (o kolejności na liście decydować będzie kolejność zgłoszeń). W czasie roku szkolnego przyjmowanie dzieci odbywać się będzie na zasadzie kolejności na liście rezerwowej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • towarzysz

  16.02.2011, 00:26

  no ruszą,ruszą

  O miejsce w przedszkolu w naszym pięknym kraju trzeba walczyć jak lew ale nie o tym. Chciałbym poddać pod dyskusję słuszność wysyłania 5latków do przedszkoli kiedy to nie ma odpowiedniej liczby miejsc. Rząd postanowił zabrać dzieciakom dzieciństwo nie zapewniając odpowiednich warunków co jest dla mnie kuriozalną decyzją. Nakaz wydany pt 5latki do przedszkola został wydany ale do jakich przedszkoli i gdzie to już pozostawiono rodzicom. Bez sens. Żeby coś takiego wprowadzać rząd Tuska mógł najpierw zadbać by to się kupy trzymało,by było gdzie te dzieciaki ulokować a nie rzucać teraz rodziców na głęboką wodę! I nie jest to populistyczny komentarz w moim wykonaniu tylko prosty apel by ktoś to wytłumaczył,bo mój rozum przy PO wysiada.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  migacz_gość

  16.02.2011, 07:52

  nie rozumiem twojego oburzenia. przecierz do przedszkola posyła się już 3latki i czasami dzieci trochę młodsze. Teraz po prostu jest obowiązek aby 5latek odbył przygotowanie zerowe. A miejsc powinno być dużo bo są to wszystkie przedszkola oraz niektóre szkoły.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +3

  mieszkanka_gość

  16.02.2011, 10:43

  poprawki

  zawsze poprawiasz innych jak piszą ,a tu proszę' bez sens 'piszemy razem polonisto towarzyszu

  Cytuj
  IP: 77.115.xx4.xx3 
  +1

  towarzysz

  16.02.2011, 13:03

  tak-jestem oburzony

  Bo Platforma Obywatelska chce kosztem dzieci zarobić na swoje długi. Jaki jest cel takiego działania? Prosty-dzieciaki posłać do przedszkoli(nierzadko prywatnych gdzie rodzicie muszą dokładać do edukacji publicznej)i by w przyszłości mogły ewentualnie szybciej podjąć pracę zarobkową a rodzice by teraz zakasali rękawy i do pracy poszli by podatek do państwa wpływał. Oczywiście stanu edukacji to nie poprawi i nie wpłynie korzystnie na wychowywanie tych dzieci-chyba,że po przedszkolu na ulicy ale poprawi za to stan finansowy Tuska-takie cuda. Tutaj nie ma żądnych plusów i taka jest prawda! Te dzieciaki mądrzejsze nie będą,bo zapytajcie jakiegokolwiek nauczyciela co sądzi o słuszności programu oświatowego... Nikogo nie obchodzi,że dzieci czegoś nie potrafią tylko żeby program był zrealizowany a chyba nie tędy droga? I właśnie w ten sposób jedyny pozytyw możemy skreślić. A tak w ogóle to zabierać tym dzieciakom młode lata by wrzucić je w te trybiki szarej rzeczywistości nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na ich ukształtowanie psychiczne i podejście do życia. Ehh ale jak to powiedział pewien amerykański filozof "Cczłowiek ma czas tylko na to, aby być maszyną".

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  towarzysz

  16.02.2011, 13:28

  "zawsze poprawiasz innych jak piszą"

  Zawsze poprawiam jak od kogoś chamstwem bije-taka jest prawda.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • Haniuta_gość

  16.02.2011, 08:07

  do sprawy

  I dzięki takiemu zapisowi zabraknie w przedszkolach miejsc dla 3 latków. Faktycznie bezmózgi wymyślają te ustawy.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx5.xx2 
 • +1

  aniuszka_gość

  16.02.2011, 09:34

  niekoniecznie

  Niekoniecznie. Wielu rodziców nie stać na płatną zerówkę w przedszkolu i poślą swoje dziecko do zerówki szkolnej. W niektóych szkołach są świetlice dostępne także dla zerówkowiczów.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx0 
 • +8

  Max_gość

  16.02.2011, 10:51

  Reforma to skandal

  Temat powraca jak bumerang - a ja się pytam jak można wprowadzać 6cio latki do szkół pozbawiając je na ponad 70 dni w roku opieki. cytat ze strony jedne z Tczewskich szkół "Dni wolne od zajęć dydaktyczno-opiekuńczych: -18 lutego (Święto Patrona Szkoły) -5 kwietnia (sprawdzian klas VI) -14 i 15 kwietnia (rekolekcje) -2 maja" Przypominam że pełny wymiar urlopu to 26 dni w roku więc nawet dwójka rodziców nie jest w stanie pokryć tych wszystkich dni bez opieki. Takiego problemu nie ma gdy ten sam 6-co latek chodzi do przedszkola - ale to już niedługo - pani min. Hall się o to postarała.

  Odpowiedz
  IP: 80.78.xxx.xx5 
 • +2

  mrówka_gość

  16.02.2011, 12:39

  troche przesadzacie z ta walka...

  w pierwszej chwili jest tylko natłok, a juz po kilku dniach okazuje sie ze są wolne miejsca, bo ktos zrezygnował, lub gdzies indziej dał dziecko, w trakcie roku szkolnego tez są miejsca wolne, bo dzieci choruja i rodzice rezygnuja, głupota z tym wystawaniem w kolejkach pierwszego dnia wydawania wniosków.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +1

  aszna11_gość

  16.02.2011, 17:33

  popisowa ustawa

  Cieszę sie żemoje dziecko nie musiało iść do szkoły w wieku 5 lat.Dlaczego?Wystarczy skorzystać z tych otwartych dni szkoły,pospacerować po szkole,po klasach i zobaczyć jak bardzo szkoły są na to nie przygotowane ale co to Panią Minister?Chociaż już teraz widac lekką poprawę bo rodzice poprzednich zerówek już trochę zaopatrzyli klasy w sprzety i przybory. Ale czy o to chodzilo w tej reformie?Następna sprawa to taka ,że w nie każdej szkole uczniowi klasy zero przysługuje opieka w świetlicy czy też objady w szkole nie mówiąc już o logopedzie itd. I to ma być równość? Równość w śród rozkrzyczanych dzieci klas wyższych.Nie podoba mi się to.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • +2

  q_gość

  16.02.2011, 19:16

  ciekawe kto z rządu posłał swoje 5-letnie dziecko

  tia a jak moja córka będzie szła do szkoły to już pewnie 4-latki będą w szkole bo za chwile polikwidują wszystkie przedszkola i zostawią tylko prywaciarzy z wysokimi opłatami i brakiem normalnych zajęć

  Cytuj
  IP: 83.21.xx9.xx2 
 • Martusia23774

  16.02.2011, 19:54

  Mamy dopiero luty a w SP 12 już nie ma miejsc dla 5 Latków,utworzyli drugą grupę w godzinach od 12 do 17 ale napewno większości te godziny nie pasują.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • .._gość

  26.04.2011, 14:25

  ..

  nie wiecie czy można jeszcze zapisać 5 latka do zerówki szkolnej?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.