Czy warto kupować iPhone'a?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Czy warto kupować iPhone'a?
Okazuje się, że często odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Dlaczego? Zapewne nie o fakt, że żyjemy w społeczeństwie tak technologicznie związanym od siebie nawzajem i urządzeń na co dzień, gdzie najpopularniejszy wydaje się być smartfon od Apple, ale to zwykły "luksus" w kieszeni, jaki promuje ta marka. Czy więc warto kupić nowego lub corocznie nowego iPhone'a? Odpowiedź nie jest taka prosta.

Apple mistrzem marketingu?

Od 2007 roku możemy być świadkami tego, jak iPhone'a jest nie tylko jednym z najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych na świecie, ale też wciąż najbardziej pożądanym sprzętem mobilnym. Steve Jobs miał farta? Można powiedzieć, że tak i nie. Po prostu umiał ludziom sprzedać coś, co jest ładnie opakowane i nadanie mu typowego amerykańskiego emejzingu. Wiele firm z lepszym lub gorszym skutkiem próbuje naśladować Apple we wzornictwie, czasem zmieniając lub modyfikując całkiem system mobilny Android, tak by wyglądał jak iOS - wiele takich produktów możemy znaleźć na stronie https://amso.pl /. Czemu z lepszym i gorszym skutkiem? Dlatego, ponieważ są gorsze z marketingu i chyba nie każda firma wie, jak sprawdzić, aby coś stało się nagle cool. Dla porównania marki:

- Pepsi i Coca-cola

- Sprite i 7up
- Fanta i Mirinda

Te marki dowodzą, że można sprzedawać praktycznie takie same produkty, nieznacznie zmieniając istotny dla obu smak, aby funkcjonować na rynku. Bo siła nie leży w smaku tych produktów, które są bardzo podobne do siebie. Siłą jest tu od dawna budowany marketing. I tą samą, a nawet zdecydowanie większą siłę w premiowaniu marki - widzimy u Apple.

Czy warto inwestować w ten sprzęt?

Apple ma fanów na całym świecie. Nawet w tych miejscach, w których wydawałoby się, że producent nie bardzo się nimi interesuje. No tak, ale przez co te telefony są tak popularne? Według największych fanów marki, chodzi o ponadczasowość - co można zaobserwować na stronie https://amso.pl/pol_m_Produkty_Telefony-i-tablety_iPhone-2559.html . Ten sprzęt wygląda naprawdę świetnie. I od wielu lat przechodzi tylko małe, ale istotne zmiany w wyglądzie. Większości ludzi podobają się one, a jak się coś podoba to po co coś zmieniać na siłę? Myślę, że z takiego założenia wyszedłby każdy producent mobilnego sprzętu. Z czego słynie jeszcze Apple?

Bez wątpienia inne istotne jego zalety to wygoda i ogrom przydatnych funkcji, a także możliwości, jakie daje iPhone'a. Dla większości ludzi, które go posiada, znane jest powiedzenie, że ten telefon po prostu działa. To chyba tyle i aż tyle, ile można wymagać od nowoczesnego urządzenia, które jak wiemy często nas zawodzi - szybko psujące TV, komputery, konsole itd. Największą zaletą Apple jest więc jego wciąż bezpieczny i stabilny system mobilny iOS, bo reszta to tylko ładnie prezentująca się obudowa.

Na końcu warto pamiętać o tym, że nikt nam tego nie zabroni - kupowania nowego iPhone'a. No nikt. Jeżeli masz tylko pieniądze, podoba Ci się telefon, podoba Ci się to, co reprezentuje marka, lubisz ten system mobilny lub jesteś do niego przyzwyczajony i nie chcesz gwałtownie zmieniać, wbrew pozorom dość istotnej różnicy, to możesz kupować wszystko, nawet corocznie nowego iPhone'a.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +4

  MISIEK_gość

  27.04.2022, 11:01

  Według mnie Iphone to drogi gadżet. Trzeba go wymieniać często, bo bateria po pół roku już ma pojemność 80% poczatkowej wartości. Jakos nie widzę, żeby iphone miał coś więcej niż inne markowe telefony...

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • xyz_gość

  28.04.2022, 06:58

  xyz

  Teraz jest możliwość obejścia tego sztucznego zmniejszania pojemności baterii. Po prostu podłączają się zewnętrznym urządzeniem do telefonu i bateri, a następnie kasują liczbę ładowań telefonu :) W internecie jest kilka filmików na ten temat.

  Cytuj
  IP: 185.46.xx2.xx1 

  kepler_gość

  28.04.2022, 07:25

  iphone

  Nigdy nie byłe specjalnym fanerm Apple. Dla iPhone to idiot telefon ale... - bezpieczeństwo +Apple - aktualizacje bezpieczeństwa , są nawet dla iphone6 - niezawodność +Apple - na rynku wtórny jest tyle lepionych ze śmieci iPhoneów, że ręce opadają. - jak kupować to tylko nowy albo ze znaną historią "życia".

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx0 
 • +2

  Alpha_gość

  27.04.2022, 16:35

  marketing zgniłego jabłka

  Większych bzdur już dawno nie czytałem.... Jakim trzeba być laikiem, żeby te frazesy łyknąć...? Zapraszam na strony ekspertów od urządzeń mobilnych, którzy zajmują się testowaniem smartfonów. Dowiecie się jak wypadają w testach i klasyfikowane są srajfony...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • kepler_gość

  28.04.2022, 07:29

  android aktualizacje

  Poszukaj mi telefonu z Androidem z 2015 roku, który ma ciągle aktualizowany soft? Apple to robi dla iPhone6. Zgodzę się tylko z jednym. Jest stanowczo za drogi.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx0 
 • md_gość

  28.04.2022, 08:45

  Odpowiedź: Nie

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx7.xx1 
 • +1

  MAĆKO_gość

  28.04.2022, 09:31

  "Poszukaj mi telefonu z Androidem z 2015 roku, który ma ciągle aktualizowany soft? Apple to robi dla iPhone6. Zgodzę się tylko z jednym. Jest stanowczo za drogi."

  Mam starego Xiaomi i nadal dostaje nowy soft i aktualizacje.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +2

  Omega_gość

  28.04.2022, 09:33

  "Teraz jest możliwość obejścia tego sztucznego zmniejszania pojemności baterii. Po prostu podłączają się zewnętrznym urządzeniem do telefonu i bateri, a następnie kasują liczbę ładowań telefonu :) W internecie jest kilka filmików na ten temat."

  To coś jak cofanie licznika - w niczym nie pomaga sprzętowi - tylko przygotowuje towar dla kolejnego kupca.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.