Pomagali w akcji nad Wisłą, usuwali skutki wypadków

Nowy wóz przydałby się strażakom podczas działań ratowicznych na A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomagali w akcji nad Wisłą, usuwali skutki wypadków
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 23. do 29. sierpnia zanotowano łącznie 27 zdarzeń, z czego 7 stanowią pożary, zaś 20 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

28.08.2010 r. Gniew, rz. Wisła

Pomoc policji w wyciągnięciu samochodu VW Golf z Wisły który znajdował się 10 metrów od brzegu i na głębokości ok. 6 metrów. Po wyciągnięciu samochodu na brzeg stwierdzono, że wewnątrz pojazdu znajdują się zwłoki mężczyzny. W działaniu brały udział jednostki z OSP Gniew i JRG Tczew - czytaj więcej

W tym samym dniu w Pelplinie ul. Mickiewicza doszło do wypadku dwóch pojazdów opla astry z samochodem lublin z przyczepą. Ranny został kierowca opla, przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa. W działaniu brały udział jednostki z OSP Pelplin i JRG Tczew

29.08.2010 r. Małżewko

Wypadek drogowy - samochód opel omega z nieustalonych przyczyn wjechał w drzewo, ranny został kierowca. W działaniu brały udział jednostki z OSP Turze i JRG Tczew - czytaj więcej
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  PogodneMyśliJohnnegoBravo

  01.09.2010, 07:43

  "Wypadek drogowy - samochód opel omega...

  z nieustalonych przyczyn wjechał w drzewo" Jak z nieustalonych jak koleś miał 2,5 promila. Chyba że badają możliwość "złośliwości" drogi w postaci zbyt dużej jej krętości albo może drzewo przebiegło przez drogę w niedozwolonym miejscu.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  kydzusze

  01.09.2010, 12:11

  `wypiłeś nie jedź

  Przyczyne wypadku trzeba ustalić. Nie ulega wątpliwości że stan nietrzeźwości będzie ukarany bo taki człowiek nie powinien kierować pojazdem,to jest potencjalny morderca. Jednak chce powiedzieć także że np trzeźwy sprawca wypadku z pijanym kierowcą także zostanie ukarany co niektórzy zapominają. Myślą że jak wjechali w prawidłowo jadącego pijaka to tylko on ma winę. Dlaego takie sformuowania bo np awaria układu kierowniczego doprowadziła do wjechania w drzewo co i tak nie spowoduje tzw okoliczności łagodzącej co do drugiej przyczyny jazdy po pijaku. Tępić pijanych na jezdni (wszystkich)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.